SPORTA FOTOGRAFĒŠANA

Nomērķējiet, uzņemiet un saskaitiet: uzvaras mirkļu uzņemšana ar kompaktkameru

Profesionālā sporta fotogrāfe Mollija Dārlingtone (Molly Darlington) dalās ar svarīgiem padomiem par amatieru sporta momentu fotografēšanu ar kameru, ar kuru vienkārši nomērķē un uzņem.
Cilvēks tur Canon PowerShot SX740 HS kameru un skatās uz kadru pagrieztajā ekrānā.

Uzņemot bērnu futbola spēles dedzīgo norisi, jāreaģē ātri un ir nepieciešama laba tālummaiņa — to ļoti labi zina bijusī Canon vēstniece un profesionālā sporta fotogrāfe Mollija Dārlingtone (Molly Darlington). Mollija uzsāka fotografēšanu 2015. gadā, kad vēl mācījās koledžā. Pēc tam, tikko pabeigusi universitāti, viņa devās filmēt premjera līgu un čempionātu futbolā.

Viņas pieredze sportā ļāva viņai precīzi zināt, kuros mirkļos futbola spēlē ir jāfotografē. Apbruņojusies ar kabatas formāta Canon PowerShot SX740 HS, kurai kompaktajā korpusā ir jaudīga 40 reižu optiskā tālummaiņa, kā arī monokulāra formas Canon PowerShot ZOOM kameru, viņa savas profesionālās stāstu veidošanas iemaņas parādīja amatieru līmeņa spēlē futbola laukumā. Šīs divas vienkārši lietojamās kameras ir arī lieliski piemērotas, lai uzņemtu ģimenes aktivitātes brīvā dabā vai savvaļas dzīvniekus. Tās jūs pietuvinās darbībai.

Paskaidrojot, ko viņa parasti mēģina radīt savos attēlos, Mollija saka: “Es ceru, ka varu parādīt spēles stāstu, to, kas ir noticis spēlē, kā arī priecīgākos un skumjākos mirkļus, lai tie, kas skatās attēlu, var precīzi atcerēties mirkli, kurā tas notika.

Sportā vienmēr mēģinu uzņemt atmiņā paliekošus mirkļus. Parasti futbola spēlē es uzņemu iegūtos vārtus, prieka momentus un svarīgus mirkļus, piemēram, sarkanās kartītes piešķiršanu. Es attēlos vēlos parādīt arī emocijas — pārsteigumu, vilšanos vai noraidījumu — gan spēlētājos, gan pūlī.”

Šeit Mollija paskaidro, kā to varat izdarīt ar vienkāršu un kompaktu aprīkojumu.

1. Uzņemiet secīgus attēlus

Zēni spēlē futbolu, četri ir zaļā tērpā, viens ar gaisā paceltu kāju, lai sistu pa bumbu, un viens spēlētājs ir zilā tērpā.

“Draudzīga spēle starp diviem vietējiem, piedaloties 12 kopienas futbola centra komandām, bija lieliska vieta, kur izmēģināt šo aprīkojumu, sniedzot vecākiem iespēju uzņemt darbību spēles skatīšanās laikā.” Uzņemts ar Canon PowerShot SX740 HS ar 461 mm, 1/1300 s, f/5.6 un ISO800.

Canon PowerShot SX740 HS un Canon PowerShot ZOOM novietotas uz spēles laukuma zāles pie baltajām, uzkrāsotajām līnijām.

Canon PowerShot SX740 HS un Canon PowerShot ZOOM ir pierādījums tam, ka labas lietas pieejamas kompaktā formātā — tās ir vieglas un pieejamas kabatas formāta kameras, kas lieliski papildina topošo sporta fotogrāfu vai vecāku aprīkojumu atmiņu iemūžināšanai.

Ar tādu kameru kā Canon PowerShot SX740 HS, kas ārkārtīgi ātri reaģē, kad tiek nospiesta kāda kameras poga, un nepārtraukti uzņem 10 attēlus sekundē, varat izveidot attēlu sēriju, lai nenokavētu šos nozīmīgos adrenalīna piesātinātos mirkļus. Varat uzņemt 10 kadrus sekundē arī ar Canon PowerShot ZOOM.

“Šajā attēlā 10 kadri sekundē bija ārkārtīgi noderīgi, jo ļāva uzņemt attēlu secību, kad viens spēlētājs uzbruka otram, kas vēlāk man sniedza iespēju izvēlēties labāko kadru,” Mollija paskaidro. “Uzbrukuma secība var būt sarežģīta, jo ne vienmēr bumba ir kadrā, tāpēc ļoti noderīga ir iespēja uzņemt 10 kadrus sekundē.”

2. Aizpildiet kadru

Zēns futbola laukumā skrien un priecīgi bļauj par veiksmi.

Mollijas mērķis ir aizpildīt kadru, lai būtu skaidri redzama objekta sejas izteiksme. “Es ceru, ka varu skatītājam likt kaut ko izjust, vienkārši aplūkojot fotogrāfiju,” viņa saka. Uzņemts ar Canon PowerShot SX740 HS ar 220,5 mm, 1/1600 s, f/5.6 un ISO400.

Mollija Dārlingtone (Molly Darlington) sēž uz maza krēsliņa futbola laukuma malā, vērojot notiekošo spēli.

Kompaktā PowerShot ZOOM kamera bija ideāli piemērota darbības fotografēšanai šajā spēlē, piedāvājot tālummaiņu no sāniem un iespēju redzēt visu darbību.

“Lielisku sporta attēlu papildina emocijas, un šajā kadrā es izmantoju tālummaiņu, lai uzņemtu spēlētāja prieku,” saka Mollija, kura izmantoja Canon PowerShot SX740 HS kameras priekšrocību — 40 reižu optisko tālummaiņu, lai aizpildītu kadru ar atmiņā paliekošām sejas izteiksmēm.

“Vienmēr ir labi, ja sporta fotogrāfijā var aizpildīt kadru, un 40 reižu tālummaiņa sniedz iespēju to izdarīt, ja darbība notiek nedaudz tālāk,” viņa saka. Mollijai šie prieka mirkļi ir viena no labākajām darba daļām. “Man nav labākas sajūtas par to, kad viss sakrīt un izdodas uzņemt vārtu gūšanu futbola spēlē ar prieka emocijām, kas nāk no laukuma, un faniem, kuri gavilē aiz muguras.”

3. Izmēģiniet dažādus fokusa attālumus

Mollija Dārlingtone (Molly Darlington) tur Canon PowerShot ZOOM kameru futbola spēles laikā.

Canon PowerShot ZOOM kamerai ir trīs pakāpju tālummaiņa, kas ļauj mainīt 100 mm, 400 mm un 800 mm fokusa attālumu, vienkārši nospiežot pogu — tas nozīmē, ka neizlaidīsiet nevienu kadru neatkarīgi no sava attāluma.

Zēni spēlē futbolu, viens vada bumbu, kamēr pretinieku komandas spēlētājs viņam seko.

Sporta fotografēšanā īpaši nozīmīga ir iespēja ātri mainīt fokusa attālumus, jo darbība notiek ātri un nevar zināt, kurā mirklī notiks svarīgs pavērsiens. Canon PowerShot SX740 HS kameras 40 reižu tālummaiņas objektīvam maksimālais fokusa attālums līdzinās 24 mm, un tas var piedāvāt telefoto sasniedzamību — 960 mm. Uzņemts ar Canon PowerShot SX740 HS ar 109,3 mm, 1/1600 s, f/5.6 un ISO200.

Plaukstas lieluma 12 megapikseļu Canon PowerShot ZOOM kamerai ir viens objektīvs, tomēr tā lepojas ar trīs pakāpju tālummaiņu, kas pietuvina attālas detaļas. Mollija uzskata, ka funkcija ir intuitīvi lietojama un nenovērtējama, lai izbaudītu spraigas darbības tuvplānus.

“Mainīt dažādus fokusa attālumus bija tik vienkārši, izmantojot pogu Canon PowerShot ZOOM kameras augšpusē. Kad tā tika nospiesta, tika mainīts 100 mm, 400 mm un 800 mm fokusa attālums,” viņa saka. Šajā futbola spēlē lieliski noderēja 400 mm tālummaiņa, bet lielākos sporta pasākumos profesionālajā futbolā izmantojiet 800 mm izvēli.”

100 mm, 400 mm un 800 mm fokusa attālums ir norādīts skatu meklētājā. Jo lielāks skaitlis, jo tuvāk ir objekts.

Eksperimentēt ar kameras viedajām funkcijām ir svarīgi, lai iegūtu tādus kadrus, kādus cerējāt. “Uzņemšana ar jebkuru jaunu kameru var būt sarežģīta, kamēr neesat pieradis pie tās darbības,” Mollija paskaidro. Kāds ir viņas labākais padoms? “Paņemiet aprīkojumu un trenējieties, trenējieties un trenējieties ar to. Dažkārt aprīkojums vairākas reizes jāizņem ārā, lai saprastu, kā tas darbojas, un mēģinātu izmantot dažādus iestatījumus.”

Pirms plānojat izmantot kameru bērna sporta pasākumā, lieliska ideja ir izmēģināt aprīkojumu. Kompaktkameras ir lieliski piemērotas tiem, kas uzsāk fotografēšanu.

4. Fokusējiet, lai iegūtu asu attēlu

Zēns gatavojas sist bumbu futbola spēlē.

Mollija iesaka ne tikai uzturēt attēlu asumu, bet arī tīru fonu bez elementiem, kas kadrā novērš uzmanību, jo tas palīdz uzlabot attēlu kvalitāti, pārveidojot tos no haotiskiem līdz tādiem, ko vērts ierāmēt. “Ja ir tīrs fons bez haotiskām detaļām, tas sniedz iespēju skatītājam koncentrēt uzmanību uz fotogrāfijas objektu,” viņa saka. Uzņemts ar Canon PowerShot SX740 HS ar 228,7mm, 1/1600 s, f/5.6 un ISO400.

“Ātra tempa spēlē var būt grūti iegūt asus attēlus, tāpēc vienmēr ir labi, ja kaut kas palīdz to nodrošināt. Attēla stabilizācija ar Canon PowerShot ZOOM un Canon PowerShot SX740 HS palīdzēja fotografēšanas laikā, jo bumba var kustēties ļoti ātri. Es uzskatu, ka tas ir diezgan svarīgi,” saka Mollija.

Mollija atklāja, ka kamerā ietvertais attēla stabilizators sniedza viņai iespēju uzņemt, kameru turot rokās, tāpēc viņa varēja sekot darbībai un sporta pasākuma laikā varēja izmantot arī mazu portatīvo krēslu papildu atbalstam, ko iecienījuši profesionālie fotogrāfi, kas fotografē futbola laukumu. “Tie ir ļoti izturīgi, tāpēc tie ir daudziem sporta fotogrāfiem, un tie tiešām ir noderīgi, jo parasti var noregulēt augstumu, lai sēdētu aiz reklāmas stendiem, sporta pasākuma laikā atrodoties tik zemu vai augstu, kā vēlaties,” viņa saka.

Gan Canon PowerShot ZOOM, gan Canon PowerShot SX740 HS kameras aprīkotas ar sejas noteikšanas automātisko fokusēšanu, kas lieliski piemērota, lai sekotu objektam — bumbai vai spēlētājam — un nodrošinātu asumu kustības laikā.

5. Pārskatiet attēlus fotografēšanas laikā

Cilvēks skatās attēlu Canon PowerShot SX740 HS kameras pagrieztajā ekrānā.

Canon PowerShot SX740 HS ir aprīkota ar 180° pagriežamu ekrānu, kas ievērojami atvieglo kadru pārskatīšanu fotografēšanas vietā.

Divi zēni futbola spēlē, viens mēģina apvest bumbu ap vārtsargu, kas ir sagatavojies to pārtvert.

Kopumā Mollija saka, “PowerShot SX740 HS bija lieliska kamera bērnu sporta pasākumam. Tai ir lielisks tālummaiņas diapazons, un tiešā skata ekrāns ļauj ērti sekot fotografējamajam objektam.” Uzņemts ar Canon PowerShot SX740 HS ar 524,3 mm, 1/2000 s, f/6.3 un ISO800.

Nekad vēl nav bijis tik vienkārši sekot sporta pasākumiem, kā tas ir ar pagriežamo LCD ekrānu. Canon PowerShot SX740 HS kameras 180° ekrāns palīdzēja Mollijai nodrošināt tādu attēlu izskatu, kādu viņa vēlējās.

“Pagriežamais LCD ekrāns ļauj apskatīt attēlus, kad tie tiek uzņemti, tāpēc jūs zināt, ko esat nofotografējis,” viņa saka. “Arī šeit attēlu ar spēlētāju, kas iesit bumbu vārtos garām vārtusargam, palīdzēja iegūt 40 reižu tālummaiņa, jo viņi atradās futbola laukuma otrā pusē.

Varat izveidot savienojumu ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu un pēc spēles ātri kopīgot attēlus ar citiem vecākiem. Camera Connect lietojumprogrammu var arī izmantot, lai apskatītu Canon PowerShot ZOOM kameras attēlus vai attālināti uzņemtu attēlus ar Canon PowerShot ZOOM vai PowerShot SX740 HS kamerām, ja ir sarežģīti piekļūt vēlamajam leņķim.

Neatkarīgi no tā, vai esat topošais sporta fotogrāfs vai jums vienkārši patīk uzņemt spraigu darbību, šo sporta mirkļu fotografēšana nav tik sarežģīta, kā varētu šķist, un Mollija visus mudina nākamajā reizē uz futbola laukumu paņemt kameru, lai atmiņas paliktu ilgi pēc spēles beigu svilpes.

Protams, ka Mollija paļaujas ne tikai uz lielisko aprīkojumu, bet arī prasmēm, ko ieguvusi savas karjeras laikā: pacietību un instinktīvu nokļūšanu nepieciešamajā pozīcijā, lai uzņemtu izšķirošo mirkli. “Jums nepieciešama pacietība un daudz prakses, daudzos sporta pasākumos jums nepieciešama arī veiksme,” viņa saka. “Piemēram, ja esat futbola spēlē un sēžat stūrī, neko daudz nevarat darīt, ja darbība risinās pārējos trīs stūros. Šādās situācijās jums jāzina sporta veids, kuru uzņemat, lai varētu tam sekot un lai jūs varētu prognozēt, kas varētu notikt pēc tam.”

“Man ir vienmēr paticis sports un fotografēšana, tāpēc bija jēgpilni tos abus apvienot,” viņa saka. “Man nebija ne jausmas, cik ļoti to iemīļošu, pirms aizgāju uz pirmo spēli. Ar intensīvu praksi un nedaudz veiksmes esmu nokļuvusi tur, kur esmu, un es nevēlos neko tajā visā mainīt.”

Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

Saistītie produkti

Saistītie raksti