VIDEOBLOGOŠANA

Kā veidot videoblogus: svarīgi padomi videoblogošanai

Videoblogošanas uzsākšana ir jautra un pateicīga — vienkārši ņemiet vērā mūsu videoblogošanas padomus un uzziniet, kā uzņemt brīnišķīgu materiālu, lai priecētu pastāvīgos skatītājus.
Cilvēks pludmalē tur kameru uz trijkāja roktura sev priekšā.

Jūs esat atradis savu lauciņu, skaistu atrašanās vietu un interesantu stāstu, par kuru izveidot videoblogu. Iespējams, jums ir visi nepieciešamie elementi, lai radītu perfektu videoblogu, taču vai zināt, kuru foto tehnikas komplektu izvēlēties un kā uzņemt pietiekami profesionālu videoklipu, lai priecētu pastāvīgos skatītājus?

Šajā videoblogu veidošanas pamācībā mēs atklāsim septiņus padomus iesācējiem un videoblogeriem, kuri vēlas uzlabot savu videoklipu kvalitāti. Uzziniet, kā uzņemt kvalitatīvu videomateriālu, kas liks skatītājiem atgriezties jūsu videoblogā, — kā iegūt stabilu (bez trīces) un asu videomateriālu, kāda nozīme ir radošai kadrēšanai un kas nepieciešams, lai iegūtu skaidru un tīru skaņu. Neatkarīgi no kameras, ko izmantojat videoblogiem — Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II vai Canon EOS M6 Mark II, šeit aprakstīts, kas jāņem vērā, veidojot pirmos videoblogus.

1. Izvēloties foto tehnikas komplektu, salāgojiet kameras un sensora lielumu

Vīrietis mēteļa kabatā liek kameru PowerShot G7 X Mark III.

Neatkarīgi no izvēlētās kameras ievērojiet šī raksta septiņos padomos sniegtos ieteikumus un atklājiet, kā ieiet videoblogu pasaulē.

Kamera ar lielāku sensoru sniegs jums labākas kvalitātes fotoattēlus, tomēr, veidojot videoblogu, ir svarīgi salāgot sensora lielumu ar kameras kopējo lielumu. Piemēram, tāda PowerShot G sērijas kamera ar iebūvētu objektīvu kā Canon PowerShot G7 X Mark III ir ārkārtīgi kompakta un ērti parnēsājama kamera, kas piemērota videoblogiem. Tomēr bezspoguļa kamera vai DSLR kamera ar maināmiem objektīviem sniegs jums plašākas iespējas objektīvu izvēlē.

Ja izmantosiet gan mazāku, gan lielāku kameru, varēsiet uzņemt videomateriālus dažādiem nolūkiem un iegūsiet papildu kameras leņķus jūsu videoblogiem.

2. Izmantojiet platleņķa objektīvu

Daudzi videoblogeri izmanto platleņķa objektīvus, jo tos var izmantot nelielās telpās, piemēram, guļamistabā vai virtuvē, lai parādītu pēc iespējas plašāku ainu. Šādam nolūkam labi der 24 mm objektīvs, taču īpaši plata leņķa objektīvs ir vēl jo labāks sabiedrotais. Ja uzņemat ar APS-C sensora kameru, piemēram, Canon EOS M6 Mark II vai Canon EOS M50 Mark II, tā kopā ar īpaši plata leņķa tālummaiņas objektīvu, piemēram, Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, ļaus kadrā ietilpināt vairāk. DSLR kameru lietotājiem vai tiem, kuri izmanto Canon stiprinājuma adapteri EF-EOS M ar bezspoguļu kameras korpusu, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM objektīvs piedāvā līdzīgas iespējas.

Lai arī kādu objektīvu jūs izvelēsieties, paceliet savas kameras ekrānu, lai pozicionētu sevi kadrā un padarītu vienkāršāku pašbilžu uzņemšanu, kā arī filmēšanu no maza leņķa. Daudzas kameras, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, var arī saistīt ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu jūsu viedierīcē, izmantojot Bluetooth, lai filmētu un uzņemtu sevi no attāluma.

3. Izvēlieties izšķirtspēju un kadru nomaiņas ātrumu

Canon EOS M50 Mark II kameras iestatījumu ekrāns, kur redzams pievienotais mikrofons.

Iespēja filmēt 4K kvalitātē vairs nav pieejama tikai profesionālajās kamerās. Šī opcija sāk kļūt pieejama arī mazās, tomēr ar funkcijām bagātās kamerās, piemēram, Canon EOS M50 Mark II.

