A girl playing in a park holds a yellow frisbee in front of her, framing her face. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Uzņemiet labākus portretus: pieci jautri ģimenes fotogrāfiju uzņemšanas izaicinājumi

Ceļojumu tēmu blogerei Katjai Gaskelai (Katja Gaskell) nav nekā labāka par ceļošanu kopā ar ģimeni un tās īpašo mirkļu fotografēšanu visā pasaulē. Katja, viņas vīrs un trīs bērni ir nesen atgriezušies Lielbritānijā pēc 12 gadu dzīves ārzemēs — Austrālijā, Indijā un Meksikā. Šajā laikā viņa dokumentēja savus piedzīvojumus tiešsaistē savā ceļojumu blogā “Globetotting”, izmantojot 400–550 Lielbritānijas mārciņu vērtu viedtālruni, un kopīgoja fotogrāfijas ar 16 400 sekotājiem pakalpojumā “Instagram”.

Viņas bērni ir izauguši četros kontinentos — Elfijs (tagad 11 gadus vecs) piedzima Sidnejā, Tesa (9) — Deli un Sems (4) Mehiko. “Es esmu pārliecināta ģimenes ceļojumu piekritēja un domāju, ka ceļošana ir vislabākā izglītība,” viņa saka. Fotografēšana ir nozīmīga viņu dzīves daļa. “Man patiesi patīk uzņemt fotogrāfijas gan darbam, gan ģimenes dzīves un ceļojumu dokumentēšanai.

“Kad uzsāku veidot blogu “Globetotting”, uzņēmu fotogrāfijas ar tālruni,” saka Katja. “Bet esmu vēlējusies uzlabot savas fotogrāfijas un esmu sapratusi, ka tālruņa kamerai ir ierobežojumi.”

Viņa meklē tālummaiņas iespējas, ko pašlaik nepiedāvā viduvēja tālruņa kamera, kā arī augstākas kvalitātes failus, lai varētu pietuvināt detaļas un izdrukāt dažāda lieluma ģimenes fotogrāfijas. “Katru gadu es izveidoju ikgadējo fotoalbumu, bet dažkārt nevaru izmantot ar tālruni uzņemtos fotoattēlus, jo, manuprāt, to kvalitāte ir pārāk zema.”

Tagad, atgriežoties Londonā, Katja strādā, savu ģimeni fotografējot jaunā veidā. Izmantojot iesācējiem piemēroto Canon EOS M50 un Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM objektīvu, kā arī Canon EF-M 32mm f/1.4 STM objektīvu, viņa izpēta manuālās funkcijas, piemēram, asuma dziļumu un aizslēga ātrumu.

“Lieliska Canon EOS M50 īpašība — tā ir patiešām portatīva,” viņa saka. “Varat to uzkārt plecā un doties uz jebkuru vietu. Un, neskatoties uz to, ka tā ir maza, dažādās situācijās var izmanto dažādus objektīvus. Līdz ar to ir patiesi vienkārši uzņemt bērnu fotogrāfijas, kad visa ģimene esam kaut kur kopā.”

Saistīti raksti
A baby plays with an abacus.

MAZUĻU FOTOGRAFĒŠANA

12 mazuļu fotografēšanas padomi, ko varat izmantot jau šodien

Saglabājiet dārgus mirkļus un uzņemiet mazuļa attīstību, izmantojot attapīgus veidus, kā mazuļu fotografēšanu padarīt jautru un kā iegūt lieliskus rezultātus.

A mother picks her son up to hug, both of them wearing sunglasses. Photo by Christian Anderl.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Kā uzņemt dabiskus, radošus ģimenes portretus

Profesionālais portretu fotogrāfs Kristians Anderls (Christian Anderl) dalās ar padomiem, kā varat izmantot savu Canon kameru, lai uzņemtu ģimenes momentuzņēmumus jautros brīžos.

Print your family's life story

RADOŠA DRUKĀŠANA

Izdrukājiet savas ģimenes stāstu

Izdrukājiet skaistos ģimenes brīžus un veidojiet no tiem mākslas darbus.

Lai palīdzētu Katjai attīstīt radošāku fotografēšanu ar Canon EOS M50, austriešu portretu fotogrāfs un Canon vēstnieks Kristians Anderls (Christian Anderl) izvirzīja viņai fotografēšanas izaicinājumu sēriju, kurā jāizmanto paņēmieni, kas varētu pilnveidot viņas fotografēšanu radošākā un iespaidīgākā līmenī.

1. Izmantojiet seklu asuma dziļumu

A portrait of a girl smiling, the background blurred. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Paplašinot diafragmas atvērumu, Katja var mēģināt uzņemt portretus ar seklu asuma dziļumu, kur objekts ir asā fokusā un viss pārējais ir ārpus fokusa. “Uzņemiet tuvplāna portretu, izmantojot vislielāko iespējamo diafragmas atvērumu [mazāko f skaitli], tad paeksperimentējiet, pamazām sašaurinot diafragmas atvērumu,” Kristians aicina. “Fokusējiet acis un pārliecinieties, ka tad, ja viena acs jums ir tuvāk — ja objekts neskatās tieši uz jums — fokusā ir tuvākā acs.” Dažas viedtālruņu kameras var simulēt seklu asuma dziļumu, piemēram, kad fotografējat cilvēkus, lietojumprogrammas sniedz iespēju pievienot līdzīgu efektu attēliem pēc to uzņemšanas, tomēr tas nav īsts asuma dziļums. Kristians saka: “Jūs redzēsiet, cik daudz vairāk varat iegūt no kameras, ja nesteidzaties.”

Katja izmantoja Canon EF-M 32mm f/1.4 STM objektīvu, lai uzņemtu savu bērnu portretus parkā, dārzā un mājās. Uzņemot ar diafragmas prioritātes (Av) režīmu, viņa izmantoja gan lielāko, gan mazāko diafragmas atvērumu, eksperimentējot ar to, ko iestatījums var viņai piedāvāt. “Šī objektīva lieliska priekšrocība ir f/1.4 diafragmas atvērums, kas nozīmē, ka varat iegūt patiesi seklu asuma dziļumu,” viņa saka. “Es tiešām apjaušu, kā to izmantošu ceļojumos, kad bērni ir priekšplānā un mēs esam aiz tiem. Tas daudz interesantāku padarīs arī manu “Instagram” plūsmu. Esmu patiesi apmierināta ar rezultātiem — es neesmu varējusi iegūt neko tādu ar savu tālruni, neizmantojot filtru. Man ļoti patīk efekts, kad acis ir fokusā ar izpludinātu fonu — cilvēki brīnišķīgi izceļas.”

2. Fotografējiet bērnus, rotaļājoties ar ūdeni

Three pictures show a young boy playing with a cup of water. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Kristians ierosināja Katjai izmēģināt Canon EOS M50 nepārtraukto fotografēšanu lielā ātrumā, uzņemot savu bērnu rotaļas ar ūdeni. “Izmantojiet savā kamerā īsu ekspozīcijas laiku, sameklējiet labu apgaismojumu un izmantojiet nepārtraukto fotografēšanu lielā ātrumā, lai uzņemtu pēc iespējas vairāk attēlu,” Kristians sniedz padomu. Tad vēlāk varēsiet izvēlēties kadrus, kurā būs visinteresantākā un vizuāli patīkamākā ūdens kustība vai pozīcija. “Apskatiet, vai varat pozicionēt sevi pretim saulei, lai izgaismotu ūdens pilītes. Ūdeni var akcentēt arī tumšs fons. Apskatiet, vai varat uzņemt varavīksnes krāsu atspīdumu ūdenī.”

Izmantojot aizslēga prioritātes (Tv) režīmu, Katja varēja izmēģināt, kā, manuāli iestatot Canon EOS M50 ekspozīcijas laiku, var fiksēt kustību. Izmantojot Canon EF-M 32mm f/1.4 STM objektīvu, viņa fotografēja jaunāko bērnu Semu, kas lēja no krūzītes ūdeni. Maksimāli izmantojot kameras iespējas uzņemt 10 kadrus sekundē un f/1.4 diafragmas atvērumu, Katja uzņēma attēlu, kurā tika nofiksēta ūdens strūkla.

“Es spēlējos ar īsu ekspozīcijas laiku,” saka Katja. “Bija jautri mēģināt notvert ūdens kustību. Ir pavisam vienkārši pievērst uzmanību dažādām lietām — tā vietā, lai manuāli fokusētu konkrētas vietas, es redzu, kādu efektu panāku, vienkārši mainot ekspozīcijas laiku.”

3. Uzņemiet smieklus

A brother and sister play in a huge tree, laughing. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

“Kamerai ir ātrs nepārtrauktās uzņemšanas režīms, lai jūs varētu notvert mirkļus, kad bērni smejas un kustas,” saka Kristians. “Mēģiniet ieraudzīt, cik daudz izteiksmīgu un smejošu seju varat iegūt! Kad fotografējat bērnus, jums nav pārāk daudz laika, tāpēc izveidojiet apstākļus un ļaujiet visam notikt piecas minūtes, līdz pazūd jautrība.”

