Nekad nepalaidiet garām mirkli ar šiem labākajiem objektīviem spraigas darbības fotografēšanai

Vai tie būtu peldētāji, kas ienirst baseinā, vai skeitbordists, veicot lēcienu, ir pieejams vilinošs lieliskas veiktspējas, tomēr pieejamu Canon objektīvu klāsts, lai uzņemtu kustības sportā.
Peldētājs ar izstieptām rokām atmuguriski lec baseinā, radot ūdens pilienu arku.

Spraigas darbības fotografēšanas būtība ir fotografēt objektus kustībā — no mājdzīvniekiem rotaļās līdz putniem lidojumā, no vieglatlētikas līdz bumbu spēlēm. Tā kā fotografējamais objekts pārvietojas lielā ātrumā, var būt grūti iegūt vēlamo kadru, taču jūs iegūsiet lielas priekšrocības, ja izmantosiet darbības fotografēšanai vispiemērotākās kameras un objektīvus.

Kopumā spraigas darbības fotografēšanai piemērotākajām kamerām ir uzlabota automātiskās fokusēšanas sistēma ar daudziem AF punktiem, kas palīdz precīzi un nepārtraukti sekot objektiem, kad tie haotiski kustas. Tām vajadzētu būt arī ar ātru maksimālo kadru nomaiņas ātrumu nepārtrauktās fotografēšanas režīmā un ar ievērojamu atmiņas buferi, lai jūs varētu uzņemt vairāk nekā tikai dažus secīgus kadrus.

Ideāli kameras korpusi spraigas darbības fotografēšanai ietver Canon EOS R6 un EOS R7. Abām ir jutīga un vieda AF, kas balstās uz mākslīgo intelektu ar padziļināto mācīšanos, lai sekotu putniem, dzīvniekiem, cilvēkiem un pat transportlīdzekļiem, kā arī ārkārtīgi liels kadru nomaiņas ātrums.

Rokas, kas tur Canon EOS R kameru un Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvu.

Canon datu pārraides ātruma atšķirības starp kamerām un objektīviem EF un RF stiprinājuma sistēmām salīdzina kā “mopēdus ar ātrvilcieniem”, tāpēc RF objektīvi, piemēram, Canon RF 24-105 mm F4-7.1 IS STM, ir lieliska izvēle spraigas darbības fotografēšanai. © James North

Kāda veida objektīvs ir vispiemērotākais spraigas darbības uzņemšanai?

Ātrums ir galvenais, uzņemot kustīgus objektus, un ārkārtīgi ātrā Canon RF objektīvu un EOS R sistēmas korpusu komunikācija sniedz virkni priekšrocību, tostarp automātiskās fokusēšanas sekošanas ātrumu un precizitāti, kā arī uzlabotu optisko attēla stabilizāciju (IS). Optiskā IS ir ārkārtīgi izdevīga, uzņemot ar lielu teleobjektīva fokusa attālumu, jo kameras vibrācijas dēļ ievērojami palielinās attēlu izplūšanas risks. Objektīva optiskā IS darbojas kopā ar kamerā ietverto attēla stabilizāciju (IBIS), lai pretdarbotos kameras kustībai un samazinātu izplūšanu.

Spraigas darbības fotogrāfu mērķis ir piesaistīt skatītāju attēliem, sniedzot pieredzi, kuru var gūt, vērojot sporta laukumu vai sacensību trasi, un objektīvs ar lielu fokusa attālumu ļauj aizpildīt kadru ar fotografējamo objektu. Ja fotografējat no attāluma, parasti vislabākā izvēle ir teleobjektīvi vai superteleobjektīvi ar tālummaiņu, tomēr arī objektīvi ar standarta tālummaiņu var būt pietiekami, ja zināt, ka varēsiet piekļūt mazliet tuvāk darbībai.

Profesionāls sporta fotogrāfs, visticamāk, izmantos lielus augstākās kvalitātes sporta objektīvus, tostarp profesionālus tālummaiņas un superteleobjektīvus. Tomēr Canon piedāvā arī sākuma līmeņa teleobjektīvus, ar kuriem var ļoti labi uzņemt spraigu darbību un nodrošināt ļoti asus un kvalitatīvus attēlus. Šeit ir norādīta labākā izvēle, kas piemērota dažādiem budžetiem.

