Two women pose in front of a camera in a clothes shop.

VIDEOBLOGOŠANA

Dalieties ar savu kaislību un personīgo stilu: kā uzsākt videoblogošanu jau šodien

Jūs esat atradis savu lauciņu, skaistu atrašanās vietu un interesantu stāstu, par kuru izveidot videoblogu. Iespējams, jums ir visi nepieciešamie elementi, lai radītu perfektu videoblogu, taču vai zināt, kuru foto tehnikas komplektu izvēlēties un kā uzņemt pietiekami profesionālu videoklipu, lai priecētu pastāvīgos skatītājus?

Šajā videoblogu veidošanas pamācībā mēs atklāsim septiņus padomus iesācējiem un videoblogeriem, kuri vēlas uzlabot savu videoklipu kvalitāti. Uzziniet, kā uzņemt kvalitatīvu videomateriālu, kas liks skatītājiem atgriezties jūsu videoblogā, — kā iegūt stabilu (bez trīces) un asu videomateriālu, kāda nozīme ir radošai kadrēšanai un kas nepieciešams, lai iegūtu skaidru un tīru skaņu. Neatkarīgi no tā, vai uzņemat videoklipu ar Canon PowerShot G7 X Mark II, atjaunināto Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 vai Canon EOS 250D, tālāk norādīts, par ko ir vērts padomāt, radot savus pirmos videoblogus.

1. Izvēloties foto tehnikas komplektu, salāgojiet kameras un sensora lielumu

Kamera ar lielāku sensoru sniegs jums labākas kvalitātes fotoattēlus, tomēr, veidojot videoblogu, ir svarīgi salāgot sensora lielumu ar kameras kopējo lielumu. Piemēram, tāda PowerShot G sērijas kamera ar iebūvētu objektīvu kā Canon PowerShot G7 X Mark III ir viskompaktākā un ērtāk parnēsājamā kamera. Tomēr bezspoguļa kamera vai DSLR kamera ar maināmiem objektīviem sniegs jums plašākas iespējas objektīvu izvēlē.

Ja izmantosiet gan mazāku, gan lielāku kameru, varēsiet uzņemt videomateriālus dažādiem nolūkiem un iegūsiet papildu kameras leņķus jūsu videoblogiem.

A composite image: left, eggs and avocado on toast; right: some earrings.

2. Izmantojiet platleņķa objektīvu

Daudzi videoblogeri izmanto platleņķa objektīvus, jo tos var izmantot nelielās telpās, piemēram, guļamistabā vai virtuvē, lai parādītu pēc iespējas plašāku ainu. Šādam nolūkam labi der 24 mm objektīvs, taču īpaši plata leņķa objektīvs ir vēl jo labāks sabiedrotais. Ja uzņemat videoklipu ar DSLR kameru ar APS-C sensoru, piemēram, Canon EOS 250D, savienojot to ar tādu īpaši plata leņķa objektīvu kā Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, jūs varēsiet kadrā ietvert plašāku ainu, savukārt objektīvs Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM kopā ar bezspoguļu kameru Canon EOS M50 piedāvās līdzīgas iespējas.

Lai arī kādu objektīvu jūs izvelēsieties, paceliet savas kameras ekrānu, lai pozicionētu sevi kadrā un padarītu vienkāršāku pašbilžu uzņemšanu, kā arī filmēšanu no maza leņķa. Daudzas kameras, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, var arī saistīt ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu jūsu viedierīcē, izmantojot Bluetooth, lai filmētu un uzņemtu sevi no attāluma.

3. Izvēlieties izšķirtspēju un kadru nomaiņas ātrumu

Pieprasījums pēc videoklipiem strauji aug un palielinās arī prasība pēc labas kvalitātes. Lai arī cik radošs būtu jūsu saturs, ja videoklipam nav pietiekami laba kvalitāte, ir vērts to uzlabot. Meklējiet kameras ar Full HD vai 4K izšķirtspēju – Full HD ir labs pamatstandarts, bet 4K izšķirtspēja nodrošinās vēl vairāk detaļu un ļaus jums apgriezt un stabilizēt kadru, nezaudējot kvalitāti. Tas, ka filmējat 4K izšķirtspējā, nenozīmē, ka videomateriāls ir jāpublicē tādā pašā izšķirtspējā, taču atcerieties: 4K izšķirtspējas videomateriālu būs ilgāk jārediģē un tā augšupielāde prasīs vairāk laika.

Iespēja filmēt 4K kvalitātē vairs nav pieejama tikai profesionālajās kamerās. Šī opcija sāk kļūt pieejama arī mazās, tomēr ar funkcijām bagātās kamerās, piemēram, Canon EOS M50. Tomēr vissvarīgākais aspekts, kas jāņem vērā, ir tas, kāds kadru nomaiņas ātrums ir piemērotākais jūsu objektam. 60 kadri sekundē (fps) ir labākais iestatījums ātra sižeta videoblogiem, un tas ļauj izmantot palēninošus efektus. 30 vai 25 kadri sekundē ir labi iestatījumi, kurus varat izmantot citos gadījumos. Lai iegūtu vēl detalizētākus palēninātus videoklipus, izmantojiet Canon PowerShot G7 X Mark III, kas piedāvā lielu kadru nomaiņas ātrumu līdz pat 120 kadriem sekundē, uzņemot videoklipus Full HD izšķirtspējā.

Saistīti raksti
Laura Bingham pictured from behind, facing dense jungle, as she films a vlog with a Canon PowerShot G7 X Mark II.

