Automātiska fokusēšana

Automātiskā fokusēšana, kas pārsniedz cerības

Fotogrāfiem viens no grūtākajiem izaicinājums ir jebkurā kadra vietā īpaši asi fokusēt objektus, kas ātri pārvietojas, taču ar kameras EOS R7 mākslīgo intelektu ar padziļināto mācīšanos un Dual Pixel CMOS AF II tas ir vienkārši — gan uzņemot fotogrāfijas, gan video.
Canon EOS R7 — ieguvumi — automātiskā fokusēšana, kas pārsniedz cerības

Sekojiet objektiem, kas ātri pārvietojas, jebkurā kadra vietā

Izmantojot mākslīgo intelektu ar padziļināto mācīšanos, ko apmāca un ieprogrammē tūkstošiem reālās pasaules fotogrāfiju, kamera EOS R7 ir aprīkota tā, lai uzticami atpazītu objektus un sekotu tiem pilnīgi visā kadrā.1

Fotografējot cilvēkus, kamera vienmēr fokusējas uz acīm, ja tās ir redzamas. Ja tās nav redzamas (piemēram, tiek valkātas saulesbrilles vai ķivere vai seja ir pagriezta), kameras EOS R7 nākamā prioritāte ir galva, pēc tam ķermenis. Tādā veidā tiek nepārtraukti sekots cilvēkiem pat tad, ja viņi uz brīdi novēršas no kameras, vai pat tad, ja seju aizsedz maska. Pat apgriezti objekti un sportisti ar ķiverēm tiek atpazīti un asi fokusēti.

Canon EOS R7 — ieguvumi — automātiskā fokusēšana
Canon EOS R7 — ieguvumi — automātiskā fokusēšana
Canon EOS R7 — automātiskā fokusēšana

Savvaļas dzīvnieku fotogrāfiem viens no lielākajiem izaicinājumiem ir lidojošu putnu fotografēšana. Kamera EOS R7 identificē putnus un lidojuma laikā var lieliski tiem sekot ainavā, ļaujot uzņemt katru mazāko kustību ar ātrumu līdz 15 kadriem sekundē, izmantojot mehānisko slēdzi, vai 30 kadriem sekundē, izmantojot kameras elektronisko slēdzi.2 Kameras algoritms atpazīst arī kaķus un suņus.

Fotografējot motosportu, EOS R7 seko arī transportlīdzekļiem, tostarp motocikliem un automašīnām. Kamera var pat atšķirt transportlīdzekļus ar slēgtu un atvērtu kabīni, fokusējot vadītāja ķiveri, ja tā ir redzama.

Sākotnējo vai sākuma AF punktu vai zonu var iestatīt arī tā, lai jūs varētu kontrolēt, no kurienes sākt fokusēšanu, lai kamera varētu sākt sekošanu no šīs vietas.

Automātiskās fokusēšanas uzlabošana, lai tas lieliski atbilstu fotografējamajam objektam

Kamerai EOS R7 var uzdot prioritizēt viena veida objektu, nevis kādu citu, un var noteikt pat to, cik ātri pārslēgties starp dažādiem fotografējamiem objektiem, kas parādās kadrā, — tas noder, piemēram, tad, kad fotografējat kādu konkrētu sportistu.

Tas, kas noder vienam fotografējamam objektam, var nederēt citam, tāpēc kamerai EOS R7 esam izdalījuši četrus AF variantus — fokusēšanas veida sākotnējie iestatījumi ir izstrādāti dažādiem darba veidiem.

1. variants.
Vispārīgs. Lieliski piemērots lielākajai daļai gadījumu.

2. variants.
Ignorē šķēršļus un turpina sekot objektiem. Piemērots sportam un savvaļas dzīvniekiem, kad priekšplānā esoši objekti var īslaicīgi aizsegt fotografējamos objektus.

3. variants.
Ātra reakcija. Izmanto, kad gaida, kad kadrā parādīsies kāds objekts: piemēram, kalnu riteņbraucējs pēkšņi iebrauc kadrā.

4. variants.
Objektiem, kas ātri paātrina vai palēnina kustību, piemēram, motocikliem iebraucot līkumā vai izbraucot no tā.

A [AUTO] variants.
Ļauj kamerai automātiski izvēlēties fotografējamajam objektam vispiemērotāko no iepriekš minētajiem variantiem.

Fokusēšana visā kadrā

Visā kadrā ir izvietota 651 fokusēšanas zona. Izmantojiet tās kopā, sekojot objektiem, kas ātri pārvietojas, vai atsevišķi, vai grupās, ja vēlaties norādīt konkrētāku zonu. Kamerai EOS R7 ir elastīga AF zona, kas ļauj pielāgot AF zonas lielumu un pozīciju, lai tās precīzi atbilstu jūsu vajadzībām.

Viena punkta AF
Pārņemiet pilnīgu kontroli, fokusējot vienu AF punktu. Lieliski piemērots makro fotogrāfiju uzņemšanai.

Vienas vietas AF
Fokusē vēl mazāku zonu nekā viena punkta AF — piemērots ārkārtīgi selektīvai kontrolei.

Paplašinātas zonas AF (virs, zem, pa labi vai pa kreisi)
Tiek atlasīts viens AF punkts, un kamera izmanto arī fokusa punktus virs tā, zem tā un sānos, lai palīdzētu fokusēt — tas ir noderīgi, ja jums ir jābūt selektīvam, tomēr fotografējamais objekts arī kustas.

Paplašinātas zonas AF (apkārt)
Līdzīgs iepriekšējai opcijai, bet fokusēšanu atvieglo vairāk fokusa punktu, kas nodrošina vēl precīzāku kustīgu objektu fokusēšanu.

Elastīga AF zona
Grupē atsevišķus AF punktus kopā vienā zonā, kuru var pārvietot pa kadru. Kamera izvēlēsies AF punktus tikai no šīs zonas, sekojot kustīgam objektam, kad tas pārvietosies šajā zonā. Tā ir laba taktika, ja uzmanība jāpievērš objektiem noteiktā kadra daļā.

Canon EOS R7 — elastīga AF zona

Visas zonas AF
Vienlaicīgi izmanto kameras EOS R7 visu 651 fokusa punktu, atrodot objektus un tiem sekojot neatkarīgi no tā, kurā kadra daļā tie ir.

Arī tumsā kamera EOS R7 bez aizkavēšanās fokusē, precīzi fiksējot objektus, gaismai samazinoties pat līdz -5EV3. Pateicoties šai jutībai, automātiskā fokusēšana ir iespējama arī ar ļoti mazu maksimālo diafragmas atvērumu — pat f/22. Tas nodrošina automātisko fokusēšanu pat tad, ja tiek izmantoti īpaši teleobjektīvi ar telepārveidotājiem.

Canon EOS R7 — visas zonas AF

Pielāgojama, ērti vadāma un komfortabla.

Paņemot rokās kameru EOS R7, ievērosiet, ka īkšķis dabiski novietojas uz četru virzienu AF kontrolleri, ko izmanto aktīvā fokusēšanas punkta pārvietošanai kadrā. To ieskauj pielāgojama vadības ripa, tāpēc citas funkcijas nav jāmeklē citur.

Canon EOS R7 — pielāgojamas vadīklas

Turot kameru pie acs, varat arī pieskarties un vilkt, lai pārvietotu aktīvo fokusa punktu, izmantojot skārienekrānu kā klēpjdatora skārienpaliktni.

Tiem, kam patīk fokusēšana ar pogu kameras aizmugurē, AF var aktivizēt ar AF ieslēgšanas pogu kameras aizmugurē, nevis līdz pusei nospiežot slēdža pogu. Šo AF ieslēgšanas pogu var arī izmantot, lai sāktu un beigtu sekošanu un mainītu AF orientācijas režīmus.

Izšķirošs fokuss tur, kur tas nepieciešams

Kad uzņemat tuvplānus, ir sekls asuma dziļums, tāpēc kameras EOS R7 fokusa braketēšana ir lielisks līdzeklis makro attēlu fotogrāfiem. Vienu reizi nospiežot slēdža pogu, tiek aktivizēta nepārtrauktā fotografēšana, un fokuss tiek automātiski noregulēts no sākotnējās pozīcijas uz bezgalību.

Iegūtās attēlu sērijas — visas ar nedaudz atšķirīgiem fokusa punktiem — var sapludināt vienā saliktā attēlā, izmantojot programmatūru Digital Photo Professional, lai panāktu perfektu asuma dziļumu no priekšpuses līdz aizmugurei. Turklāt kameras EOS R7 asuma dziļuma saliktā funkcija tagad ļauj šo procesu paveikt kamerā, un asuma dziļuma apgriešana ļauj fotogrāfiem norādīt, kur fokuss sāk samazināties.

Dual Pixel RAW
Katrs kameras EOS R7 32,5 megapikseļu sensors ir sadalīts divās fotodiodēs, un katra no tām uztver nedaudz citādu apkārtējās pasaules atainojumu — tāpat kā cilvēka acis. Šī mazā atšķirība, kas zināma kā paralakse, sniedz kamerai iespēju tik ātri un precīzi automātiski fokusēt.

Parasti, uzņemot fotoattēlu, signāli no abiem gaismas receptoriem tiek apvienoti, lai izveidotu gatavo attēlu. Bet, kad kamera ir iestatīta Dual Pixel RAW režīmā, katra gaismas receptora signāls tiek saglabāts atsevišķi kā divi attēli tajā pašā RAW failā.

Rediģējot šādus Dual Pixel RAW failus ar Canon DPP programmatūru, noteiktus parametrus var pielāgot, lai koriģētu gatavo attēlu.

Attēla mikrokorekcija
Ja attēls nav pietiekami ass noteiktā zonā, to var pielāgot, lai panāktu izšķirošu attēla asumu, pateicoties attēla faila dziļuma informācijai.

Bokē nobīde
Ar funkciju Dual Pixel RAW var koriģēt nefokusēto jeb bokē zonas atrašanās vietu, lai uzlabotu kompozīciju, piemēram, pārvietojot fokusā neesošu priekšplāna objektu, kas aizsedz fotografējamo objektu.

Dubultattēlu samazināšana
Gaismai spīdot tieši kamerā, var rasties iekšējs atspīdums, ko dēvē arī par “dubultattēlu”. To var kontrolēt ar funkciju Dual Pixel RAW un samazināt ar rūpīgu korekciju.

 1. Piemērojams, ja sekošanas laikā ap objektu tiek parādīts rāmītis un kamerai ir pievienots saderīgs objektīvs, kamēr ir aktīvs pilna diapazona AF vai objekts ir veiksmīgi noteikts citas zonas režīmā. Detalizētu informāciju par atbalstītajiem objektīviem skatiet [papildu informācijā] par [EOS R7] šeit: “https://cam.start.canon/”.
 2. Nepārtrauktās fotografēšanas ātrums var mainīties atkarībā no dažādiem apstākļiem. Detalizētu informāciju skatiet tehniskajos datos.
 3. Fotogrāfiju uzņemšanas laikā ar f/1.2 objektīvu, AF punktu centrā, viena kadra AF pie 23°C/73°F, ISO 100. Izņemot RF objektīvus ar DS (Defocus Smoothing) pārklājumu.

Saistītie raksti

 • IEGUVUMS

  Ātrums un veiktspēja

  Mirklis perfektas fotogrāfijas uzņemšanai var ilgt tikai īsu sekundes daļiņu, tāpēc mēs izveidojām kameru EOS R7, kas ir izcili ātra.

 • IEGUVUMS

  Attēla kvalitāte

  Neatkarīgi no tā, vai uzņemat fotogrāfijas vai video, kameras EOS R7 32,5 megapikseļu CMOS sensors un DIGIC X attēlu procesors nodrošina satriecošus rezultātus.

 • IEGUVUMS

  Pāreja uz bezspoguļa kameru

  Vai domājat no Canon DSLR pāriet uz modernāku kameru? DSLR kamerai līdzīgā EOS R7 ir aprīkota ar jaunām tehnoloģijām un nodrošina intuitīvas vadīklas ar ierastām vadīšanas ērtībām.

 • IEGUVUMS

  Augstāka līmeņa attēlu stabilizācija

  Iedomājaties, ka varat fotografēt ar ilgu ekspozīciju, kameru turot rokās, ar nodomu izpludinot kustīgus objektus bez trijkāja.

 • IEGUVUMS

  Saziņa ar savu auditoriju

  EOS R7 ir kamera ar lieliskām savienošanas iespējām, kas var strādāt roku rokā ar jūsu viedtālruni, planšetdatoru vai datoru, izmantojot Canon Camera Connect lietotni.

 • BIĻETENS

  Gūstiet iedvesmu, reģistrējieties tūlīt

  Nekad nepalaidiet garām Canon piedāvājumus, padomus un pamācības, kā arī jaunumus un uzaicinājumus uz vietējiem pasākumiem.