Labākais objektīvs spraigas darbības fotografēšanai iesācējiem: Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

Skeitbordists, ģērbies džinsos un baltā kreklā, veic pārdrošu triku uz rampas skeitparkā, kurā ir daudz grafiti.

Ne vienmēr ir vajadzīgs teleobjektīvs. Standarta tālummaiņas objektīvs, piemēram, Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM, ir lieliski piemērots, ja esat tuvu darbības vietai vai vēlaties iekļaut apkārtni, lai parādītu ainu. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvu ar 48 mm, 1/180 s, f/13 un ISO100.

Fotografējot kustīgus objektus, darbība bieži vien notiek turpat blakus: bērni vai mājdzīvnieki, spēlējoties dārzā, spraigas darbības fotografēšana skeitparkā vai pat stāvēšana pie motokrosa sacīkšu trases. Šādos gadījumos nav nepieciešama teleobjektīva sasniedzamība un ērtāks ir salīdzinoši mazs un viegls objektīvs.

Objektīvs Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM ir saderīgs ar pilnkadra kamerām un ir īpaši kompakts — tas ir mazāk nekā 9 cm garš un sver tikai 395 g. To ir viegli ielikt jebkurā somā, un tas sniedz brīvību nenogurstot sekot darbībai tik ilgi, cik vēlaties. Ātru automātisko fokusēšanu nodrošina vienmērīgs, kluss STM motors, savukārt piecu pakāpju optiskā IS sniedz iespēju izmantot salīdzinoši mazu slēdža ātrumu (piemēram, panoramējot kameru ar galveno fotografējamo objektu), neradot risku, ka kameras izkustēšanās varētu radīt neskaidrus attēlus.

Visdaudzpusīgākais objektīvs spraigas darbības fotografēšanai: Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

Jabusame strēlnieks, kas ģērbies svinīgā tērpā un nes lielu loku un bultu, ātri jāj uz zirga pa šauru ceļu.

Ja varat paņemt līdzi tikai vienu objektīvu, daudzpusīgais Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM ir lieliski piemērots visdažādākajiem spraigas darbības scenārijiem. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM objektīvu ar 240 mm, 1/800 s, f/6.3 un ISO800.

Bieži sastopama problēma, uzņemot kustīgus objektus, ir tā, ka nekad nevar īsti zināt, kur notiks darbība. Piemēram, stāvot netālu no vārtu stabiem amatieru futbola spēlē, iespējams, vienu minūti jūs mēģināt fotografēt uzbrukumu laukumā, pēc tam darbību tuvumā pie vārtiem. Mainot teleobjektīvu un platleņķa objektīvu, varat vispār nokavēt svarīgos mirkļus.

Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM objektīva lielais 10 reižu palielinājuma diapazons ir perfekti piemērots šāda veida fotografēšanai, nodrošinot no platleņķa kadriem līdz iespaidīgai teleobjektīva sasniedzamībai. Šis pilnkadra objektīvs kopā ar Canon EOS R7, kam ir mazāks APS-C sensors, faktiski sasniedzamību palielina vēl vairāk, nodrošinot skatu, kas līdzvērtīgs 38,4–384 mm objektīvam ar pilnkadra kameru.

Objektīvs ne tikai seko darbībai ar savu lielo tālummaiņas diapazonu, bet tam ir arī īpaši ātra Nano USM AF sistēma un piecu pakāpju IS, kas viss ir iekļauts ērtā, kompaktā un vieglā korpusā.

Labākais teleobjektīvs spraigas darbības uzņemšanai ar kameru rokās: Canon RF 70-200mm F4L IS USM

Sieviete, kas pie sejas tur Canon EOS R sistēmas kameru, fotografē zvejnieku, kurš jūrā met omāru murdu.

Neskatoties uz to, ka tas ir teleobjektīvs, Canon RF 70-200mm F4L IS USM izmēri un ērtā pārnēsāšana padara to ideāli piemērotu spraigas darbības fotografēšanai ar kameru rokās, kā arī ceļojumu un savvaļas dzīvnieku fotografēšanai. © Andrew Ford

No aizmugures uzņemta sieviete vilnas cepurē tur Canon EOS R sistēmas kameru ar piestiprinātu Canon RF 70-200mm F4L IS USM objektīvu.

Canon RF 70-200mm F4L IS USM objektīva piecu pakāpju optiskās IS efektivitāte tiek palielināta līdz pat 7,5 pakāpēm, darbojoties kopā ar EOS R sistēmas kamerām, kam ir IBIS, piemēram, EOS R6. © Andrew Ford

Lai gan dažkārt darbība notiek tuvumā, parasti jāfotografē no attāluma. Īpaši tas attiecas uz sporta pasākumiem — no vieglatlētikas līdz motosportam. Neņemot vērā platleņķa un standarta fokusa attālumus, varat izvēlēties objektīvu, kas pilnībā nodrošina teleobjektīva veiktspēju.

Pārsteidzoši kompaktais Canon RF 70-200mm F4L IS USM pierāda, ka teleobjektīviem nav jābūt lieliem un smagiem. Pateicoties izvelkamajai konstrukcijai, tā garums saliktā veidā ir mazāks par 12 cm, lai to būtu viegli ievietot somā, un tas sver tikai 695 g, neskatoties uz to, ka tam ir L sērijas konstrukcijas kvalitāte, kas ir izturīga pret laikapstākļiem.

Veiktspējas svarīgākie aspekti ietver ātru f/4 diafragmas atvērumu, kas paliek nemainīgs visā tālummaiņas diapazonā, un pārsteidzoši ātro AF, kuras pamatā ir Dual Nano USM motori.

Labākais sākuma līmeņa superteleobjektīvs spraigas darbības fotografēšanai: Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

Profils ar hokejistu sarkanā kreklā ar melnu ķiveri; viņa zilā hokeja nūja ir pacelta.

Jaudīgā 5,5 pakāpju IS Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvā nodrošina satriecošus spraigas darbības attēlus bez trijkāja. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/500 s, f/8 un ISO1600.

Hokejists zilā kreklā un zilās garajās zeķēs cīnās par bumbu mākslīgā seguma laukumā.

Diafragma ar deviņām lapiņām nodrošina brīnišķīgu fona izpludināšanu. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/640 s, f/8 un ISO1600.

Bieži vien sporta un savvaļas dzīvnieku fotografēšanā jūs vienkārši nevarat piekļūt darbībai tik tuvu, cik vēlaties. Pat Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM 70–200 mm teleobjektīvam var nebūt pietiekamas sasniedzamības. Lai piekļūtu šādā attālumā, nepieciešams superteleobjektīvs.

Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM nodrošina divreiz lielāku teleobjektīva sasniedzamību nekā 70–200 mm objektīvs, tomēr ir salīdzinoši kompakts un īpaši viegls — 635 g. Vienmēr pastāv lielāks risks, ka kameras vibrācijas samazinās asumu pie superteleobjektīva fokusa attāluma, tomēr IS nodrošina asas fotogrāfijas un vienmērīgas filmas. Ārkārtīgi ātrā Nano USM automātiskā fokusēšana prasmīgi seko darbībai, un, ja nav pietiekamas sasniedzamības ar 400 mm, objektīvs ir saderīgs ar Canon Extender RF 1.4x un Extender RF 2x pagarinātājiem.

Labākie sākuma līmeņa superteleobjektīvi ar fiksētu fokusa attālumu spraigas darbības fotografēšanai: Canon RF 600mm F11 IS STM

Sprinteris metas uz priekšu no starta pozīcijas.

Lai iegūtu dažus spraigas darbības kadrus, diez vai kādreiz varēsiet pieiet tik tuvu, cik patiešām vēlētos. Garākais iespējamais fokusa attālums pārspēj tālummaiņas iespējas, tāpēc superteleobjektīvi, piemēram, Canon RF 600mm F11 IS STM un Canon RF 800mm F11 IS STM, ir vislabākā izvēle. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 600mm F11 IS STM objektīvu ar 1/1600 s, f/11 un ISO800.

Teleobjektīvi un superteleobjektīvi ar tālummaiņu sniedz daudzpusību skata lauka pielāgošanai, kad jūs ierobežo viena fotografēšanas pozīcija, piemēram, ja atrodaties sporta notikuma vērošanas zonā vai slēpnī, lai fotografētu savvaļas dzīvniekus. Citos gadījumos ir nepieciešams tik daudz teleobjektīva sasniedzamības, cik vien iespējams, un tālummaiņas diapazons kļūst lieks. Tipiski scenāriji ietver lidojošu putnu vai tālumā esošu savvaļas dzīvnieku fotografēšanu.

Novatoriskais Canon RF 600mm F11 IS STM ir lielisks rīks šim darbam. Pateicoties izvelkamajai konstrukcijai, pārnēsāšanas garums ir mazāks par 27 cm, turklāt objektīvs sver tikai 930 g. Tas ir pilnībā vadāms pat ilgstoši fotografējot ar kameru rokās, un piecu pakāpju optiskā IS nodrošina pastāvīgu asumu. Ja nepieciešams, Canon RF 800mm F11 IS STM nodrošina vēl lielāku sasniedzamību, un abus šos objektīvus var izmantot kopā ar Canon Extender RF 1.4x un Extender RF 2x pagarinātājiem.

Labākais profesionāla līmeņa objektīvs ātras darbības fotografēšanai: Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM

Airētājs, kas noliecies uz priekšu uz airiem. Sportists ir asā fokusā, bet fons ir izpludināts.

Ātrs objektīvs, piemēram, Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM, nodrošina relatīvi mazu asuma dziļumu, kas lieliski piemērots galvenā objekta izolēšanai kadrā ar spraigu darbību, kur ir izpludināts fons. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM objektīvu ar 111 mm, 1/1000 s, f/2.8 un ISO1000. © Matthew Joseph

Fotogrāfs džinsos un zilā jakā atspiedies, lai uzņemtu kadru ar Canon kameru un objektīvu RF 70-200mm F.2.8L IS USM.

Tāpat kā Canon RF 70-200mm F4 IS USM objektīvam, šis ātrākais f/2.8 objektīvs ir pilnībā profesionāls — pret laikapstākļiem izturīga konstrukcijas kvalitāte, īpaši ātra un praktiski nedzirdama Dual Nano USM AF un piecu pakāpju attēla stabilizators.

Ja nepieciešams nofiksēt īpaši ātru objektu kustību, piemērots ir tikai liels slēdža ātrums. Lai apturētu strauju darbību, minimālais nepieciešamais slēdža ātrums ir 1/2000 s. Tā var būt problēma jebkuros apstākļos, ja nav spilgtas saules gaismas. Viens no risinājumiem ir palielināt kameras ISO iestatījumu, taču tad jūs riskējat ar graudainu attēla kvalitāti attēla trokšņu un smalko detaļu zuduma dēļ.

Ja jums ir nedaudz lielāks budžets, visizsmalcinātākais risinājums ir Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM. Tā pastāvīgais diafragmas atvērums f/2.8 nodrošina lielu slēdža ātrumu pat vājā apgaismojumā visā tālummaiņas diapazonā. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka varat izolēt galveno objektu ainā, izpludinot fonu.

Šeit aprakstītās iespējas ir ideāli piemērotas spraigas darbības fotografēšanai: viegli objektīvi, kas piemēroti ērtam darbam un dažādiem budžetiem. Neatkarīgi no tā, vai plānojat stāvēt futbola laukuma malā amatieru sacensību laikā vai iemūžināt trasē sportistu, kas ātri pārvietojas, šajā sarakstā ir jābūt objektīvam, kas atbilst jūsu prasībām. Viss, kas jums jādara — jādodas uz attiecīgo vietu un jāatklāj, kas ir iespējams.



Autors: Metjū Ričardss (Matthew Richards)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

Kā izmantot zibspuldzi radošai spraigas darbības fotografēšanai

Atklājiet Speedlite zibspuldzes lietošanas priekšrocības spraigas darbības fotogrāfijās.

Kustības uzņemšana fotogrāfijās

Atklājiet, kā uzņemt kustību un piešķirt attēliem kustības sajūtu.

Fotografēšana ar panoramēšanu iesācējiem

Uzziniet šajos padomos, kā panoramēt, lai iegūtu labākas spraigas darbības fotogrāfijas.

Ziemas brīvdienu fotografēšanas padomi un paņēmieni

Profesionālais sporta fotogrāfs Ričards Velčs (Richard Walch) dalās ar saviem eksperta padomiem, kā iegūt labākas ziemas fotogrāfijas — no kameras izvēles līdz vislabākajiem iestatījumiem.