Pieprasījums pēc videoklipiem strauji aug un palielinās arī prasība pēc labas kvalitātes. Lai arī cik radošs būtu jūsu saturs, ja videoklipam nav pietiekami laba kvalitāte, ir vērts to uzlabot. Meklējiet kameras ar Full HD vai 4K video izšķirtspēju – Full HD ir labs pamatstandarts, bet 4K izšķirtspēja nodrošinās vēl vairāk detaļu un ļaus apgriezt un stabilizēt materiālu, nezaudējot kvalitāti. Tas, ka filmējat 4K izšķirtspējā, nenozīmē, ka videomateriāls ir jāpublicē tādā pašā izšķirtspējā, taču atcerieties: 4K izšķirtspējas videomateriāls būs ilgāk jārediģē un tā augšupielāde prasīs vairāk laika.

Vissvarīgākais aspekts, kas jāņem vērā, ir tas, kāds kadru nomaiņas ātrums ir piemērotākais jūsu objektam. 60 kadri sekundē (fps) ir labākais iestatījums ātra sižeta videoblogiem, un tas ļauj izmantot palēninošus efektus. 30 vai 25 kadri sekundē ir labi iestatījumi, kurus varat izmantot citos gadījumos. Lai iegūtu vēl detalizētākus palēninātus videoklipus, izmantojiet Canon EOS M6 Mark II un Canon PowerShot G7 X Mark III, kas piedāvā lielu kadru nomaiņas ātrumu līdz pat 120 kadriem sekundē, uzņemot videoklipus Full HD izšķirtspējā.

4. Veidojiet vienmērīgu un asu materiālu

Cilvēks iet pa meža taku, filmējot sevi ar PowerShot G7 X Mark III.

Lai videoblogs būtu vienmērīgs un stabils, izmēģiniet trijkāja rokturi, piemēram, Canon HG-100TBR.

Sieviete tur trijkāja rokturi ar piestiprinātu kameru PowerShot G7 X Mark III, kuras ekrāns vērsts augšup.

Ja vēlaties panākt konsekventu kadrējumu, videoblogu kameru varat uzlikt uz trijkāja. Ja jums ir videoblogu kamera ar pagriežamu ekrānu, piemēram, PowerShot G7 X Mark III, tas ļauj redzēt, ko ierakstāt.

Kustību filmēšanai videoblogos ideāli piemērotas kompaktas un vieglas kameras, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II un Canon EOS M6 Mark II. Aizraujošam videoblogam jāved auditorija piedzīvojumā kopā ar jums — vai tas būtu, ejot pa pilsētas bruģētajām ielām, vai notverot jūsu izbrīnu brīdī, kad atsaiņojat savu jaunāko pirkumu. Panākumu atslēga šajā gadījumā var būt kustība. Izvairieties no saraustītiem kadriem, kas novērš skatītāju uzmanību, un pārliecinieties, ka jūsu kadri ir vienmērīgi un skatītāji var koncentrēties uz jūsu aizraujošo atrašanās vietu vai interesanto stāstu.

Lai kadri būtu vienmērīgi, atbalstiet kameru no apakšpuses, izmantojot savu plaukstu, un satveriet kameru no sāniem. Ja jums nepieciešams papildu atbalsts, lietderīgs papildinājums var būt rokturis, kas tiek piestiprināts pie kameras korpusa un sniedz iespēju kameru labāk satvert. Ievērojami palīdz arī tehnoloģijas — lai iegūtu asus un vienmērīgus videoklipus, izmantojiet kameru, kurai ir attēla stabilizācijas funkcija, vai objektīvu ar optisko attēla stabilizētāju, kas padara materiālu skaidrāku un vieglāk skatāmu, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III. Kameras piecu asu dinamiskais attēla stabilizētājs ir izveidots, lai novērstu kameras izkustēšanās ietekmi pat tad, ja skrienat, veicat panorāmas uzņēmumus vai filmējat ar lielu tuvinājumu.

Videoblogeru seja ir objekts, uz kuru cilvēki skatīsies visvairāk, tāpēc ir svarīgi, lai tā būtu fokusā. Canon sejas un acu atpazīšanas tehnoloģija spēj automātiski sekot sejai un noturēt to fokusā.

5. Filmējiet panorāmas skatus ar apdomu

Vīrietis tur Canon EOS M6 Mark II pie acs.

