Geoff shooting the video from top with EOS 80D.

VIDEOTEHNIKAS

Videostāsta veidošana

Kad uzņemat videostāstu, ir svarīgi, lai galvenais varonis jūs interesētu. Tas palīdzēs koncentrēt uzmanību un mudinās jūs uzņemt būtiskus elementus, kas piesaistīs auditoriju skatīšanai līdz pat beigām. Tālāk dotie padomi sniegs norādījumus, kā uzņemt materiālu, ar kuru parādīt savus stāstus.

Plānojiet uzņemšanu

Geoff drawing storyboard with pencil in a notebook.
Uzlieciet ideju uz papīra un sagatavojiet aprīkojumu.

Uzņemšanas plānošana palīdzēs nodrošināt, ka tiek uzņemts viss nepieciešamais materiāls. Rakstiet piezīmes par saturu, kuru vēlaties iekļaut filmā un kā varētu to parādīt, — tas sakārtos uzņemšanu jūsu galvā pirms tās realizēšanas.

Pirms uzņemšanas sagatavojiet aprīkojumu, uzlādējiet akumulatorus un notīriet objektīvus. Atcerieties, ka, uzņemot videoklipus, akumulators izlādējas ātrāk, tāpēc gādājiet par rezervēm. Formatējiet atmiņas kartes kamerā, lai tās būtu gatavas uzņemšanai. Videofaili ir lieli, tāpēc, iespējams, jums būs nepieciešamas atmiņas kartes ar lielāku ietilpību.

Lielākajai daļai kameru ir iebūvētais mikrofons, kas var ierakstīt skaņu, tomēr jūs uzņemsiet labākas kvalitātes skaņu ar ārējo mikrofonu, piemēram, Canon stereo mikrofonu DM-E100. Tādām kamerām kā EOS M6 Mark II ir ārējie mikrofona porti, kas noder gadījumos, kad jums nepieciešama kristāldzidra skaņa.

Izveidojiet uzņemšanas vidi

Izveidojiet ainu savai filmai, uzņemot sēriju ar platleņķa kadriem, kuros redzama attiecīgā vieta. Apvienojiet tos ar dažām detaļām un ļoti tuviem filmēšanas vides tuvplāniem. Tālummaiņas objektīvi ar motoriņu, kas darbojas soli pa solim, (STM) — opcijas ietver EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM un RF 24-105MM F4-7.1 IS STM — ir lieliski piemēroti filmām, jo darbojas vienmērīgi un klusi.

Noteikti pārvietojieties attiecīgajā vietā un izvairieties no uzņemšanas no vienas vietas. Šis materiāls būs jūsu stāsta ievadā un parādīs skatītājiem kontekstu un vietu. Šos sākuma klipus mēģiniet uzņemt vismaz 10 sekunžu ilgus, lai jums būtu materiāls, kuru var rediģēt.

Iepazīstiniet ar galveno varoni

Shot from video Robot Man with the subject named Alan standing in front of the camera.
Uzņemiet galvenā varoņa vidi, lai to iepazīstinātu ar auditoriju.

Iepazīstiniet ar filmas galveno varoni, detalizēti parādot, kur viņš atrodas un ko viņš dara. Uzņemiet dažādus klipus ar galveno varoni darbībā un mēģiniet veidot neparastas kompozīcijas un apgaismošanas stilus. Daudzas kameras, piemēram, EOS RP, EOS M50 vai EOS 6D Mark II, ļauj izmantot automātisko fokusēšanu filmēšanas laikā. Varat uz to paļauties, lai paturētu filmējamā objekta seju fokusā.

Filmēšanas laikā runājiet ar galveno varoni, tad viņa sejas izteiksme būs dabīgāka. Tas var palīdzēt atklāt arī kādu citu varoņa rakstura šķautni, ko jūs varētu vēlēties uzņemt videoklipā.

Izmantojiet tuvplānus

Nošķirot konkrētas lietas tuvplānā, par tām tiek veidota interese. Šādu detaļu uzņemšana var būt ļoti noderīga, kad rediģēsiet filmu.

Ne visiem tuvplāniem nepieciešams makro objektīvs — bieži vien būs piemērots arī jūsu parastais objektīvs. Pēc iespējas tuvāk pietuviniet un aizpildiet ar objektu lielāku kadra daļu, to nošķirot no fona.

Lietas ar tekstūru un krāsu laukumiem ir perfekti piemērotas abstraktu detaļu uzņemšanai. Neaizmirstiet pārvietot kameru, parādot detaļu, kas parādās no izpludināta fona.

Izmēģiniet dažādas perspektīvas un eksperimentējiet

Geoff crouching on the floor taking a video of the robot with EOS 80D.
Uzņemiet no liela augstuma vai ļoti zemas pozīcijas pie grīdas, un veltiet laiku, lai izmēģinātu ko citādu.

Mēģiniet uzņemt objektus no neparastiem leņķiem. Ne visi kadri izdosies, bet, ja to neizmēģināsiet, jūs to neuzzināsiet. Mainiet skatu punktu, pārvietojoties virs filmējamā objekta un uzņemot uz leju vai nolaižoties līdz zemei un uzņemot uz augšu. Uzņemot filmējamo objektu no apakšas, var iegūt pavisam unikālu perspektīvu. Maināma leņķa skārienekrāns, piemēram, kamerai EOS 850D, var būt ļoti noderīgs, lai to izdarītu. Pozīcijas maiņa var videoklipu padarīt dinamiskāku nekā uzņemšana no parastā skatu punkta.

Ja uzņemat aiz filmējamā objekta priekšplānā, izvēlieties specifisku fokusa punktu, lai fons būtu ass, un veidojiet kinematogrāfisku priekšplāna izpludinājumu.

Pārdomājiet kompozīciju

Padomājiet par to, kā labāk novietot elementus kadrā. Dažkārt labi darbojas parastie kompozīcijas paņēmieni, piemēram, trešdaļu likums un virzošās līnijas. Noteikti izmēģiniet citus skatu punktus, piemēram, simetrijas lietošanu, lai izveidotu citādus kadrus.

Izmantojiet detaļu kadrus un ārkārtīgi apgrieztus kadrus, lai noturētu skatītāju uzmanību. Izmēģiniet dažādus leņķus un skatu punktus un atklājiet savu stilu, lai jūsu filma izceltos uz pārējo fona.

Eksperimentējiet ar ātrumu un laiku

Geoff leaning over EOS 80D on a tripod filming a robot.
Izmantojiet intervāla fotografēšanu, lai koncentrētu garākas ainas un piešķirtu tām dramatiskāku efektu.

Var noderēt grieztas ainas (jump cuts), lai filmai pievienotu ritmu un dramatismu. Uzņemiet līdzīgas sekvences no tā paša leņķa, pēc tam pārleciet starp katras sekvences dažādajām daļām, lai pārietu no viena mirkļa uz nākamo.

Ja kamerai ir intervāla fotografēšana vai liels kadru nomaiņas ātrums, varat to izmantot, lai eksperimentētu ar ātrumu un laiku. Iesaistiet skatītāju ar intervāla fotogrāfiju sekvenci, lai saspiestu lēnu darbību īsākos klipos. Izmantojiet liela kadru nomaiņas ātruma iespējas, lai palēninātu ātru darbību.

Veidojiet skatītājos gaidas

Lai sāktu veidot filmas nobeigumu, jums jārada vizuāla spriedze. Veidojiet to, izmantojot dažādus kadrus, īpaši tuvus tuvplānus un plaša leņķa kadrus. Pārkadrējiet kameru no neitrāla objekta līdz galvenajai beigu ainai — tas ir labs veids, kā videoklipu virzīt uz beigām.

Saglabājiet īsus kadrus, kas rada skatītājos gaidas. Atcerieties, ka garākam klipam vienmēr varat noņemt dažas sekundes, tāpēc centieties uzņemt materiālu dažas sekundes pirms un pēc satura, kuru vēlaties iekļaut filmā.

Uzņemiet darbību un reakciju

Geoff looking at the LCD screen on the back of EOS 800D filming Robot Man video.
Neaizmirstiet videoklipā uzņemt tā varoņu reakciju un emocijas.

Pirms beigu ainas sākuma nomainiet kamerai akumulatoru, lai tas būtu pilnībā uzlādēts. Jūs nevēlaties nokavēt notikumus, tāpēc ka ir izlādējies akumulators. Pārliecinieties arī, ka jums ir pietiekami daudz vietas atmiņas kartē.

Ir svarīgi uzņemt filmas beigu ainu, bet neaizmirstiet par iesaistīto varoņu reakciju. Jums var būt ātri jāpārvietojas. Turiet kameru stabili un pārvietojiet vienmērīgi. Canon trijkāja rokturis HG-100TBR, kas labāk piemērots mazām kamerām, piemēram, EOS M6 Mark II, var palīdzēt iegūt vienmērīgu materiālu. Mainiet kadru no plata leņķa uz tuvplānu, pārvietojoties un veicot tālummaiņu. Jūsu mērķis ir uzņemt iesaistīšanās sajūtu jums apkārt esošajos notikumos — jūs vēlaties, lai skatītāji justos iesaistīti.

Izbaudiet

Izbaudiet savu filmu veidošanu! Dažkārt neizdodas panākt to, kas iecerēts, bet šādās situācijās jūs varat daudz iemācīties. Izveidojot saikni ar filmas varoņiem, jūs uzzināsiet vairāk par cilvēkiem un pasauli sev apkārt.

Kad uzņemat filmu, jūs kontrolējat, kā stāsts tiek parādīts. Kad strādājat ar cilvēkiem, jūs noteikti ietekmēsiet to, kā viņi attēlos notikumus un situācijas. Jūsu filmā ir daļa jūsu personības, tāpēc izbaudiet tās veidošanu.

Saistīti raksti
Stef Michalak crouching on a path with a Canon EOS M50 to film his son's first ride on a balance bike.

VIDEOTEHNIKAS

Pārvērsiet ģimenes izbraukumu fantastiskā mājas video.

Iemūžiniet neaizmirstamus brīžus ģimenē un iemācieties efektīvi izmantot savas EOS kameras video funkcijas kopā ar ģimenes vlogeri Stefu Mišalaku (Stef Michalak).

A wooden chopping board with balls of colourful clay spread along it.

VIDEOTEHNIKAS

Animāciju filmēšanas padomi

Profesionālais animators Eds Džeksons (Ed Jackson) atklāj, kā izveidot animācijas filmu.

Introducing the Canon EOS M50 Mark II

VIDEOTEHNIKAS

Izveidojiet saistošu dokumentālo filmu ar EOS kameru

Godalgotais dokumentālo filmu veidotājs un Canon vēstnieks Žuels Santuss (Joel Santos) sniedz svarīgus padomus par video stāstu veidošanu.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem