KĀZU FOTOGRAFĒŠANA

Izveidojiet savu kāzu albumu, ko glabāt dārgā piemiņā

Veidojot savu kāzu albumu, varat vēlreiz izdzīvot notikumu, vienlaikus izpaužot savu radošumu. Uzziniet, kā to izdarīt, izmantojot ekspertu padomus.
Kāzu fotogrāfiju izlase, kas izklāta uz galda, un roka, kas tur melnbaltu attēlu, kurā divi jaunlaulātie sadevušies rokās un smejas.

Lielisks kāzu albums stāsta par pāra kopā pavadīto dienu, kas ir tikai vienreiz mūžā, saglabājot dārgas atmiņas un parādot tās nākamajām paaudzēm. Tomēr, pasūtot kāzu albumu pie profesionāļa, var radīt papildu spiedienu uz jau tā saspringto kāzu budžetu, un, to darot, pastāv arī risks atraut pāri no vienreizējas iespējas atcerēties savu īpašo dienu. Kāpēc gan to neizveidot pašiem?

Hanna Milārda (Hannah Millard) jeb Camera Hannah ir pilnas slodzes kāzu fotogrāfe kopš 2010. gada, un viņa ir aizrāvusies ar maģisko mirkļu emociju tveršanu brīžos, kad tās atraisās. Viņa ir ieguvusi starptautisku atzinību, ir vairākkārt apbalvota par savu darbu, kas viņu ir aizvedis no mājām Dārbišīrā, Anglijā uz eksotiskām vietām visā pasaulē. Viņa ir arī fotografēšanas skolotāja, kas piedāvā pilnas dienas seminārus, tiešsaistes un klātienes mentoringa sesijas, kā arī ir aizrāvusies ar rokdarbiem un pati uzskata, ka ir ar to pamatīgi apsēsta. Šeit Hanna dalās ar padomiem, kas paredzēti pāriem, kuri vēlas izveidot savu patiesi unikālo kāzu albumu.

1. Savāciet visus izvēlētos attēlus

Cilvēks, kam rokās paštaisīts kāzu albums, kurš ir pilns ar ballītes fotogrāfijām. Augšpusē piestiprināts mirdzošs uzraksts “PARTY TIME”.

“Albuma veidošana ar paša izgatavotām fotogrāfiju izdrukām var sniegt lielu gandarījumu,” saka godalgotā kāzu fotogrāfe Hanna Milārda. “Ir arī iespēja izveidot īpašus, personalizētus albumus kā dāvanas ģimenei un draugiem.”

Nepārprotami darbu varat sākt, apkopojot visus attēlus no jūsu kopīgās īpašās dienas — gan oficiālās daļas, kuru uzņēmis jūsu izvēlētais profesionālais fotogrāfs, gan neoficiālās daļas, kuru uzņēmusi jūsu ģimene un draugi.

“Lielākā daļa kāzu fotogrāfu labprāt sava piedāvājuma komplektā ietver arī augstas izšķirtspējas digitālos attēlus,” saka Hanna. “Tie lieliski noder, lai veidotu fotogrāfiju izdrukas, un tiem jābūt ļoti augstas kvalitātes attēliem. Es izmantoju Canon EOS R6, un mani populārākie objektīvi kāzām ir Canon EF 24mm f/1.4L II USM, Canon EF 50mm f/1.2L USM un Canon EF 100 f/2.8L Macro IS USM ar izcilo Canon stiprinājuma adapteri EF-EOS R, un es zinu, ka iegūšu brīnišķīgu attēlu kvalitāti.

Es arī grasos iegādāties Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM. Šī platleņķa objektīva tālummaiņas diapazons un gaišā diafragma nodrošina lielisku daudzpusību grupu kadriem un kāzu fotografēšanai telpās.”

Tā kā lielākā daļa, ja ne visi, jūsu apkopotie attēli būs digitālā formātā, savu kāzu albumu varat izveidot, izmantojot tiešsaistes fotogrāmatu pakalpojumu, kurā augšupielādē savus iemīļotākos kadrus, lai uzņēmums tos izdrukātu un sagatavotu jūsu vietā. Šī ir lieliska iespēja tiem, kuri vēlas veidot albumu, bet kuriem pašiem trūkst laika. Ar līdzīgiem izdevumiem varat arī izdrukāt attēlus un pats izveidot albumu.

2. Noorganizējiet randiņu ar savu partneri

Attēlu rediģēšanas programmas ekrānuzņēmums, kurā redzama krāsainu un melnbaltu kāzu dienas fotogrāfiju izlase.

Iemīļotāko kāzu attēlu izvēle albumam var būt jauks veids, kā atcerēties savu lielo dienu un izdzīvot īpašas atmiņas.

Cilvēks uz galda izklāj dažādu izmēru kāzu fotogrāfijas un ir pacēlis divas, lai tās aplūkotu tuvāk.

Kad esat atlasījis tikai savus iemīļotākos attēlus no digitālajiem failiem, izdrukājiet tos. Tas palīdzēs precizēt izvēli.

“Es domāju, ka ir ļoti svarīgi, lai pāris kopīgi izietu cauri visiem kāzu attēliem,” saka Hanna. “Tas ir kā randiņš, kurā varat kopīgi kvalitatīvi pavadīt laiku, izdzīvojot kāzu iespaidus. Fotogrāfiju pārskatīšana var būt pieredze, kas lieliski satuvina, kamēr dalāties savās atmiņās par šo dienu. Pārrunājot to, jūs ne tikai atklāsiet savus iemīļotākos kadrus, bet arī to, kuras fotogrāfijas jūsu partnerim ir vissvarīgākās un kāpēc. Runa nav tikai par attēliem, bet gan par emocijām, ko tās ietver.”

3. Sāciet ar obligāto

Sieviete paštaisīta kāzu albuma attēlu kolāžai pievieno dekoratīvu stūrīti.

“Kāzu ballēs bieži vien uzplaiksnī visdažādākās krāsas, kā arī ir dažādi gaismas avoti ar atšķirīgu krāsu temperatūru. Veidojot melnbaltas izdrukas, var noņemt pārmērīgi krāsainas detaļas, kas novērš uzmanību, un visu uzmanību piešķirt attiecīgā mirkļa emocijām,” saka Hanna. “Bet, ja vienā lapā apvienojat vairākus krāsainus un melnbaltus attēlus, vislabāk izvairīties no tā, ka ir tikai viens katra veida attēls.

Veidojot kāzu albumu, grūtāk var būt izlemt, ko neiekļaut, nevis ko tajā ievietot.

“Mēģiniet sākt ar obligātajiem kadriem,” iesaka Hanna. “Katras kāzas ir stāsts, kurā ir svarīgākie mirkļi visas dienas garumā, piemēram, gredzenu mīšana, pirmais skūpsts un parakstīšanās laulību reģistrā. Vēlāk ballītes laikā ir līgavas pušķa mešana un pirmā deja. Tie visi ir ikoniski mirkļi, kurus vēlēsieties iekļaut stāsta veidošanas procesā. Tikpat svarīgi ir attēli, kas patiešām uzrunā un ievelk konkrētajā mirklī, lai kāds būtu iemesls.”

4. Atvēliet iemīļotākajām fotogrāfijām daudz vietas

Divas rokas paštaisīta kāzu albuma pirmajā lappusē liek attēlu, kurā divi jaunlaulātie ir apskāvušies.

Albumam izvēlieties lielākas un mazākas izdrukas, kas ir līdzsvarā, un noteikti atstājiet ap tām baltu apmali, lai lapas neizskatītos pārāk pārpildītas. Mazākos attēlus šajā dienā var būt uzņēmuši viesi, un tie var būt izgatavoti ar momentuzņēmumu printeri, piemēram, Canon Zoemini S2. Runājot par estētiku, ir svarīgi arī dažiem iemīļotākajiem attēliem atvēlēt pietiekami daudz vietas.