Katja un viņas bērni pēcpusdienā devās uz vietējo parku, un viņa varēja fotografēt, kā viņi izklaidējas. “Man vislabākais veids, kā noturēt bērnu uzmanību, ir neaizkavēt viņus pārāk ilgi un pēc tam pacienāt viņus ar kārumiem,” viņa saka. “Es ieguvu kadrus, kuros viņi rotaļājās šūpolēs, skrēja apkārt un kāpa kokos. Bija daudz smaidu un smieklu, un dažos kadros es izmantoju arī seklu asuma dziļumu.”

4. Uzņemiet jautrību kustībā

A young boy swings on a swing, laughing. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Bērni reti mierīgi sēž, un, uzņemot viņu dinamisko dabu, var iegūt spilgtas ģimenes fotogrāfijas. “Jums vienkārši jāpievērš uzmanība kustībai jums apkārt — vai tā ir ātra vai lēna,” saka Kristians.

Lai uzņemtu bērnus, kad tie lēkā, dejo vai spēlējas šūpolēs, Katja nomainīja objektīvu uz Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM. “Es izmantoju tālummaiņas objektīvu un īsu ekspozīcijas laiku, lai nenokavētu nevienu mirkli. Šis objektīvs ir ārkārtīgi daudzpusīgs un sniedz iespēju uzņemt bērnus kustībā.”

Lai uzņemtu šo attēlu, Katja izmantoja šādus iestatījumus: 1/640 s, f/3.5 un ISO 100. “Tas bija lieliski, jo tiešām uzņēmu tādus mirkļus, kādus iepriekš nebiju ieguvusi, piemēram, Semu šūpolēs. Tas manas fotogrāfijas padara daudz interesantākas, jo ir daudz lielāka daudzpusība.”

5. Veidojiet intervāla fotogrāfijas

Lielisks veids, kā panākt daudzveidību, ir mēģināt uzņemt intervāla fotogrāfiju videoklipus ar savu ģimeni. “Vislabāk ir atrast kādu saistošu aktivitāti visai ģimenei, nevis lēnus objektus, lai veidotu dinamiskus, jautrus klipus,” saka Kristians. “Ikkatrs, kurš pirmo reizi izmēģina intervāla fotografēšanu, mēdz izdarīt to pašu kļūdu — uzņem mākoņus ar 10 sekunžu intervālu. Mākoņi pārvietojas patiešām lēni, tāpēc iegūtā intervāla filma ir ārkārtīgi lēna. Jāiegūst sajūta, ka jums visapkārt ir kustība, un jāsaprot, kādi attēli labi izskatās, kad visapkārt kustas bērni.”

Katja konstatēja, ka intervāla fotogrāfiju filmas izveidošana ar Canon EOS M50 ir vienkārša un patīkama. “Tas tiešām ir tik vienkārši kā ieslēgt intervāla fotografēšanas iestatījumu, iesaistīt bērnus darbībā un nospiest ieraksta pogu,” viņa saka. “Tā ir jautra funkcija, un sākumā nedomāju, ka to daudz lietošu, bet tagad, kad esmu to apguvusi, noteikti to izmantošu vairāk, veidojot blogu “Globetotting”.”

A boy looks into a yellow bowl on the table in front of him. Taken on a Canon EOS M50 by Katja Gaskell.

Kopumā Canon EOS M50 iedvesmoja Katju sasniegt ambiciozākus fotografēšanas mērķus. Arī kompozīcijas apdomāšana viņai pavēra pilnīgi jaunu veidu, kā domāt par savas ģimenes fotografēšanu. “Pirms tam izmantoju pavisam vienkāršu pieeju — nomērķēju un noknipsēju,” viņa saka. “Es vienkārši teicu “stop” un uzņēmu daudzus fotoattēlus, un varbūt viens no tiem bija izdevies. Ir jautri būt radošākam, domājot par attēla veidu, ko varētu radīt, nevis vienkārši uzņemt garām slīdošas ainas.”

“Man bija pārsteidzoši vienkārši pāriet no tālruņa uz EOS M50. To ir tiešām vienkārši lietot, iestatījumi sniedz pilnīgu kontroli, un ir iespējas pilnveidoties, tāpēc var arvien vairāk uzlabot savas fotografēšanas prasmes. Ir vēl tik daudz iespēju, kā uzņemt lietas citādāk.”

Autors: Lūsija Fulforda (Lucy Fulford)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem