PIRCĒJA CEĻVEDIS

Labākie sākuma līmeņa objektīvi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai

Vai sākat nodarboties ar savvaļas dzīvnieku fotografēšanu? Uzņemiet brīnišķīgus attēlus ar savvaļas dzīvniekiem un putniem, izmantojot šos Canon fiksēta fokusa attāluma un tālummaiņas objektīvus.
Canon Camera
Lai uzņemtu savvaļas dzīvnieku un putnu tuvplānus to dabiskajā vidē, ir nepieciešama izpratne par dzīvnieku uzvedību, iemaņas darbam brīvā dabā, pacietība un neatlaidība. Bet pat ar visu to jūs tālu netiksiet bez telefoto objektīva.

Labā ziņa ir tā, ka, lai uzsāktu savvaļas dzīvnieku fotografēšanu, jums nav nepieciešami milzu tēriņi dārgam profesionālajam objektīvam. Jūsu izvēlei ir pieejami daudzi viegli, lieliskas veiktspējas savvaļas dzīvnieku fotografēšanas objektīvi, kas ietver objektīvus kompaktajam EOS M kameru klāstam, uzlabotu AF un plašas ISO iespējas pilnkadra bezspoguļu EOS R sistēmai, kā arī jaunākos modeļus EOS DSLR kamerām.
Trīs brieži nofotografēti kā siluets pret mākoņiem ar zeltainu gaismu.

Tālummaiņas objektīvi sniedz vairāk kadrēšanas iespēju, ļaujot pāriet no kadriem, kuros ir tikai dzīvnieki, uz plašākiem kadriem, kur tie iemūžināti savā vidē. Šis kadrs tika uzņemts ar kameru, kurai ir APS-C sensors ar 187 mm fokusa attālumu, kas ir 35 mm ekvivalents fokusa attālumam 299 mm. Uzņemts ar Canon EOS 850D un Canon EF 70-300mm f/4.5-6 IS II USM objektīvu ar 1/2500 s, f/5.6 un ISO800. © Ben Hall

Krāsaina papagaiļa tuvplāns ar zaļām spalvām uz galvas, zilzaļiem spārniem un spilgti oranžu ķermeni.

Teleobjektīvi ļauj iegūt detalizētus kadrus ar tādiem dzīvniekiem, kuriem nevarat pietuvoties, jo tie ir bīstami vai vienkārši nevēlaties tos traucēt. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 600mm F11 IS STM objektīvu ar 1/350 s, f/11 un ISO1600.

Vai man nepieciešams telefoto objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai?
Ne vienmēr. Dažreiz varat izmantot platleņķa objektīvu, kas parasti tiek definēts kā tāds, kura fokusa attālums ir 35 mm vai mazāk, lai uzņemtu savvaļas dzīvnieku attēlus to vidē, tomēr, lai to izdarītu, jums būs jāpiekļūst to tuvumā. Ja vēlaties savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas, kur tie pilnībā aizpilda kadru, parasti ir nepieciešams objektīvs ar telefoto (85 mm vai lielāku fokusa attālumu) vai super telefoto (vairāk nekā 300 mm) fokusa attālumu. Šāda veida objektīvi uzņem šaurāku skata lauku — tikai fragmentu no ainas, kas atrodas jūsu priekšā, tādējādi tālumā esošie dzīvnieki un putni attēlā izskatās lielāki.

Vai man jāizmanto tālummaiņa vai fiksēta fokusa attāluma objektīvs savvaļas dzīvnieku fotografēšanai?
Telefoto tālummaiņas objektīvi ir daudzpusīgāki, ļaujot mainīt fotoattēla kadrējumu, nemainot pozīciju vai nepārtraucot fotografēšanu, lai nomainītu citu objektīvu. Fiksēta fokusa attāluma objektīviem ir tikai viens fokusa attālums, taču tie parasti ir vieglāki par līdzvērtīgiem tālummaiņas objektīviem. Tie ir pieejami arī ar lielāku fokusa attālumu, tādējādi atvieglojot tādu savvaļas dzīvnieku fotografēšanu, kuriem nevar fiziski piekļūt situācijās, kad pat tālummaiņas objektīvam nav pietiekama sasniedzamība.
Kanādas zoss, kas peld mierīgā ūdenī.

Novatoriskās EOS R sistēmas kameras sniedz iespēju lietot objektīvus ar vieglu un inovatīvu konstrukciju, piemēram, Canon RF 800mm F11 IS STM, kas sver 1260 g un ir 281,8 mm garš ievilktā stāvoklī. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 800mm F11 IS STM objektīvu ar 1/500 s, f/11 un ISO 1250. © Ben Hall

Briedis ar iespaidīgiem ragiem stāv laukā ar zāli, pacēlis galvu un skatoties uz kameru.

Tālummaiņas objektīvs sniedz iespēju elastīgi mainīt attēla kompozīciju, lai uzņemtu ainu, kad nav laika nomainīt objektīvu. Uzņemts ar Canon EOS 850D un Canon EF 70-300mm f/4.5-6 IS II USM objektīvu ar 300 mm (35 mm ekvivalenta fokusa attālums ir 480 mm), 1/500 s, f/5.6 un ISO400. © Ben Hall

Kāds fokusa attālums ir vispiemērotākais savvaļas dzīvnieku un putnu fotografēšanai?

Putni parasti ir mazāki, un tiem ir grūtāk piekļūt nekā citiem savvaļas dzīvniekiem, tāpēc, lai tos fotografētu, bieži vien ir nepieciešams lielāks fokusa attālums. Ar 300 mm vai 400 mm objektīvu var uzņemt lielus zīdītājus, kas aizpilda kadru, tomēr dažu putnu veidu fotografēšanai var būt jāizmanto 500 mm, 600 mm vai pat 800 mm objektīvs.

Tomēr palīdzēt var arī jūsu kameras sensora lielums. EOS M bezspoguļu kameru un EOS DSLR kameru APS-C sensori ir mazāki nekā pilnkadra kameru sensori, tāpēc faktiski tie apgriež attēlu objektīvā, ļaujot objektam piepildīt lielāku kadra daļu. Apgriešanas koeficients ir 1,6 reizes, un tas nozīmē, ka ar kameru, kurai ir APS-C sensors, fotografējot ar EF objektīvu, kas paredzēts pilnkadra kamerai, jūs faktiski palielināsiet objektīva sasniedzamību 1,6 reizes. Piemēram, 400 mm EF objektīvs ar Canon EOS 250D nodrošina skatu, kas ir līdzvērtīgs 640 mm objektīvam (400 x 1,6) ar pilnkadra kameru. Citi objektīva raksturlielumi nemainās, bet ar lielāku sensoru var panākt šaurāku asuma dziļumu, kas vairāk izpludina fonu.
A male photographer in a green waterproof jacket crouches down to look through the viewfinder of a camera paired with a long lens with a camouflage cover.

Kādas citas funkcijas ir svarīgas, izvēloties savvaļas dzīvnieku objektīvu?

Objektīvus ar garāku fokusa attālumu var būt grūtāk stabili noturēt, bet tiem ir iebūvēts optiskais attēla stabilizētājs (IS), kas var palīdzēt koriģēt izplūdumu kameras izkustēšanās dēļ. Spēcīgs fokusēšanas motoriņš palīdz sekot līdzi dzīvniekiem, kas ātri pārvietojas, un, jo klusāk tas darbojas, jo mazāka iespēja, ka dzīvnieks tiks aizbaidīts. Lielāks maksimālais diafragmas atvērums (mazāks f skaitlis) nozīmē, ka objektīvs var ielaist kamerā vairāk gaismas, kas var palīdzēt, fotografējot dzīvniekus, kas ātri pārvietojas vājā apgaismojumā. Visbeidzot jāņem vērā objektīva izmēri un svars, jo, visticamāk, sev līdzi nēsāsiet kompaktu, vieglu objektīvu, kas ļaus maksimāli izmantot visas savvaļas dzīvnieku fotografēšanas iespējas.

Savvaļas dzīvnieku fotogrāfs Bens Hols (Ben Hall) savā materiālā par radošu abstraktu savvaļas dzīvnieku videoklipu veidošanu* skaidro, ka izpludināšana ne vienmēr ir slikta.

Kuri ir labākie Canon objektīvi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai?

Šeit ir viegli lietojamu fiksēta fokusa attāluma un tālummaiņas objektīvu izlase, kas nodrošina augstas kvalitātes savvaļas dzīvnieku un putnu fotogrāfijas.

Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

Briedis ar iespaidīgiem ragiem stāv meža izcirtumā, pagriezis galvu pret kameru.

Divkāršojot fokusa attālumu, piemēram, no 200 mm līdz 400 mm, dzīvnieki un putni fotoattēlā izskatās divreiz lielāki, tādējādi novietojot fotografēto objektu uzmanības centrā. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 400 mm, 1/40 s, f/8 un ISO800. © Ben Hall

Paparžu ieskauts briedis ar maziem radziņu aizmetņiem stāv zaļā mežā.

Šaurais skata leņķis, ko piedāvā telefoto objektīvi, atvieglo dzīvnieka izcelšanu kadrā uz perfekti maigā fona. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM objektīvu ar 373 mm, 1/50 s, f/8 un ISO1250. © Ben Hall

Canon RF objektīvi EOS R sistēmas kamerām ir aprīkoti ar vairākām konstrukcijas inovācijām, un RF 100-400mm F5.6-8 IS USM nav izņēmums. Tas ir vieglāks nekā Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS II USM, bet ar lielāku sasniedzamību, ko var vēl vairāk palielināt ar RF pagarinātājiem. Tā priekšrocība ir 5,5 pakāpju attēla stabilizators, lai uzņemtu asākus attēlus, kameru turot rokās (piemēram, iepriekš minētie), un tajā ir izmantota Nano USM fokusēšanas tehnoloģija ātrai, klusai automātiskai fokusēšanai, kas neizbiedēs fotografējamos objektus, kurus mēģināsiet tuvināt.

Canon RF 800mm F11 IS STM

Pašlaik garākais pieejamais RF objektīvs ir RF 800mm F11 IS STM, kas ļauj iegūt savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas, kas aizpilda visu kadru, neatkarīgi no tā, vai fotografējat lielos dzīvniekus vai putnus savā dārzā. Pievienojiet objektīvam pagarinātāju Canon Extender RF 1.4x vai Canon Extender RF 2x un iegūsiet vēl lielāku sasniedzamību — līdz 1600 mm ar pēdējo. EOS R sistēmas kameras var automātiski fokusēt pat ar šādu iespaidīgu fokusa attālumu.

Objektīvam ar tik lielu sasniedzamību kā RF 800mm F11 IS STM ir pārsteidzoši kompakta konstrukcija un mazs svars, un tam ir četru pakāpju optiskais attēla stabilizators, kas nodrošina asākas fotogrāfijas un videoklipus, kameru turot rokās.
Zaķis uz lauka ar izpludinātu fonu, saules gaismā redzamas vienas auss vēnas.

Telefoto objektīva, piemēram, RF 800mm F11 IS STM, tālā sasniedzamība sniedz iespēju fotografēt tramīgus dzīvniekus, tos neiztraucējot. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 800mm F11 IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/11 un ISO500. © Ben Hall

Modrs lemurs uz klints, klints sienā aiz tā ir dažas atveres.

Teleobjektīvus ar mazāku maksimālo diafragmas atvērumu, piemēram, f/5.6 un f/11, ir vieglāk pārnēsāt, un tie ir pieejamāki nekā objektīvi ar lielu maksimālo diafragmas atvērumu (mazāku f skaitli). Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 600mm F11 IS STM objektīvu ar 1/1400 s, f/11 un ISO1600.

Canon RF 600mm F11 IS STM

Canon RF 800mm F11 IS STM ir īpaši piemērots putnu fotografēšanai, savukārt RF 600mm F11 IS STM ir vispārīga pielietojuma super telefoto objektīvs, kas piemērots gan putniem, gan dzīvniekiem. Tā funkcijas ir līdzīgas kā objektīvam RF 800mm, tostarp diafragmas atvērums bez lapiņām f/11 patīkamam fona izpludinājumam un STM motors gandrīz klusai automātiskajai fokusēšanai, un tas darbojas ar Canon Extender RF 1.4x (nodrošinot 840 mm fokusa attālumu) un Canon Extender RF 2x (nodrošinot 1200 mm). Objektīvs ir arī ievelkams, samazinot tā garumu līdz mazāk nekā 20 cm, līdz ar to ir universāls super telefoto objektīvs, ko var visur ņemt līdzi.

Canon EF 70-300mm IS f/4-5.6 IS II USM

No ūdens līmeņa fotografēta pīle, tai no knābja pil ūdens lāses.

Daudzveidīgais Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM objektīvs ir saderīgs gan ar pilnkadra, gan APS-C EOS DLSR kamerām, un to ar adapteri var izmantot arī ar EOS R sistēmas un EOS M sērijas kamerām. Uzņemts ar Canon EOS 850D un Canon EF 70-300 IS f/4-5.6 IS II USM objektīvu ar 267 mm (35 mm ekvivalenta fokusa attālums ir 427 mm), 1/320 s, f/5.6 un ISO640. © Ben Hall

Šī tālummaiņa aptver plašu 70–300 mm fokusa attāluma diapazonu un ir klasisks iesācēju savvaļas dzīvnieku objektīvs, kas nodrošina elastīgas kadrēšanas iespējas, lai uzņemtu lielākus dzīvniekus. Lai piekļūtu vēl tuvāk, savienojiet EF 70-300 IS f/4-5.6 IS II USM ar Canon EOS DSLR kameru, kurai ir APS-C sensors (piemēram, Canon EOS 850D, EOS 250D vai EOS 90D) un varēsiet izmantot priekšrocības, ko sniedz mazāka sensora palielināšanas efekts, nodrošinot 112–480 mm sasniedzamību.

Tas sver tikai 710 g un ir samazināms līdz 14,55 cm garumam, tāpēc ar šo objektīvu ir ērti ceļot, un tā četru pakāpju attēla stabilizators palīdz arī samazināt izpludinājumu kameras izkustēšanās dēļ, lai iegūtu asākus attēlus.

Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM

Putns, kas peld mierīgā upē.

Daudzpusīgais objektīvs EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM ir viegls un kompakts, līdz ar to varat to visur ņemt līdzi. Uzņemts ar Canon EOS 850D un Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM objektīvu ar 250 mm (35 mm ekvivalenta fokusa attālums ir 400 mm), 1/400 s, f/5.6 un ISO800. © Ben Hall

Divi gulbji peld mierīgā ūdenī.

Objektīvs EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM sniedz iespēju piekļūt tālumā esošiem dzīvniekiem un tos klusi, vienmērīgi uzņemt, lai neiztraucētu — STM fokusēšana ir tik klusa, ka ir daudz mazāk ticams, ka kameras mikrofons to varētu uztvert. Uzņemts ar Canon EOS 850D un Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM objektīvu ar 200 mm (35 mm ekvivalenta fokusa attālums ir 320 mm), 1/4000 s, f/5.6 un ISO800. © Ben Hall

Šī ir laba opcija, ja meklējat telefoto tālummaiņas objektīvu, kas papildina 18–55 mm komplekta objektīvu. Izstrādāts EOS DSLR kamerām ar APS-C sensoriem, piemēram, Canon EOS 2000D un EOS 4000D, — EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM nodrošina attēlu ar līdzvērtīgu skata lauku kā 88–400 mm objektīvs ar pilnkadra kameru. Tas ir mazs, viegls un ērti pārnēsājams, kad pavadāt dienu zooloģiskajā dārzā, savvaļas dzīvnieku parkā vai kādā tālākā ceļojumā.

Canon EF-M 55-200mm f/4-5.6 IS STM

Krāsains papagailis, kas tup uz zara, fonā zaļojoši koki.

Objektīva EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM fokusēšanas gredzens sniedz iespēju precīzi un ērti to pielāgot, kas lieliski noder, lai iegūtu iespaidīgus portretus un detaļas. Uzņemts ar Canon EOS M2 (kuras pēctecis ir Canon EOS M6 Mark II) un Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 200 mm, 1/30 s, f/8 un ISO100.

Šis kompaktais telefoto tālummaiņas objektīvs EOS M bezspoguļu kamerām nodrošina skatu, kas līdzvērtīgs 88–320 mm objektīvam ar pilnkadra kameru. Objektīvs EF-M 55-200mm f/4-5.6 IS STM ir aprīkots ar 3,5 pakāpju attēla stabilizatoru, kas sniedz iespēju uzņemt asākus attēlus, kameru turot rokās, un tajā izmantots motoriņš, kas darbojas soli pa solim (Stepping Motor, STM), lai iegūtu vienmērīgu, gandrīz nedzirdamu automātisko fokusēšanu, kas īpaši noder, uzņemot videoklipus ar savvaļas dzīvniekiem, kas aizpilda kadru.

Citi savvaļas dzīvnieku fotografēšanas objektīvi

Savvaļas dzīvnieku fotografēšanai ļoti noderīgi ir telefoto objektīvi, tomēr ir arī daudz citu objektīvu, kurus var radoši izmantot, lai fotografētu dzīvniekus un putnus.[SEO] Page Info - Gūstiet iedvesmu, savvaļas dzīvnieku fotografēšanas centrs

Piemēram, tādi makro objektīviCanon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM un Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM ir lieliski piemēroti kukaiņu un citu mazu radību uzņemšanai. Tie fokusē tuvāk nekā citu veidu objektīvi, sniedzot iespēju visu attēlu aizpildīt ar mazu objektu. Makro objektīviem ir dažādi fokusa attālumi, un objektīvi ar garāku fokusa attālumu ir vairāk piemēroti savvaļas dzīvnieku fotografēšanai, jo varat uzņemt tuvplāna detaļas no lielāka attāluma. Lai gan Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM nav īpaši paredzēts kā makro objektīvs, tam ir iespaidīgs makro palielinājums (gandrīz puse) un tuvas fokusēšanas iespējas, kas var noderēt, ja pēkšņi tuvumā pamanāt kaut ko, ko ir vērts uzņemt.

Platleņķa objektīvi, piemēram, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, un īpaši plata leņķa objektīvs Canon RF 16mm F2.8 STM arī var noderēt, lai uzņemtu vairāk no dzīvnieka biotopa vai veselu putnu baru, vai pat videoblogu ar sevi kadrā, runājot par savvaļas dzīvniekiem aiz muguras. Ja izmantojat kameru ar Wi-Fi, varat atkāpties no kameras un ļaut dzīvniekam tai pietuvoties, pēc tam uzņemot kadrus ar bezmaksas Canon Camera Connect viedtālruņa lietojumprogrammu, ar ko aktivizē slēdzi no attāluma


Autors: Markuss Hokins (Marcus Hawkins)


*Videoklips pieejams tikai angļu valodā.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

 • Sarkana vāvere lūkojas tieši kamerā, kamēr skrien pāri sausu lapu un nobirušu ziedlapiņu paklājam.

  SAVVAĻAS DZĪVNIEKU FOTOGRAFĒŠANA

  Padomi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai

  Padomi un paņēmieni, lai uzņemtu jauna līmeņa savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas un efektīvi izmantotu savu Canon kameru un objektīvus.

 • Leopards, kas atpūšas ēnā.

  SAVVAĻAS DZĪVNIEKU FOTOGRAFĒŠANA

  No balvu ieguvējiem līdz profesionāļiem

  Divi Gada jaunie savvaļas dzīvnieku fotogrāfi par to, ko viņiem nozīmēja gūt panākumus agrīnā vecumā.

 • SAVVAĻAS DZĪVNIEKU FOTOGRAFĒŠANA

  Savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas ar Canon EOS 90D

  Skatiet Markusa Varesvuo (Markus Varesvuo) ievērojamos savvaļas dzīvnieku kadrus, kas uzņemti ar Canon EOS 90D.

 • Brūna lecoša zirnekļa tuvplāns.

  MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

  Iepazīstiet kukaiņu pasauli

  Atklājiet smalko radībiņu slepeno dzīvi ar Pjēra Ankē (Pierre Anquet) padomiem.