“No obligātajiem kadriem ir labi izvēlēties trīs vai četrus labākos attēlus,” iesaka Hanna. Tie būs jūsu absolūtie favorīti, un jums patiks, ja tiem būs piešķirta pietiekami liela vieta albumā. Izplatīta kļūda ir vizuāla lapas pieblīvēšana ar pārāk daudziem attēliem — tad tie savā starpā cīnās par uzmanību. Atvēlot veselas lapas labākajiem kadriem, attēlus var labāk apvienot, panākot līdzsvara sajūtu. Labākie kadri sniedz spēcīgu vizuālo iespaidu, nodrošina lielisku kompozīciju un bieži vien tajos uzņemti mirkļi, kas lieliski sasaista kopā ar pārējo.

“No otras puses, daži attēli labāk izskatās ar citiem mazākiem attēliem, kas izvietoti ap tiem,” turpina Hanna, “piemēram, momentuzņēmumi ar viesiem ballītē un cilvēkiem, kuri demonstrē deju soļus deju zālē.”

5. Neaizmirstiet par ievada kadriem

Divas rokas tur atlasītus kāzu attēlus, tostarp attēlu ar diviem jaunlaulātajiem, kas apskāvušies, un ar trīsstāvīgu kāzu torti.

Lai nodrošinātu, ka kāzu albums parāda visu jūsu kāzu dienas stāstu, noteikti iekļaujiet ievada kadrus ar dažādām vietām, kā arī izvēlētos attēlus ar kūku, ziediem utt. Tie ir viegli aizmirstami elementi, kurus jums būs prieks atcerēties turpmākajos gados.

“Es daudz uzņemu videofilmas kāzās, un filmu veidošanai līdzīgi noteikumi attiecas uz albuma izveidi no fotogrāfijām,” saka Hanna. “Sāciet ar dažiem ievada kadriem, kas sniedz kontekstu. Attēli, kuros redzama ceremonijas norises vieta, sniedz priekšstatu par pasākuma vietu, un tas pats attiecas uz ballīti, ja tā ir citā vietā. Tie var nebūt jūsu mīļākie kadri, taču, ja tos neiekļausiet, jūs riskējat zaudēt pasākuma noskaņu. Ir arī labi vispusīgi parādīt lietas, pievienojot detaļas. Labi izskatās kadri ar tādām lietām kā ziedi, īpašās dienas kartītes un galda dekorācijas — tās nodrošina vizuālu plūsmu, pārejot no vienas vietas uz citu.”

6. Izdrukājiet izvēlētās fotogrāfijas

Sieviete stāv pie Canon PIXMA printera, pārbaudot tikko izdrukātās fotogrāfijas.

Canon PIXMA TS7450 sērijas printeris ir lieliski piemērots jaunlaulātajiem, kas paši vēlas veidot savu kāzu albumu. Tas nodrošina efektīvu darbu, izdrukājot pilnkrāsu 6 x 4 collu fotogrāfijas bez apmales tikai 43 sekundēs.

Pat ja izlemjat iegādāties profesionāli veidotu albumu, izpildot iepriekš sniegtos norādījumus, varēsiet izveidot dizaina maketu ar konkrētiem attēliem, lai jūsu albums izskatītos tā, kā to vēlaties. Lai zinātu, kā albums izskatīsies, svarīgi ir redzēt tā fizisku atveidojumu neatkarīgi no tā, kurš veidos gatavo produktu.

“Skatoties attēlus tālruņa vai datora ekrānā nevar iegūt priekšstatu par to, kā izskatīsies kāzu albums. Neatkarīgi no tā, vai albumu drukāsiet pie profesionāļiem vai veidosiet pats savu, daudz labāk vispirms izveidot fiziskas fotogrāfiju izdrukas, ar kurām var eksperimentēt,” iesaka Hanna. “Es izmantoju Canon PIXMA TS7450 sērijas printeri un esmu patiešām pārsteigta par vienkāršo un ātro procedūru, kā arī fotogrāfiju izdruku augsto kvalitāti. Jums ir iespēja veidot izdrukas ar apmali vai bez tās, abas izskatās labi. Es uzskatu, ka izdrukas bez apmales labāk izskatās, ja tās liek uz baltas lapas; savukārt, ja lapas ir ar tekstūru vai krāsainas, balta apmale ap izdruku piešķir pievilcīga rāmīša izskatu.”

7. Izmēģiniet dažādus fotopapīrus, lai zinātu, kurš jums patīk vislabāk

Kāzu fotogrāfiju izdrukas un Canon printeru papīra pakas, kas noliktas uz galda.

Runājot par papīra izvēli kāzu fotogrāfijām, Hanna saka: “ Spīdīgs, pusmatēts, glancēts un matēts fotopapīrs izskatās atšķirīgi un veido atšķirīgu noskaņu, tāpēc ir vērts izmēģināt dažādas iespējas. Lai nodrošinātu vislabāko iespējamo drukas kvalitāti, ir ļoti svarīgi arī katru reizi mainīt printera iestatījumus, lai tie atbilstu izmantotajam papīram.”

Drukājot attēlus albumam, Hanna iesaka pārbaudīt dažādus fotopapīrus, lai redzētu, kuram dodat priekšroku.

“Man patīk, ka varu izmēģināt dažādus fotopapīrus, veidojot savas izdrukas,” viņa saka. “Spīdīgs, daļēji matēts, glancēts un matēts fotopapīrs ir pieejams plašā klāstā dažādos formātos, tāpēc varat eksperimentēt un atrast apdari, kas jums patīk vislabāk. Man vislabāk patīk daļēji matēts papīrs, kas nodrošina brīnišķīgas, profesionāla izskata fotogrāfijas bez pārāk daudz spīduma. Arī spīdīgs fotopapīrs labi izskatās, īpaši lapām, kas ir piepildītas ar daudziem un dažādiem ļoti krāsainiem attēliem, jo patiešām var redzēt kontrastu un krāsu piesātinājumu. Matēts papīrs piešķir smalkāku, pieklusinātāku izskatu.

“Ja pats drukājat fotogrāfijas, brīnišķīgs aspekts ir tas, ka varat apvienot un salāgot papīru, lai tas atbilstu atsevišķiem attēliem vai lapām.”

8. Izveidojiet scenāriju, lai pārbaudītu attēlu izvietojumu

Kāzu fotogrāfiju izlase, kas izklāta klēpjdatora priekšā, bet tālāk ir sieviete, kas apskata tikko no printera izņemtu fotogrāfiju.

“Kad strādājat pie albuma fotogrāfiju izmēru un izvietojuma noteikšanas, sāciet ar mazām izdrukām un virzieties uz lielākām, drukājot lielākas fotogrāfijas, kad tas nepieciešams,” saka Hanna. “Tā ietaupīsiet laiku un naudu.”

“Lai kāzu albumam piešķirtu ritmu un nodrošinātu, ka tas parāda visu stāstu, ieteicams izveidot scenāriju, kā to parasti dara filmu režisori,” skaidro Hanna. “Sāciet ar galveno attēlu un obligātajām fotogrāfijām, pēc tam pievienojiet ievada kadrus un izkārtojiet visas izdrukas atbilstoši laika līnijai. Tas sniedz vienkārši uztveramu vizuālu atsauci uz visu stāstu un nepārprotami parāda stāstījumā nepilnības, kas ir jāaizpilda. Tas arī parāda, ja trūkst līdzsvara, piemēram, ir pārāk daudz kadru ar runām vai pārāk maz momentuzņēmumu ar viesiem.”

9. Drukājiet profesionāli

Ekrānuzņēmums, kurā redzams portrets kopā ar oranžbrūnu tekstlodziņu, kurā ir redzami vārdi: “Best. Day. Ever.”

“Ja papīra izmēri neatbilst attēla malu attiecībai, pievērsiet uzmanību tam, kā tas ir apgriezts. Ar Canon Easy-PhotoPrint Editor attēlu varat vilkt drukas priekšskatījumā, lai panāktu labāko kompozīciju,” saka Hanna.

Cilvēks klēpjdatorā skatās kāzu attēlus, vienlaikus turot rokā fotogrāfiju no tām pašām kāzām. Uz rakstāmgalda blakus klēpjdatoram ir vairākas citas izdrukas.

“Rīks Auto Photo Fix lietotnē Canon Easy-PhotoPrint Editor var uzlabot izdrukas kvalitāti,” saka Hanna. “Es ieteiktu izdrukāt divas versijas — ar labojumiem un bez tiem, lai varētu redzēt, kurai dot priekšroku. Attēliem, kurus rūpīgi rediģējuši un piedāvājuši profesionālie kāzu fotogrāfi, parasti vislabāk ir korekcijas izslēgt.”

“Man ļoti patīk Canon Easy-PhotoPrint Editor,” sajūsmināti saka Hanna. “Plānojot lapu izkārtojumu, es to izmantoju, lai drukātu vairākus attēlus, piemēram, uz vienas 10 x 8 collu vai A4 formāta fotopapīra lapas, ko pēc tam varu ielīmēt tieši albumā. Tas ir patiešām noderīgi, kad veido atsevišķu lapu izkārtojumu, lai redzētu, kā tās izskatās ar pretējās puses lapām.

“Drukājot vairākus mazākus attēlus vienā lapā, tiek ietaupīts laiks un pūles, mēģinot tos precīzi izlīdzināt, kad līmē albumā,” viņa turpina. “Canon Easy-PhotoPrint Editor lietotnei un programmatūrai ir dažādas gatavas veidnes, no kurām varat izvēlēties. Pēc tam varat turpināt kopēt izkārtojumus tiešsaistes fotogrāfiju drukāšanas uzņēmuma dizaina rīkos, lai izveidotu savu galīgo kāzu albumu. Un izdrukātās fotogrāfijas nekad netiek izniekotas. Varat tās piekārt pie sienas vai uzdāvināt ģimenei un draugiem, iespējams, ievietojot tās rāmītī.”

10. Esiet radošs, lai padarītu albumu iespaidīgāku

Divas rokas kārto lapu ar četriem attēliem, kuros redzama apkārtne, pretējā lapā ar divas lielākas fotogrāfijas ar kāzu attēlu.

“Lai fotogrāfiju izdrukas ielīmētu albumā, var izmantot “washi” vai rokdarbu līmlenti; ir pieejams arī plašs klāsts ar vienkāršiem un dekoratīviem pielīmējamiem fotogrāfiju stūrīšiem,” saka Hanna. “Vēl viena iespēja ir izmantot divpusējo līmlenti, panākot patiesi nemanāmu stiprinājumu.. Eksperimentējot ar izkārtojumiem, pagaidu piestiprināšanai var izmantot maskējošās līmlentes, ko pēc tam var atkal noplēst, nesabojājot izdrukas.”

“Manuprāt, var daudz runāt par sava kāzu albuma izveidi ar mājās gatavotām izdrukām,” noslēdz Hanna. Vislabāk iegādāties diezgan liela formāta albumu, piemēram, ar 12 x 12 collu lapām, kas sniedz iespēju apvienot lielus un mazus attēlus. Pašiem gatavojot albumu, ir lieliska iespēja kāzu albumam pievienot dažādus elementus, piemēram, ielūgumus, īpašus ziņojumus un ar roku rakstītas piezīmes, pasākuma norises kārtību, izžāvētus ziedus un citas piemiņas lietas.

“Galu galā jūs pats varat izveidot savu unikālo kāzu albumu ar augstākās kvalitātes izdrukām, kas kalpos pietiekami ilgi, lai to nodotu nākamajām paaudzēm. Tas ir patiešām interesanti, kā arī pārsteidzoši lēti, salīdzinot ar gandrīz visu pārējo, kas saistīts ar kāzām.”

Autors: Metjū Ričardss (Matthew Richards)

Saistītie produkti

Saistītie raksti