CANON EOS R5

Jaudīga profesionālā veiktspēja

EOS R5 var uzņemt 45 megapikseļu attēlus ar līdz 20 kadriem sekundē, vienlaicīgi veicot automātiskā fokusa izsekošanu. Šāda veida veiktspēja, ko nodrošina īpaši izveidotais DIGIC X procesors, ļauj iegūt attēlus, kādus agrāk nebija iespējams uzņemt.
Cilvēks uz kalnu velosipēda veic triku gaisā ar sauli fonā. Šis attēls ir uzņemts no apakšas, kadrā ietverot sarkanas magones un zālienu kalna nogāzē

Martins Bissigs (Martin Bissig) bija viens no pirmajiem profesionālajiem fotogrāfiem, kurš izmēģināja Canon EOS R5 kinematogrāfijā, uzņemot kinofilmas kadrus ar cilvēkiem uz kalnu velosipēdiem un skeitbordistiem ātrā kustībā. Uzņemts ar Canon EOS R5 un Canon RF 15-35 mm F2.8L IS USM objektīvu ar 15 mm, 1/800 sek., f/9 un ISO 250. © Martin Bissig

Vēl nepieredzēts ātrums

EOS R5 sniedz iespēju fotografēt gaistošus mirkļus kā nekad iepriekš, uzņemot 45 megapikseļu pilnkadra attēlus ar pārsteidzošu ātrumu — 201 kadri sekundē, turklāt pilnīgā klusumā, ar pilnu AE un AF izsekošanu.

Neatkarīgi no tā, vai uzņemat sportu, reportāžas, savvaļas dzīvniekus vai portretus, EOS R5 sniedz plašākas iespējas notvert īsto mirkli. Kad nepieciešams izmantot mehānisko aizslēgu, ir pieejama nepārtrauktā fotografēšana ar iespaidīgu ātrumu — 12 kadri/s,1 kas ir savā klasē vadošā veiktspēja pilnkadra bezspoguļu kamerām.

EOS R5

© Robert Marc Lehmann

© Martin Bissig / Canon vēstnieks

© Ulla Lohmann / Canon vēstnieks

© Martin Bissig / Canon Ambassador

Inovatīvs elektroniskais skatu meklētājs

EOS R5 ir aprīkota ar elektronisko skatu meklētāju, kas ir tik moderns, ka rodas sajūta, ka starp jums un fotografējamo objektu nekā nav. Ar 5,76 miljonu punktu izšķirtspēju, pilnīgu pārklājumu un atsvaidzināšanas ātrumu 120 kadri/s varēsiet pilnībā iedziļināties ainā, vienlaikus arī priekšskatīt, kā izskatīsies uzņemtie attēli.

Elektronisko skatu meklētāju papildina 3,15 collu, 2,1 miljona punktu grozāms skārienekrāns, kas ir pagriežams prom no kameras korpusa un griežas 270˚ leņķī, ļaujot ērti fotografēt no sarežģītiem leņķiem. Ekrānu var arī pagriezt un glabāt pagrieztu pret kameras korpusu, kas nodrošina aizsardzību.

Sensors kameras EOS R5 aizmugurē automātiski pārslēdz EVF un ekrānu, kad kamera tiek pacelta pie acs, un to var dažādi konfigurēt atkarībā no tā, vai ekrāns ir nolocīts.

EOS R5 var arī ieprogrammēt, ka LCD apgaismojums ir izslēgts, lai lietotāji varētu izslēgt LCD ekrānu un tā vietā izmantot EVF, pārskatot attēlus uz lielāka LCD displeja. Šāda darbība ir zināma visiem DSLR lietotājiem.

DIGIC X attēla apstrādes procesors

Kameras EOS R5 fantastisko nepārtrauktās fotografēšanas ātrumu, izcilo attēlu kvalitāti un savā klasē vadošo automātisko fokusēšanu kontrolē DIGIC X procesors, kas darbina arī citas kameras funkcijas un nodrošina ātru reakciju darbā.

Divi karšu sloti ar CFexpress

EOS R5 piedāvā divus atmiņas karšu slotus: vienu universāli saderīgām SD kartēm (ar liela ātruma UHS-II tipa SD karšu atbalstu); otru slotu īpaši ātrajām CFexpress kartēm, kas nodrošina lielisku ātrumu, kurš nepieciešams, lai uzturētu 20 kadru/s nepārtraukto fotografēšanu (pat līdz 180 RAW failiem) un dažiem EOS R5 video formātiem ar augstāko izšķirtspēju.


CFexpressV90 UHS-II SD
Maks. pārraides ātrums1,97 GB sekundē321 MB sekundē


Kamera ir ļoti pielāgojama, un arī veids, kā var izmantot kartes. Kameru var iestatīt un kameras iestatījumus var saglabāt kādā no atmiņas kartēm. Tas sniedz iespēju kopīgot iestatījumus ar kādu draugu vai, ja jums ir divas kameras, iekopēt tos abās kamerās. Šī funkcija ir arī noderīga, kad kamera jānosūta uz apkopi, — kad esat saņēmis to atpakaļ, varat ielādēt visus iestatījumus.

Fotokamera Canon EOS R5 skatā no lietotāja labās puses. Abi karšu sloti atrodas zem atverama vāciņa sānu malā.

Fotokamerai Canon EOS R5 ir arī divi karšu sloti — viens augstas veiktspējas CFexpress kartes slots un viens universālas saderības SD kartes slots.

Ietilpīgāks akumulators

EOS R5 barošanu nodrošina moderns akumulators LP-E6NH, kas nodrošina par 20 procentiem lielāku ietilpību nekā vecākie akumulatori LP-E6N, ļaujot uzņemt 490 kadrus ar vienu uzlādi stingros testēšanas apstākļos* — un ievērojami vairāk reālajos fotografēšanas apstākļos.

Akumulatoru LP-E6NH var uzlādēt, izmantojot pievienoto akumulatora lādētāju vai kamerā ar USB C 3.1, kas nodrošina 5 V/1,5 A enerģijas piegādi. Ir pieejams arī akumulatora rokturis BG-R10, kurā var uzreiz ievietot divus akumulatorus, palielinot uzņemšanas laiku.

Vecākie akumulatori LP-E6 un LP-E6N ir saderīgi ar EOS R5, lai gan vislielākais uzņemšanas ātrums un uzlāde kamerā nav pieejama, izmantojot akumulatoru LP-E6.

*Saskaņā ar CIPA standartiem pie 23˚C, izmantojot LCD enerģijas taupīšanas režīmā.

Profesionālas konstrukcijas kvalitāte

EOS R5 konstrukcijas pamatā ir magnija sakausējuma korpuss, kas izveidots, lai izturētu intensīvo profesionālo lietošanu. Aizsargājoša izolācija sargā no putekļiem un mitruma un ļauj ar pārliecību uzņemt neatkarīgi no laikapstākļiem.

EOS R5

Saistīti raksti

 • RAKSTS

  Pirmie kadri ar Canon EOS R5: izcili detalizēti dabas skati

  Ulla Lohmane (Ulla Lohmann) un Roberts Marks Lēmans (Robert Marc Lehmann) dalās iespaidos par to, kā kameras Canon EOS R5 45 MP sensors un acu automātiskā fokusēšana ar sekošanu palīdzēja uzņemt apbrīnojamus fotoattēlus ārpus telpām.

 • RAKSTS

  Filmēšana 8K izšķirtspējā un 4K “oversamplings” ar Canon EOS R5 kameru

  Pirmajos ar Canon EOS R5 uzņemtajos videoklipos Martins Bissigs (Martin Bissig) un Ivans Dantonio (Ivan D’Antonio) pārliecinājās par to, kā kameras 8K iespējas ļauj samazināt filmēšanas laiku un paplašina radošo izpausmju iespējas.

 • RAKSTS

  Canon EOS R5: 10 funkcijas, kas noteikti nepieciešamas

  Iepazīstieties ar funkcijām, ar kurām kamera EOS R5 izmaina fotografēšanas standartus, tostarp iespēju uzņemt 45 MP fotoattēlus ar līdz 20 kadriem/s un 8K RAW video materiālu.

 • RAKSTS

  Canon EOS R5 vai EOS R6 — kura kamera piemērota tieši jums?

  Canon iepazīstina nevis ar vienu, bet ar divām satriecošām pilnkadra bezspoguļu kamerām. Kura ir piemērota jums? Apskatīsim un salīdzināsim EOS R5 un EOS R6.

  1. Elektroniskā aizvara ātrums līdz aptuveni 20 kadriem sekundē un izsekošanas AF/AE: piemērojams dažiem RF/EF objektīviem, kad diafragmas atvērums ir pilnībā atvērts. Skatiet saderīgo objektīvu sarakstu Canon oficiālajā tīmekļa vietnē. Nepārtrauktais uzņemšanas ātrums mainās atkarībā no aizslēga ātruma, iestatītā diafragmas atvēruma, diafragmas atvēruma stāvokļa nepārtrauktās uzņemšanas laikā, objekta stāvokļa, spilgtuma (īpaši tumšos apstākļos) un objektīva veida. Mehāniskā aizvara ātrums līdz aptuveni 12 kadriem sekundē ar izsekošanas AF/AE: izmantojot RF objektīvus un dažus EF objektīvus. Skatiet saderīgo objektīvu sarakstu Canon oficiālajā tīmekļa vietnē. Nepārtrauktais uzņemšanas ātrums atšķiras līdz 3 posmiem atkarībā no akumulatora veida, atlikušā akumulatora uzlādes līmeņa, akumulatoru skaita, izmantotā objektīva, temperatūras, iebūvētā Wi-Fi iestatījumiem (ieslēgts/izslēgts), vai tiek vai netiek izmantots akumulatora rokturis un WFT ierīce, līdzstrāvas savienotājs vai USB strāvas adapteris. Papildus iepriekšminētajiem faktoriem, maksimālais nepārtrauktais uzņemšanas ātrums var samazināties aizslēga ātruma, diafragmas atvēruma, zibspuldzes izmantojuma, mirgošanas samazināšanas apstrādes, objekta apstākļu, spilgtuma (īpaši tumšā vietā) dēļ.