VIDEOBLOGOŠANA

Laura Binghema (Laura Bingham): Esekibo upes iekarošana

Piedzīvojumu meklētāja Laura Binghema vadīja pasaulē pirmo nobraucienu pa Esekibo upi un veidoja videoblogu par savu pieredzi, izmantojot PowerShot G7 X Mark II.

canon-get-inspired-best-vlogging-cameras

VIDEOBLOGOŠANA

Labākās Canon kameras videoblogošanai

Vai vēlaties uzsākt videoblogošanu? Iepazīstieties ar labākajām videoblogošanas kamerām, lai iegūtu pārsteidzošu videoklipu kvalitāti un visas kontroles iespējas lielisku videoblogu veidošanai.

A girl is seen on the tilted back screen of a camera.

4. Veidojiet vienmērīgus un asus kadrus

Kustību filmēšanai ideāli piemērotas kompakta lieluma un vieglas kameras, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon PowerShot G7 X Mark II, Canon EOS M50 un Canon EOS 250D. Aizraujošam videoblogam jāved auditorija piedzīvojumā kopā ar jums — vai tas būtu, ejot pa pilsētas bruģētajām ielām, vai notverot jūsu izbrīnu brīdī, kad atsaiņojat savu jaunāko pirkumu. Panākumu atslēga šajā gadījumā var būt kustība. Izvairieties no saraustītiem kadriem, kas novērš skatītāju uzmanību, un pārliecinieties, ka jūsu kadri ir vienmērīgi un skatītāji var koncentrēties uz jūsu aizraujošo atrašanās vietu vai interesanto stāstu.

Lai kadri būtu vienmērīgi, atbalstiet kameru no apakšpuses, izmantojot savu plaukstu, un satveriet kameru no sāniem. Ja jums nepieciešams papildu atbalsts, lietderīgs papildinājums var būt rokturis, kas tiek piestiprināts pie kameras korpusa un sniedz iespēju kameru labāk satvert. Palīdzēs arī laba tehnika — lai iegūtu asus un vienmērīgus videoklipus, izmantojiet kameru, kurai ir attēla stabilizācijas funkcija, kas padara materiālu skaidrāku un vieglāk skatāmu, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark II. Šīs kameras piecu asu dinamiskais IS ir veidots, lai novērstu kameras trīcēšanu pat gadījumos, ja skrienat, veicat panorāmas uzņēmumus vai filmējat ar lielu tuvinājumu.

Videoblogeru seja ir objekts, uz kuru cilvēki skatīsies visvairāk, tāpēc ir svarīgi, lai tā būtu fokusā. Canon sejas atpazīšanas tehnoloģija spēj automātiski sameklēt seju un noturēt to fokusā.

A man holds a Canon camera.

5. Filmējiet panorāmas skatus ar apdomu

Kameras horizontāla pārvietošana filmēšanas laikā ļauj skatītājiem redzēt ar jūsu acīm, skatoties uz plašu līci vai apvārsni, kas piepildīts ar pievilcīgām celtnēm. Pārmērīga panoramēšana var būt dezorientējoša, tomēr, ja ar to netiek pārspīlēts, tā var piesaistīt skatītāja interesi un virzīt stāstu.

Filmējot panorāmu, nepārspīlējiet, nesteidzieties un uzmaniet, lai horizonts būtu pareizā līmenī. Ja jums nav statīva, novietojiet kameru uz kaut kā stabila, piemēram, sola malas vai galda, un pārvietojiet kameru stabili, mērķtiecīgi un lēnām uz sāniem. Dažas kameras, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark II, ir aprīkotas arī ar līmeņa indikatoru, kas palīdz viegli nodrošināt horizonta līmeni.

6: Pievienojiet ārējo mikrofonu labākai skaņas kvalitātei

Lielākā daļa kameru, ar kurām iespējams filmēt, piedāvā pieņemamu skaņas kvalitāti, taču izcila skaņas kvalitāte ir svarīga videoblogošanas sastāvdaļa, tāpēc apsveriet ārējā mikrofona izmantošanu. Ārējais mikrofons ir īpaši parocīgs darbam ārā, jo kameras iebūvētais mikrofons, visticamāk, ierakstīs fona skaņas, piemēram, vēju, savukārt, izmantojot ārējos mikrofonus, varat mainīt to novietojumu un izvairīties no traucējošām skaņām. Ja vēlaties izmantot ārējo mikrofonu, meklējiet kameru, kurai ir ārējā mikrofona ligzda, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III.

A man videos his friend with a Canon camera.

7. Kopīgošanai izmantojiet Wi-Fi

Daudzas mūsdienu kameras, tostarp Canon EOS M50, piedāvā integrētu Wi-Fi un Bluetooth, sniedzot jums iespēju veikt bezvadu kopīgošanu un dublēšanu neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā atrodaties. Kamerai Canon PowerShot G7 X Mark II pieejama pat Wi-Fi poga, kas saglabāšanu un kopīgošanu padara vēl vienkāršāku.

Kamerai Canon PowerShot G7 X Mark III ir pieejams Bluetooth un Wi-Fi, kas ļauj vienmēr būt saistītam ar savu viedierīci; izmantojiet Wi-Fi, lai izveidotu savienojumu ar savu viedierīci vai tīklu ar interneta piekļuvi un veiciet straumēšanu tiešraidē savā YouTube kanālā.

Autors: Natālija Dentone (Natalie Denton)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem