RADOŠA DRUKĀŠANA

Ne no šīs pasaules: kosmosa tematikas rokdarbi

Mērķējiet augstu ar Canon Creative Park, PIXMA printeri, papīru, šķērēm un nedaudz līmes.
Papīra kosmonauts novietots uz koka galda, tam apkārt ir citas kosmosa tematikas papīra rokdarbu veidnes no Canon Creative Park lietojumprogrammas.

Bērnu attīstības fāzes var mainīties kā vējš, tāpēc otrreizēji pārstrādājami rokdarbi ir lielisks veids, kā izpētīt jaunu aizraušanos. Creative Park ir pieejama kā tīmekļa vietne un lietojumprogramma, un tā ir fantastisks bezmaksas resurss, kurā ir tūkstošiem veidņu un papīra rokdarbu ideju. Tiem, kuri aizrāvušies ar kosmosu, tiek piedāvātas plašas izvēles iespējas, kas ir piemērotas visu vecumu un prasmju līmeņu rokdarbniekiem, sākot ar vienkāršu Saules sistēmas modeli līdz Marsa kosmosa kuģa “Curiosity” replikai ar sīkām detaļām.

Papīra rokdarbi piedāvā arī iespēju aktivitāšu laikā iegūt jaunas zināšanas, kas ar jautājumiem palīdz ieinteresēt jaunos prātus un rosināt iztēli, lai turpmākajās nedēļās tie varētu spēlēt kosmosa tematikas spēles. Kosmosa tematikas rokdarbu sesiju varat arī saistīt ar kādu gaidāmu notikumu debesīs, piemēram, supermēnesi, aptumsumu vai meteorītu lietu.

Maikam un Genai Sidavejiem, kā arī viņu trim bērniem — Hlojai, Hallei un Lūkam — ir nopietna interese par kosmosu, un viņi nevar vien sagaidīt, kad pacelsies, izmantojot vairākus astronomiskos modeļus. Uzziniet, kā viņiem gāja.

Izplānojiet savu starpzvaigžņu piedzīvojumu

Ģimene sēž pie kafijas galda, uz kura atrodas Canon PIXMA printeris un atsevišķi kosmosa tematikas papīra modeļi, kas izgatavoti no lietojumprogrammas Creative Park veidnēm.

“Tas bija ne tikai jauks veids, kā pavadīt laiku kopā, bet, manuprāt, šī aktivitāte veicināja arī apzinātību,” sajūsmināti saka Gena, kura šeit redzama kopā ar Maiku, Hloju, Halli un Lūku. “Es domāju, ka nākamreiz izmēģināšu albuma veidnes, taču lietojumprogrammā ir arī daudz sezonālu rotājumu, ko es vēlētos izgatavot.”

Līdzīgi kā lielākajai daļai papīra rokdarbu variantu, ko var atrast lietojumprogrammā Creative Park, kosmosa tematikas modeļu izvēlei nav nepieciešams īpašs aprīkojums. Noteikti pārbaudiet katras izvēlētās veidnes norādījumus, jo dažkārt ir nepieciešami tādi priekšmeti kā, piemēram, auklas, elastīgās lentes vai krāsainās pildspalvas. Šeit ir vispārīgs saraksts ar nepieciešamo aprīkojumu:

Izvēlieties savu kosmosa veidni

Cilvēks savā klēpjdatorā Canon Creative Park lietojumprogrammā pārlūko ar kosmosa tematiku saistītas veidnes. Blakus klēpjdatoram atrodas Canon fotopapīra paka un aiz tā — Canon PIXMA printeris; uz plaukta uzlikts salikts papīra kosmonauts.

Gena un Maiks izmantoja vērtējumu zvaigznītēs kā ceļvedi, kas palīdz izlemt, kuri rokdarbi vislabāk atbilstu viņu bērnu prasmju līmenim. Tas ir norādīts katrai veidnei lietojumprogrammā Creative Park. “Man ļoti patīk, cik daudz dažādu veidņu tur ir,” saka Gena. “Meitenes jau ir izvēlējušās dažas leļļu mājas, kuras vēlas izgatavot, un Lūkam patīk, kā izskatās dinozauru rokdarbi.”

Izklausās, ka izvēlēties, kuru modeli jums ir drosme izmēģināt, ir pietiekami vienkārši, taču tas var būt grūtāk, nekā jūs domājat, ja ir jāizvēlas kāds no desmitiem kosmosa iedvesmotu papīra rokdarbu variantiem. Piekarams rotājums ar mēnesi spilgtās krāsās iepriecinās mazākus bērnus, raķešu klāsts, piemēram, “Saturn V” vai “Space Shuttle” komplekts, vecākus bērnus varētu iedvesmot rokdarbu laikā apgūt ko jaunu. Pārrunas par to, ko bērnam varētu patikt izgatavot, ir lielisks veids, kā sākt šīs tēmas izpēti — no planētām mūsu Saules sistēmā līdz kosmosa kuģa darbībai. Iespējams, arī pats apgūsiet ko jaunu!

Katrai rokdarbu veidnei ir vērtējums zvaigznītēs, kas norāda sarežģītības līmeni, un informācija par to, cik ilgs laiks varētu būt nepieciešams tās izveidošanai. Sidaveju bērni ir dažādā vecumā, tāpēc bija svarīgi izdarīt gudru izvēli. “Vērtējums bija ļoti noderīgs,” Gena paskaidro. “Creative Park piedāvā milzīgu izvēli, tāpēc tas mums palīdzēja izlemt, kas būs vispiemērotākais katram bērnam. Lietojumprogrammā tiešām bija pieejams kaut kas ikvienam.”

Sagatavojieties drukāšanai

Cilvēks sēž līdzās saliktiem kosmosa tematikas papīra rokdarbu modeļiem, un viņa roka tur lietojumprogrammas Creative Park veidni, kas parādās no Canon PIXMA printera.

“Mani patiešām pārsteidza tas, cik vienkārši bija iestatīt Canon PIXMA TS7650i printeri; jūs vienkārši iespraužat to kontaktligzdā, un tas burtiski norāda, kas jādara,” Maiks saka. “Arī drukāšana bija neticami vienkārša neatkarīgi no tā, vai izmantojām viedtālruņa lietojumprogrammu vai datoru.”

Kad esat izvēlējies modeli, atlasiet drukāšanu, un dažu sekunžu laikā jūsu veidne būs gatava un jūs gaidīs. Maiks saka, ka viņam patika ērtā drukāšana tieši no viedtālruņa, izmantojot lietojumprogrammu Creative Park. “Mēs mēģinājām drukāt tieši no lietojumprogrammas un no datora un atklājām, ka abas metodes ir patiešām vienkāršas un intuitīvas,” viņš piebilst. “Jāseko vienkāršiem norādījumiem, un printeris izdara pārējo.”

Veidnes tiek izdrukātas dažu sekunžu laikā un uzreiz ir sausas, pateicoties printera ilgi kalpojošajai PIXMA tintei. “Es biju ļoti priecīga, ka veidnes tika izdrukātas tik ātri, jo tas nozīmēja, ka katram bērnam bija ko darīt,” saka Gena. “Pretējā gadījumā būtu ilgi jāgaida, kas nozīmētu, ka bērniem būtu garlaicīgi un, iespējams, viņi dotos prom darīt kaut ko citu. Pateicoties Canon matētajam fotopapīram, ko izmantojām, tinte tika kārtīgi uzklāta, un nekas nebija izsmērējies.”

Veidņu salikšana

Māte palīdz dēlam ar šķērēm izgriezt kosmosa tematikas papīra veidni no Canon Creative Park lietojumprogrammas.

Ikviens ģimenes loceklis iesaistījās kosmosa tematikas papīra modeļu veidošanā — sākot no griešanas un malu locījumu atzīmēšanas līdz locīšanai un līmēšanai.

Divi bērni sēž pie galda, vienam rokās buklets ar faktiem par Sauli, bet otram rokās salikta Creative Park papīra veidne.

Saule atrodas 149 miljonu kilometru attālumā no Zemes — tikai viens no daudziem ar kosmosu saistītiem faktiem, ko Sidaveju bērni apguva rokdarbu veidošanas laikā.

Kad veidne ir izdrukāta, ir pienācis laiks to izgriezt un salocīt. Varat izmantot šķēres vai sarežģītākām veidnēm papīra nazi un griešanas paliktni. Neaizmirstiet atzīmēt locīšanas līnijas, lai nodrošinātu, ka veidnes saglabā savu formu, un izpildiet detalizēto norādījumu sarakstu, kas ir pievienots lielākajai daļai veidņu. “Izpētiet modeļus un jau iepriekš noskaidrojiet, kurš tiks galā ar kuru darbu,” Maiks saka.

Gena piebilst: “Mans galvenais padoms ir izmantot vecu pildspalvu, kurai ir beigusies tinte, un lineālu, lai atzīmētu detaļu locījuma līnijas. Tā pilnībā nesagriež papīru, tomēr atstāj pietiekami dziļu iespiedumu — un atcerieties to izdarīt pirms līmēšanas.”

Lai sastiprinātu veidnes, varat izmantot PVA līmi, līmes pistoli, līmes punktus un videi draudzīgas alternatīvas vai pat līmlenti — izmantotā līme var arī noteikt, vai jūsu darbi atkārtoti pārstrādājami. Lai saglabātu formu, dažas veidnes, iespējams, būs jātur sastiprinātas ar klipšiem vai knaģiem, kamēr tās izžūst. Gena iesaka izmantot ātri žūstošu līmi vai pat plānu abpusēju līmlenti, lai paātrinātu salīmēšanas procesu.

Lai palīdzētu uzlabot bērna pašnovērtējumu, ļaujiet viņam dažus uzdevumus veikt patstāvīgi, vienlaikus citus modeļus veidojot kopā kā ģimenes saišu stiprināšanas vingrinājumu. Maiks un Gena izmantoja šādu stratēģiju, un viņu meita Hloja teica, ka viņai tas ļoti patika. “Mēs skolā mācījāmies par kosmosu, bet, veidojot Saules struktūras modeli kopā ar mammu, es apguvu lietas, ko nezināju. Bija arī ļoti jauki pavadīt laiku kopā kā ģimenei, darot kaut ko radošu.”

Papildus Saules modelim un tam pievienotajam faktu bukletam Hloja un Gena strādāja arī ar sarežģītāku kosmonautu, savukārt Maiks palīdzēja Hallei un Lūkam ar Marsa un Mēness diorāmām. “Jaunākajiem bērniem patika griešana un līmēšana, bet, manuprāt, visvairāk viņiem patika spēlēties ar kosmonautu un diorāmu komplektiem, kad viss bija pabeigts,” Maiks saka.

Pacelšanās, uzsākot spēlēties

Cilvēks plauktā ievieto papīra Sauli, kas izgatavota no Creative Park veidnes.

“Es esmu tik pārsteigta, bet arī priecīga par to, cik ļoti mums patika kopā kā ģimenei gatavot šos izglītojošos un jautros papīra rokdarbus,” Gena saka. “Bērni ne tikai joprojām spēlējas ar tiem, bet arī runā par to, cik ļoti viņiem patika tos gatavot.”

Bērns ievieto papīra kosmonautu lietojumprogrammas Creative Park Mēness diorāmā.

Lietojumprogrammas Creative Park papīra rokdarbu veidņu izgatavošana ir ne tikai jautra un vērtīga ģimenes aktivitāte, bet ar modeļiem var atkal un atkal spēlēties. Halle un Lūks ir stundām ilgi spēlējušies, iztēlodamies, ka kosmonauti pēta jaunas planētas.

Kad visi darbi ir pabeigti un līme ir nožuvusi, apsēdieties, priecājieties par savu roku darbu un sāciet piedzīvojumu kosmosā. “Mums ir bijis tik jautri spēlēties ar mūsu kosmonautu,” aizrautīgi saka Halle, kas ir vidējais bērns pēc vecuma. “Mēs iztēlojamies, ka viņš dodas piedzīvojumos pa visu māju, lecot no planētas uz planētu. Man patīk, ka tam ir tik daudz detaļu un ka var kustināt rokas un kājas.” Lūks, jaunākais bērns, piebilst: “Man patīk likt viņam lidot pa gaisu.”

Gena saka, ka bērni ne tikai spēlējas ar saviem jaunajiem kosmosa modeļiem, bet tie arī lieliski papildinās bērnu guļamistabas. “Diorāmas grāmatu plauktos izskatās īpaši pievilcīgas, turklāt tās visas ir lietas, ar kurām viņi var spēlēties atkal un atkal.” Nemaz nerunājot par sirsnīgajām, taustāmajām atmiņām par labi pavadīto laiku kopā ar ģimeni.

Tāpēc nākamreiz, kad jūsu bērns skatās uz plašajām nakts debesīm un jautā, kas tur ir, izmantojiet Creative Park, lai veicinātu viņa slāpes pēc zināšanām un modinātu iztēli. Iespējams, gūsiet iedvesmu, izdrukājot lietas, ko redzat teleskopā, vai fotografējot planētu, zvaigzni vai satelītu, lai redzētu, kā tos salīdzināt. Skatiet mūsu Pinterest lapu, lai gūtu iedvesmu papīra rokdarbiem, un neaizmirstiet dalīties ar saviem pārpasaulīgajiem rokdarbiem sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #MadeWithPixma.

Autors: Natālija Dentone (Natalie Denton)

Saistītie produkti

 • PIXMA TS7650i

  Mājas printeri

  PIXMA TS7650i

  Ātrs, augstas kvalitātes printeris, kas nevainojami iekļaujas mājas dzīvē, pateicoties tā kompaktajiem izmēriem un optimizētajai lietošanai.
 • PIXMA TS8750 sērija

  Mājas printeri

  PIXMA TS8750 sērija

  Drukājiet asus dokumentus un fotoattēlus ar piesātinātām krāsām, izmantojot vienkārši lietojamu augstas kvalitātes daudzfunkciju printeri ar sešām tintēm, kas paredzēts visai ģimenei
 • Strūklprinteri

  Matte Photo Paper MP-101

  Matētais fotopapīrs nodrošina augstas kvalitātes fotogrāfijas, grafiku un tekstu ar matētu virsmu. Piemērots arī radošākam lietojumam, piemēram, apsveikumu kartītēm, ekspozīcijām un papīra mākslas darbiem.
 • Saistītie raksti