Dažas kameras, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III un Canon EOS M6 Mark II, ir aprīkotas ar līmeņa indikatoru, kas palīdz viegli nodrošināt taisnu horizonta līmeni.

Kameras horizontāla pārvietošana jeb panoramēšana filmēšanas laikā ļauj skatītājiem redzēt ar jūsu acīm, skatoties uz plašu līci vai apvārsni, kas piepildīts ar pievilcīgām celtnēm. Pārmērīga panoramēšana var būt dezorientējoša, tomēr, ja ar to netiek pārspīlēts, tā var piesaistīt skatītāja interesi un virzīt stāstu.

Filmējot panorāmu, nepārspīlējiet, nesteidzieties un uzmaniet, lai horizonts būtu pareizā līmenī. Ja jums nav trijkāja, novietojiet kameru uz kaut kā stabila, piemēram, sola malas vai galda, un, turot kameru vienā vietā, pārvietojiet to stabili, mērķtiecīgi un lēnām uz sāniem.

6: Pievienojiet ārējo mikrofonu labākai skaņas kvalitātei

Cilvēks vienā rokā tur objektīvu, bet otrā Canon EOS M50 Mark II kameru ar piestiprinātu mikrofonu.

Uzlabojiet videoklipu kvalitāti ar īpašu ārējo mikrofonu, piemēram, Canon DM-E100.

Lielākā daļa kameru, ar kurām iespējams filmēt, piedāvā pieņemamu skaņas kvalitāti, taču izcila skaņas kvalitāte ir svarīga videoblogošanas sastāvdaļa, tāpēc apsveriet ārējā mikrofona izmantošanu. Ārējais mikrofons ir īpaši parocīgs darbam ārā, jo kameras iebūvētais mikrofons, visticamāk, ierakstīs fona skaņas, piemēram, vēju, savukārt, izmantojot ārējos mikrofonus, varat mainīt to novietojumu un izvairīties no traucējošām skaņām. Ja vēlaties izmantot ārējo mikrofonu, meklējiet kameru, kurai ir ārējā mikrofona ligzda, piemēram, Canon EOS M50 Mark II vai Canon PowerShot G7 X Mark III.

7. Kopīgošanai izmantojiet Wi-Fi

Mūsdienās daudzas pārdošanā pieejamas kameras, tostarp Canon EOS M50 Mark II un Canon EOS M6 Mark II, piedāvā integrētu Wi-Fi un Bluetooth, sniedzot jums iespēju veikt bezvadu kopīgošanu un dublēšanu neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā atrodaties. Tādai kamerai kā Canon PowerShot G7 X Mark II (kuras pēctece ir Canon PowerShot G7 X Mark III) pieejama pat Wi-Fi poga, kas saglabāšanu un kopīgošanu padara vēl vienkāršāku.

Kamerai Canon PowerShot G7 X Mark III ir pieejams Bluetooth un Wi-Fi, kas ļauj vienmēr būt saistītam ar savu viedierīci; izmantojiet Wi-Fi, lai izveidotu savienojumu ar savu viedierīci vai tīklu ar interneta piekļuvi un veiciet straumēšanu tiešraidē savā YouTube1 kanālā.Autors: Natālija Dentone (Natalie Denton)

  1. Šī produkta tiešraides straumēšanas pakalpojums atbalsta tiešraides straumēšanu tikai YouTube vietnē. Lai izmantotu tiešraides straumēšanas pakalpojumu, nepieciešams pirms tam reģistrēties vietnē image.canon.

    Saskaņā ar pakalpojuma YouTube tiešraides straumēšanas ierobežojumiem lietotājiem ir jābūt vismaz 1000 kanāla abonentiem, lai varētu straumēt tiešraidē ar mobilo ierīci. Šis ierobežojums attiecas arī uz YouTube vietnes tiešraides straumēšanu, kas pieejama caur Canon PowerShot G7 X Mark III

    Lai iegūtu jaunāko informāciju par ierobežojumiem, sazinieties ar Google palīdzības dienestu.

    Tiešraides straumēšana pakalpojumā YouTube var mainīties, tikt pārtraukta vai izbeigta bez brīdinājuma.

    Lūdzu, pirms tam ņemiet vērā, ka Canon neuzņemas atbildību par pakalpojumiem, ko sniedz trešās personas, tostarp par tiešraides straumēšanu YouTube vietnē.

Saistīti produkti

Saistīti raksti