silhouette of surfer on wave

SPORTA FOTOGRAFĒŠANA

Ūdens sporta veidi darbībā

Sērfošana, braukšana ar kajaku un citi ūdens sporta veidi sniedz iespēju uzņemt pārsteidzošu objektu fotogrāfijas. Aizrautība, šļaksti, lēcieni, pagriezieni un ātrums — tas nozīmē, ka lielisku rezultātu iegūšana prasa pūles un pacietību. Mēs piedāvājam dažus padomus, kā uzņemt labākus kadrus un izdrukāt iegūtos attēlus.

 • Sporta režīma izmantošana
 • Nevēlamas miglainības novēršana
 • Aizslēga prioritātes režīma (Tv) izmantošana
 • AF fokusēšanas zonas izmantošana
 • Ātru objektīvu izmantošana darbības fotografēšanai
 • Attēla kvalitātes iestatījumi
 • Kustīgu objektu fotografēšana
 • Teicama fotogrāfiju parādīšana
Neatkarīgi no tā, vai plānojat doties ūdenī, stāvēt vietējā ezera malā vai dodaties uz pludmali, vienmēr domājiet par apkārtni, savu un apkārtējo cilvēku drošību. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk.

Lai uzturētu kameras drošību ūdens tuvumā un pludmalē, izmantojiet kādu no Canon īpašajiem ūdensdrošajiem futrāļiem. Šie cietie futrāļi ļauj fotografēt zem ūdens līdz 40 metru dziļumā, tāpēc smiltis un ūdens šļakatas neradīs problēmas. Futrāļiem ir hermētiskas pogas, kas joprojām ļauj piekļūt arī visām kameras funkcijām.

Ieteicams uzsākt darbu ar pilnībā uzlādētu akumulatoru un atmiņas karti, kurā ir pietiekami daudz vietas, lai futrālis nebūtu jāatver, kad ir uzsākta fotografēšana. Futrālī ir daži mazi silīcija gela maisiņi, kas palīdz samazināt mitrumu.

Ja neplānojat doties zem ūdens, izmantojiet objektīva blendi, lai samazinātu atspīdumu, un aizsargfiltru, lai izvairītos no smilšu izraisītiem objektīva bojājumiem.

Sporta režīma izmantošana straujas darbības fotografēšanai

Sporta veidus ar ātru darbību vislabāk uzņemt, kad kamera ir optimizēta, lai sekotu objektam un nofiksētu kustīgus objektus. Pagrieziet režīmu ripu uz iestatījumu Sports vai ieslēdziet SCN režīmu un LCD displejā atlasiet iestatījumu Sports (ja kamerai tāds ir).

Sporta režīms samazina ekspozīcijas laiku, un tas palīdz nofiksēt kustību. Sporta režīms arī izmaina kameras automātiskās fokusēšanas (AF) sistēmu, lai sekotu kustīgiem objektiem.

Lai iegūtu vislabākos rezultātus, nospiediet aizslēgu līdz pusei un turiet to ar pirkstu, aktivizējot fokusu, pirms objekts ir sasniedzis ideālo pozīciju fotografēšanai. Sporta režīms arī pārslēdz kameru uz nepārtraukto fotografēšanu lielā ātrumā, uzņemot attēlu sēriju, kamēr ir nospiests aizslēgs. Ja bieži uzņemat fotogrāfijas ar darbību, jaudīgāka liela ātruma atmiņas karte var palīdzēt palielināt pēc kārtas uzņemto attēlu skaitu.

Padoms: izmantojot sporta režīmu, bieži vien ir labāk uzņemt dažus kadrus, pēc tam noņemt pirkstu no aizslēga un atrast jaunu objektu.

Nevēlamas miglainības novēršana: attēla stabilizators

Lielākas tālummaiņas objektīvi ar attēla stabilizatoru palīdz samazināt kameras izkustēšanos, bet, ja ar kameru sekojat darbībai, attēla stabilizators var būt mazāk efektīvs. Meklējiet slēdzi objektīva sānos: ja ir 1. režīma un 2. režīma slēdzis (Mode 1 / Mode 2), izvēlieties 2. režīmu. Daži objektīvi automātiski pārslēdzas uz 2. režīmu, nosakot panoramēšanas kustību.

Ātra darbība bieži vien tiek uzņemta ar ļoti mazu ekspozīcijas laiku. Iestatiet ekspozīcijas laiku 1/500 s vai mazāku. Lai fiksētu ūdens piles, var būt nepieciešams ekspozīcijas laiks 1/2000 s. Vērojot darbības ritmu, varat neievērot apgaismojuma apstākļu izmaiņas, un, ja ekspozīcijas laiks ir ļoti mazs, objektīvam var pietrūkt laika labai eksponēšanai. Ātrs objektīvs ir tāds, kuram ir lielāks maksimālais atvērums (mazs f skaitlis), kas var ielaist vairāk gaismas, lai uzņemtu darbību ar īsu ekspozīcijas laiku. Izmantojot iestatījumu Auto ISO vai pielāgotu funkciju drošības pārbīdei ar ISO, var nodrošināt vislabāko ekspozīciju, iegūstot vislabākos rezultātus.

AF fokusēšanas zonas izmantošana

EOS kamerām kadrā ir vairāki fokusēšanas punkti, un parasti kamera fokusējas uz vistuvāko objektu. Lai pārliecinātos, kurā vietā kadrā ir kameras fokuss, mēģiniet izvēlēties mazu fokusa punktu grupu un pārliecinieties, ka tie atbilst objektam.

Lai to izdarītu, var būt nepieciešamas zināmas prasmes, bet rezultāti ir tā vērti. Lielākajai daļai objektu, kas ātri kustas, izvēloties vienu AF punktu, tiek apgrūtināta asu kadru iegūšana, jo pastāv lielāka iespēja, ka AF punkts nesakrīt ar objektu. AF punkta izvēle ir pieejama tikai tad, ja ir izvēlēts kāds no radošajiem režīmiem: P, Tv, Av, M.

AF focus zone on windsurfer
Uzņemts ar EOS 5DS R
 • f/5.6
 • 1/2000
 • 500

Ātru objektīvu izmantošana darbības fotografēšanai

Canon profesionālie sporta fotogrāfi bieži izmanto baltos L sērijas objektīvus, jo tie nodrošina ātru maksimālo atvērumu un iespēju attālus objektus kadrā parādīt lielākus.

Objektīva izvēle ir atkarīga no tā, cik tuvu darbībai atrodaties. Atrodoties tālāk, nepieciešami garāki objektīvi, lai gan dramatisku iespaidu var panākt arī ar ļoti plata leņķa skatu.

Saistīti raksti
What settings are best for shooting water sports?

ŪDENS SPORTA VEIDU FOTOGRAFĒŠANA

Kādi ir vislabākie iestatījumi ūdens sporta veidu fotografēšanai?

Ja esat ieinteresēts sporta fotografēšanā, bet esat iestrēdzis ar pieejamiem objektiem un veidojat lieliskus attēlus, izmēģiniet ūdens sporta veidu fotografēšanu.

Light trails suspended in motion by a bus on a busy street in Madrid, Spain.

KUSTĪBAS FOTOGRAFĒŠANA

Kustības uzņemšana fotogrāfijās

Atklājiet, kā uzņemt kustību un piešķirt attēliem kustības sajūtu.

