Izveidojiet savu pirmo fotogrāfiju portfolio

Drukāts portfolio ir lielisks veids, kā prezentēt sevi un savas fotogrāfijas. Izlasiet, kā izvēlēties iekļaujamos attēlus un tos izdrukāt, kā arī savvaļas dzīvnieku fotogrāfes Marinas Kano ieteikumus.
Zebra stāv uz pakaļkājām, spārdot zemi ar priekškājām un radot putekļu mākoni. Fotoattēlu ar Canon kameru uzņēmusi Marina Kano.

Drukāts portfolio ir ideāls veids, kā parādīt savas fotogrāfijas neatkarīgi no tā, vai piedalāties fotokonkursā, dodaties pie pasniedzēja vai mentora vai vienkārši vēlaties prezentēt sevi un savu darbu citiem cilvēkiem. Kā sākt veidot fotogrāfiju portfolio?

Dabas fotogrāfe un Canon vēstnese Marina Kano (Marina Cano) regulāri ceļo uz Āfriku un Dienvidameriku, lai uzņemtu fotosesijas, bet viņa sāka fotografēt dzīvniekus Cabárceno dabas parkā, lielākajā parkā Eiropā, kas atrodas netālu no viņas mājām Santanderā Spānijas ziemeļos. Aptuveni trīs gadu laikā viņa izveidoja attēlu portfolio, kuru izdeva kā savu pirmo grāmatu.

Pamatojoties uz šīm zināšanām un pieredzi, ko Marina ieguvusi, darbojoties kā pieprasīta profesionāla fotogrāfe, lūk, viņas ieteikumi, kā izveidot veiksmīgu fotogrāfiju portfolio.

Fotogrāfe Marina Kano tur rokās lielu atvērtu grāmatu, rādot to naturālistei Džeinai Gudolai (Jane Goodall), kas stāv viņai blakus.

Lielisks drukāts portfolio var atvērt daudzas durvis. Savvaļas dzīvnieku fotogrāfes Marinas Kano dzīvnieku fotogrāfiju portfolio kļuva par viņas pirmo grāmatu, kuru viņa šeit rāda slavenajai naturālistei Džeinai Gudolai. © Marina Kano

Fotogrāfe Marina Kano smaida kamerai, un viens elkonis ir atbalstīts pret lielu grāmatas ar melnbaltu zebras fotoattēlu uz vāka.

Marina Kano ar savu grāmatu “Cabárceno Cantabria”, kurā ietvertas fotogrāfijas, ko viņa uzņēmusi Cabárceno dabas parkā. © Marina Kano

1. Esiet izvēlīgs, organizējot savus darbus.

Marina saka, ka visbiežāk pieļautā kļūda ir tā, ka cilvēki nav pietiekami izvēlīgi. “Jums ir jāanalizē savi fotoattēli un jābūt ļoti prasīgiem. Iekļaujiet tikai pašus labākos. Piemēram, nelieciet kopā divus līdzīgus attēlus, jo jums patīk tie abi. Jums ir jāizvēlas.“ Centieties sākumā iekļaut ne vairāk kā 15–20 attēlus, bet kvalitāte ir svarīgāka nekā daudzums.

2. Veidojiet stāstījumu, izmantojot savus attēlus.

Marina saka, ka visefektīvākais fotogrāfiju portfolio ir ne tikai kolekcijas, bet arī fotogrāfiju sērijas. “Es domāju, ka viens no svarīgākajiem aspektiem ir stāstu veidošana, piesaistot skatītājus un iepazīstinot tos ar stāstu ar dažādu elementu palīdzību.“ Marinas gadījumā parasti tie ir daži ainavu kadri, lai radītu kopējo ainu un piešķirtu kontekstu savvaļas dzīvnieku fotogrāfijām.

3. Izveidojiet saikni ar auditoriju.

Marinas savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas ir pazīstamas ar dzīvnieku starpā esošās drāmas un emociju iemūžināšanu.

“Man ir vissvarīgāk izveidot emocionālu saikni.“ Tas ir arī galvenais faktors, ko viņa ņem vērā, veidojot portfolio. Viņa saka, ka tas ir veids, kā panākt, lai skatītāji atceras jūsu darbus neatkarīgi no tā, vai viņi ir fotoredaktori vai konkursa žūrijas locekļi.

Divi pieauguši nīlzirgi nogūlušies dubļos, un starp tiem guļ nīlzirgu mazulis. Fotoattēlu ar Canon kameru uzņēmusi Marina Kano.

Marina saka, ka fotografējot viņai ir vissvarīgāk izveidot emocionālu saikni, un tieši tādam ir jābūt arī portfolio mērķim. Attēls no Marinas pirmā portfolio, kas uzņemts ar Canon EOS 30D (tagad tās pēctece ir Canon EOS 90D) un Canon EF 100-400mm f4,5-5,6L IS USM objektīvu ar 300 mm, 1/125 s, f/6.7 un ISO 250. © Marina Kano

4. Saglabājiet svaigu pieeju.

Cik bieži jāatjauno fotogrāfiju portfelis? “Tiklīdz jums ir vairāk darbu,“ saka Marina. “Es to daru katru reizi, kad atgriežos no ceļojuma. Es izvēlos vienu vai divus attēlus no tūkstošiem, ko esmu uzņēmusi. Jūs nepārtraukti augat un mācāties, lai uzlabotu darba kvalitāti.“ Labs portfolio ir tāds, kas atspoguļo jūsu labākās fotogrāfijas šajā brīdī.

5. Palieciet uzticīgs savam stilam.

Fotografējot klientiem, jūs centīsieties noskaidrot, ko viņi patiešām vēlas, un centīsieties to maksimāli realizēt. Taču pat tad, Marina uzsver, jums jāpaliek uzticīgam savam stilam.

“Tas ir galvenais,“ viņa saka. “Necentieties visiem izpatikt.“

Portfolio mērķis nav parādīt, ka varat radīt komerciālus fotoattēlus atbilstoši dažādām klientu prasībām. Tā mērķis ir prezentēt sevi.

6. Uzklausiet atsauksmes.

Lai gan Marina iesaka izvēlēties fotoattēlus, kurus uzskatāt par visiespaidīgākajiem, viņa saka, ka ir vērtīgi uzklausīt citu cilvēku viedokli.

“Mēs kā fotogrāfi dažreiz izjūtam pārāk ciešu saikni ar saviem darbiem,“ viņa saka. “Ir interesanti, kad kāds aplūko jūsu darbus no jauna skatu punkta.“

Tāpēc lūdziet draugiem, kolēģiem un ikvienam, kas redz jūsu portfolio, sniegt komentārus un ņemiet tos vērā, kad pārskatāt un atjaunojat tā saturu.

Tuvplāns ar divām jaunām žirafēm, viena no tām ar kaklu atbalstījusies uz otras kakla aizmugures. Fotoattēlu ar Canon kameru uzņēmusi Marina Kano.

Marinai patīk melnbaltās izdrukas, bet viņa bieži vien uzņem krāsainas fotogrāfijas. Neatkarīgi no tā, kam jūs dodat priekšroku, krāsu pārvaldības darbplūsma un kalibrēts monitors palīdzēs nodrošināt, lai izdruka precīzi atbilstu ekrānā redzamajam. Uzņemts ar Canon EOS 30D (tagad tās pēctece ir Canon EOS 90D) un Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/800 s, f/5.6 un ISO 400. © Marina Kano

Canon imagePROGRAF PRO-300 printeris uz gaišas virsmas fotostudijā. Printera drukas paplātē atrodas izteiksmīgs dramatiskas ainavas fotoattēls ar debesīm saulrietā.

Canon imagePROGRAF PRO-300 ir ideāls printeris jūsu portfolio izveidei, kas nodrošina galerijas kvalitātes izdrukas ar pārsteidzošu krāsu precizitāti un tonālajām detaļām.

Portfolio drukāšana

Iespējams, jums ir tintes printeris, ko izmantojat drukāšanai mājās vai birojā vai tādiem projektiem kā albumi, apsveikuma kartītes un kalendāri. Tas, visticamāk, ļaus iegūt ļoti labas kvalitātes fotoattēlu izdrukas, bet, lai radītu neaizmirstamu iespaidu, ir vērts iegādāties kādu no Canon labākajiem foto printeriem.

Canon imagePROGRAF PRO-300 ir ekonomiski izdevīgs A3+ formāta printeris, kas ietver uzlabotas profesionāla līmeņa funkcijas, tai skaitā to pašu pigmenta tintes tehnoloģiju, kas tiek izmantota Canon lielformāta printeros. Tas nodrošina iespaidīgu drukas kvalitāti gan krāsu, gan melnbaltiem attēliem uz glancētiem, spīdīgiem un matētiem fotopapīriem, kā arī uz mākslas fotogrāfijām paredzētiem materiāliem.

Portfolio papīra izvēle ir jūsu ziņā, taču parastais biroja papīrs neparāda fotoattēlus vislabākajā veidā. Apskatiet mūsu ceļvedi, kurā ietverta informācija par labākajiem papīriem fotoattēlu drukāšanai, un izvēlieties jūsu objektiem un fotografēšanas stilam atbilstošu materiālu. Padomājiet arī par to, kā visefektīvāk prezentēt savu portfolio. Jūs radīsiet profesionālāku iespaidu, apkopojot izdrukas prezentācijas mapē, kuru var nedārgi iegādāties kancelejas un mākslas preču veikalā.

Marinas fotogrāfijas bieži vien ir melnbaltas. “Tas rada dramatismu un mūžības sajūtu – fotogrāfija varētu būt uzņemta pirms 40 vai 50 gadiem vai vakar,“ skaidro Marina. “Melnbaltie darbi lieliski noder vēlamās noskaņas un atmosfēras radīšanai.“ Lielisku melnbalto izdruku iegūšana pati par sevi ir māksla, bet neatkarīgi no tā, vai drukājat melnbaltus vai krāsainus attēlus, jūs vēlaties būt pārliecināts, ka izdrukas atbilst ekrānā redzamajam. Lai to nodrošinātu, ir ieteicams īstenot krāsu pārvaldības darbplūsmu un kalibrēt monitoru.

Divi jauni ziloņi rotaļīgi berzē snuķus. Fotoattēlu ar Canon kameru uzņēmusi Marina Kano.

Vēl viens attēls no Marinas pirmā portfolio, kas uzņemts Cabárceno dabas parkā un iekļauts viņas pirmajā grāmatā. Uzņemts ar Canon EOS 30D (tagad tās pēctece ir Canon EOS 90D) un Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/320 s, f/5.6 un ISO 320. © Marina Kano

Ziemeļu lūsis sēž koka zarā zeltainā vakara gaismā. Fotoattēlu ar Canon kameru uzņēmusi Marina Kano.

Iespējams, jūsu pirmais portfolio nebūs tik iespaidīgs, lai izdotu grāmatu, bet vienmēr atspoguļojiet tajā savus vislabākos darbus un izdrukājiet to vislabākajā kvalitātē, lai tas radītu paliekošu iespaidu. Uzņemts ar Canon EOS 30D (tagad tās pēctece ir Canon EOS 90D) un Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/320 s, f/5.6 un ISO 400. © Marina Kano

Ir pieejams plašs programmatūras risinājumu klāsts, ko varat izmantot drukāšanai. Portfolio gadījumā vislabāk ievērot vienkāršību un ļaut fotoattēliem izcelties. Nepārspīlējiet ar sarežģītu izkārtojumu – vienā lapā ievietojiet vienu attēlu, ja vien jums nav ļoti laba iemesla rīkoties citādi, neizmantojiet filtrus un īpašos efektus (ja vien nevēlaties parādīt savas prasmes šajā jomā).

Profesionālam izskatam un lielākai procesa kontrolei ieteicams izmantot profesionāļu lietoto programmatūru un darbplūsmu. Rediģējiet un optimizējiet fotoattēlus drukāšanai, izmantojot savu iecienītāko rediģēšanas programmatūru – Adobe Photoshop*1 vai Canon programmatūru Digital Photo Professional (DPP). Lai iegūtu vislabākās fotogrāfijas ar Canon printeri, papīru un tintēm, izmantojiet Canon programmatūru Professional Print and Layout (PPL), lai pārvaldītu drukāšanas procesu – tā darbojas gan kā atsevišķa lietojumprogramma, gan kā spraudnis programmā Photoshop vai DPP.

Lai nodrošinātu konsekventu krāsu precizitāti, PPL un cita programmatūra var veikt drukāšanu, izmantojot ICC profilus, kas precīzi pielāgo saderīgu printeru iestatījumus, lai tie atbilstu jūsu izvēlētajam papīram. Lai samazinātu papīra un tintes nelietderīgu izmantošanu, PPL ļauj priekšskatīt izdruku ekrānā – kalibrētā monitorā varat precīzi priekšskatīt, kā izskatīsies izdruka. Varat arī izmantot PPL atjautīgo paraugu drukāšanas funkciju, kas veic testa izdruku uz jūsu izvēlētā papīra, ietverot jūsu attēla sīktēlu kopu, kur katram no tiem ir nedaudz atšķirīgi spilgtuma, krāsu balansa un kontrasta iestatījumi. Vienkārši izvēlieties labāko variantu pilnizmēra izdrukai.

Drukāšana nav noslēpumaina māksla vai nošķirta no fotografēšanas. “Fotografēšana ir radošs process – no došanās uz uzņemšanas vietu un fotografēšanas līdz drukāšanai,“ saka Marina. “Es iesaku apgūt rediģēšanu, drukāšanu – apgūt visu radošo procesu.“

Galvenais, ko Marina iesaka:

“Nesteidzieties. Vispirms radiet kvalitatīvus darbus, tad izveidojiet portfolio, kas atspoguļo jūsu stilu. Esiet ļoti prasīgs un koncentrējieties uz iespaida un emociju radīšanu.“

  1. * Adobe un Photoshop ir reģistrētas preču zīmes vai preču zīmes, kas pieder uzņēmumam Adobe Amerikas Savienotajās Valstīs un/vai citās valstīs.

Autors: Alekss Sammersbijs (Alex Summersby)

Saistītie produkti

  • Profesionālie fotoprinteri

    imagePROGRAF PRO-300

    Uz rakstāmgalda novietojams profesionālais printeris imagePROGRAF, kas nodrošina A3+ galerijas kvalitātes izdrukas ar ērtu darbplūsmu, lai varētu drukāt ar pārliecību.
  • Profesionālie fotoprinteri

    PIXMA PRO-200

    Printeris PIXMA PRO-200 ir galvenokārt paredzēts košu krāsu fotogrāfiju drukāšanai, tas ir daudzpusīgs un plaši pielietojams — ideāla izvēle fotoamatieriem un ambicioziem fotogrāfiem.
  • Mājas printeri

    PIXMA G650

    Pirmais daudzfunkciju printeris PIXMA G klāstā ar sešām uzpildāmām krāsvielu tintes tvertnēm — PIXMA G650 apvieno nepārspējamu fotoattēlu kvalitātes druku ar iespēju drukāt lielus apjomus ar ārkārtīgi zemām izmaksām.
  • Mājas printeri

    PIXMA TS8750 (Black)

    Drukājiet asus dokumentus un fotoattēlus ar piesātinātām krāsām, izmantojot vienkārši lietojamu augstas kvalitātes daudzfunkciju printeri ar sešām tintēm, kas paredzēts visai ģimenei
  • Mājas printeri | PIXMA TS7450a Series

    PIXMA TS7450a (melns)

    Moderna universālā ierīce tehnoloģijas pārzinošiem cilvēkiem — piedāvā radošas drukāšanas iespējas un automātiskās dokumentu padeves tehnoloģiju, atvieglojot dažādu lokšņu kopēšanu un skenēšanu.

Saistītie raksti

Pro Tips for Professional Prints

From colour accuracy to choosing the right settings, in this piece we present the tips and techniques needed for successfully printing high quality photos, with advice from Canon’s Suhaib Hussain.

Uzvarošu fotogrāfiju portfolio veidošana

Četri nozares profesionāļi dalās ar padomiem par perfekta fotogrāfiju portfolio sagatavošanu — no stāstījuma veidošanas līdz sava darba prezentēšanai.

Labākie Canon printeri fotogrāfijām

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties fotogrāfijas ierāmēt, ielikt albumā vai uzlīmēt, atrodiet vislabāko printeri, kas atbilst jūsu radošajām vajadzībām.

7 ways to make money from wildlife photography

Wildlife photographers Marina Cano, Vladimir Medvedev and Radomir Jakubowski share how they earn money photographing nature.