Zoom in and capture fast action

SPRAIGAS DARBĪBAS FOTOGRAFĒŠANA

Pietuviniet un uzņemiet ātru darbību

Darbības fotografēšanā visu izšķir sekunžu daļas, tomēr, ja būsiet sagatavojies, jums nebūs jāpārvietojas tik ātri.

close up of kayaker face

Uzņemiet arī ļaužu pūļus

Jo lielāka tālummaiņa, jo vairāk iespējams, ka varēsiet attālus objektus attēlos parādīt lielākus. Izmantojiet citu pieeju un uzņemiet plašākus skatus, kas parāda visu sporta notikuma atmosfēru un ļaužu pūli. Ja apskatīsiet avīzes, redzēsiet, ka tikai dažos kadros ir detalizēti tuvplāni ar sportista darbību, bet daudzos ir plašāka skata leņķa attēls, kur sporta notikums tiek parādīts kontekstā ar vietu un fanu pūļiem.

Attēla kvalitātes iestatījumi

Ja uzņemat JPEG attēlus (nevis RAW formāta attēlus), kamera var uzņemt vairāk attēlu ar nepārtrauktās uzņemšanas režīmu. Tie arī ātrāk tiek ierakstīti atmiņas kartē.

Kombinējiet fotoattēlus un īsu filmu klipus

Iespējams, galveno uzmanību pievēršat fotogrāfijām, tomēr daži īsi videoklipi palīdzēs izveidot iespaidīgāku stāstu. Daudzām kamerām ir īpaša poga videoklipu ierakstīšanai, lai atvieglotu videoklipu uzņemšanu kā alternatīvu fotografēšanai. Pēc tam iecienītākajos sociālajos tīklos varēsiet kopīgot abus.

Videoklipu uzņemšana

Kad ierodaties, uzņemiet dažus platleņķa kadrus, lai izpētītu ainu. Tas palīdz izvairīties no pārāk lielas tālummaiņas ieraksta laikā. Bieži vien labāk ir apturēt filmēšanu, mainīt ainas kompozīciju, kā arī kadrējumu vai tālummaiņu, un pēc tam atsākt filmēšanu. Dažiem LEGRIA modeļiem ir 50p Full HD režīms, lai ierakstītu vienmērīgāku kustību, kas lieliski noder sportā, tāpēc mēģiniet izmantot šo iestatījumu, ja jūsu videokamera ar to aprīkota.

Pasākuma skaņas uzņemšana var būt noderīga, bet ņemiet vērā, ka, esot pūlī, galvenokārt ierakstīsiet pūļa radīto troksni, nevis ar sporta veidu saistītās skaņas — varat izmēģināt mainīt Audio ainu uz tādu, kas samazina pūļa radīto troksni.

Mēģiniet pārvietot kameru līdzi darbībai, nevis novietot to uz trijkāja un izmantot fiksētu pozīciju. Ja skata leņķis būs platāks, to būs vieglāk izdarīt. Ja viens pēc otra ir vairāki sacensību dalībnieki, katram no tiem mēģiniet izmantot atšķirīgus tālummaiņas iestatījumus. Atcerieties, ka ir labi, ja attāls objekts kadrā kļūst lielāks, kad tuvojas kamerai, tāpēc iestatiet tālummaiņu tā, lai objekts ietilptu kadrā, kad būs vistuvāk kamerai.

Runājot par filmu rediģēšanu — filmas pamatā varat izvēlēties ātru, dinamisku skaņu ierakstu. Pievienojot tam ierakstīto skaņu, filma kļūs iespaidīgāka.

Teicama fotogrāfiju parādīšana

Asām sporta un spraigas darbības izdrukām ar Canon oriģinālo tinti lieliski der Canon spīdīgais fotopapīrs Pro Platinum PT-101. Izmantojiet to, lai iegūtu spīdīgus attēlus ar asām detaļām un košām krāsām.

Iespaidīgai izdrukai printera draiverī izvēlieties bezapmaļu opciju, ja jūsu PIXMA printerim ir šāda funkcija. Bezapmaļu drukāšana nozīmē, ka varēsiet apdrukāt visu papīru līdz pašām malām. Bezapmaļu drukāšanai printeris palielina attēla lielumu, lai aizpildītu lapu. Apskatiet priekšskatījumu ekrānā, lai pārliecinātos, ka attēlā ir arī kadra malās esošās detaļas.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem