No modernas pilsētu arhitektūras, kas mirdz pilsētas panorāmās, līdz vēsturiskām ķieģeļu ēkām, kas būvētas pirms vairākiem gadsimtiem, — pilsētas piedāvā iemūžināšanas vērtu skatījumu pasauli, kas ir unikāla katram fotogrāfam.
Londonā dzīvojošā grafiskā dizainere un fotogrāfe Paula Stopka, kas pašmācības ceļā apguvusi fotografēšanu, nāk no Krakovas Polijā, un viņu bieži var atrast, pētot pilsētas visā pasaulē ar kameru rokās, pēdējā laikā ar Canon EOS R, meklējot jaunu skatījumu un inovatīvus leņķus.
Šeit dalāmies ar viņas iedvesmojošo darbu un vērtīgiem padomiem, kā iekomponēt radošus kadrus ar pilsētas ainavām un pilsētvides ainām.
PILSĒTVIDES FOTOGRAFĒŠANA
Padomi aizraujošu pilsētas fotogrāfiju kompozīciju izveidei
1. Izpētiet dažādas perspektīvas
Kad klīstat ar kameru, neparasti skata punkti var piedāvāt jaunu pieeju pilsētas fotografēšanai. Ar augšup vērstu kameru fotografējot pārsteidzošu arhitektūru pret debesīm un izveidojot vairākus līmeņus ar dažādiem ēkas stāviem, var piešķirt dziļumu un virzīt skatienu. Varat arī izmēģināt skatus no augšas, lai iegūtu iespaidīgu ainu ar jumtiem un debesskrāpjiem, rūpīgi ieskatīties skatu vietās vai uzņemt ainavu pāri ūdenim no zema skatu punkta, lai iegūtu gleznainus atspīdumus. Jūsu kameras grozāmais skārienekrāns ir lieliski piemērots šādiem scenārijiem, jo īpaši kopā ar trijkāji, jo tas nodrošina iespēju fotografēt no radošākām pozīcijām.
Dažkārt aizraujošas ēkas un to unikālās konstrukcijas var izbaudīt arī no iekšpuses. Dodieties uz augšējo stāvu un ieskatieties lejup vai pāri, pievēršot uzmanību jumtu dizainam un vienlaikus izmantojot gaismu, lai radītu dramatisku efektu. Ja jums savā pilsētā ir kāda iecienīta ēka, apmeklējiet to dažādos diennakts laikos — zelta stundas laikā tieši pirms saulrieta tā var uzliesmot un izmainīt ainas. Mēģiniet to fotografēt no dažādām vietām, lai atrastu tieši jums raksturīgu skatu.
2. Radiet attēlā vizuālus ceļus
Parastas pilsētas ainas var atdzīvoties, kad fotogrāfs rada kompozīciju ar interesantiem vizuāliem ceļiem. Izmantojot šo paņēmienu, kāpņu šahtas ar kontrastējošām līknēm un taisnām līnijām var pārvērsties skaistos, gliemežvākiem līdzīgos attēlos, atkārtojot zelta griezuma kompozīciju vai Fibonači spirāli, ko fotogrāfi var izmantot, lai virzītu skatītāja uzmanību fotogrāfijā.
Ne vienmēr ir vajadzīgs arhitektūras krāšņums, jo jūs varat izmantot šo efektu ar naktī izgaismotiem eskalatoriem, lai izveidotu vadošas līnijas, vai pat ēnas ēkas sānos, lai virzītu skatītāja uzmanību uz uzmanības centru.
3. Piešķiriet ainai brīvību
Brīva telpa fotogrāfijas augšdaļā, jo īpaši iespaidīgas debesis, var ļaut attēlam iegūt citu dimensiju un palīdzēt novērst traucējošus elementus. Plašāka brīva josla augšpusē ir noderīga arī tad, ja vēlaties fotografēt naksnīgas debesis un akcentēt mirdzošas pilsētas gaismas ar mazāku slēdža ātrumu, iegūstot tumšākas debesis.
Uzņemot pilsētas panorāmu, tukšā telpa virs ainas piešķir attēlam līdzsvaru un neļauj tam izskatīties pārblīvētam. Neaizmirstiet arī par telpu zem pilsētas ainavām — ūdens atspīdumi var būt patiesi radošs veids, kā pievienot vēl vienu intrigas elementu, kad meklējat jaunu skatījumu populārā fotografēšanas vietā.
4. Aptveriet platus leņķus
Visas ietverošās pilsētas ainavas ir piemērotas uzņemšanai ar platleņķa objektīvu. Canon RF objektīvi nodrošina izcilu attēlu kvalitāti, uzlabotu attēlu stabilizāciju un ātrāku automātiskās fokusēšanas motoru. Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM piedāvā plašu tālummaiņas diapazonu ar fokusēšanu tuvumā un iespaidīgu attēlu stabilizāciju — lieliski piemērots ainavām un arhitektūrai.
Lai iegūtu elpu aizraujošas panorāmas, Canon EOS R7 un Canon EOS R10 panorāmas režīms apvienos kadrus, ja pārvietosiet kameru vienā virzienā, kamēr nospiests slēdzis. Izmantojot šo režīmu, ieteicams kameru turēt stabili un vienā līmenī.
Kopumā — uzņemot plašus skatus, saglabājiet taisnu horizontu, izmantojot automātisko līmeni, ja tas ir pieejams jūsu kamerā. Ir arī noderīgi skatu meklētājā parādīt režģi, lai nodrošinātu labi līdzsvarotu kompozīciju.
Fotografējot platā leņķī ar augstas izšķirtspējas kameru, varat arī brīvi apgriezt attēlu, lai noņemtu malas, uzlabotu kadrējumu vai pat akcentētu ēkas daļu, iegūstot unikālus rezultātus.
5. Uzņemiet vertikāli
Pastāvīga tēma Paulas pilsētvides kompozīcijās ir portreta orientācija. “Es domāju, ka vertikālu fotogrāfiju uzņemšana ir interesanta un izaicinoša. Tiklīdz pagriežu kameru uz sāniem, tā mani piespiež redzēt lietas ar citu perspektīvu. Tā attēlos veido dziļuma sajūtu,” viņa saka. “Man svarīga ir simetrija, un tā ir manas uzmanības centrā. Simetrija visu padara vizuāli ļoti patīkamu, līdzsvarotu un pievilcīgāku skatītāja acīm. Tā arī attēlam piešķir harmoniju.”
Portreta orientācijas attēliem Paula izmanto savas Canon EOS R kameras noderīgās funkcijas. Viņa paskaidro: “Manā Canon kamerā vienmēr ir ieslēgtas režģa līnijas, jo tās man palīdz labāk iekadrēt un iekomponēt attēlus, un dažkārt es izmantoju elektroniskā līmeņa funkciju.”
Visas Canon EOS R sistēmas kameras sniedz fotogrāfiem iespēju izvēlēties, kā skatu meklētāja informācija tiek parādīta, uzņemot fotogrāfijas vertikāli. To var mainīt uz vertikālu attēlojumu, lai informācija tiktu automātiski pagriezta un to būtu vienkāršāk lasīt.
6. Izmantojiet gaismu, lai uzlabotu kompozīciju
Fotografēšana naktī var pārvērst ikdienas ainas neparasti krāsainos skatos. Runājot par kompozīciju — strādājot krēslā vai tumsā un fotografējot ievērojamus objektus, kadra sagatavošanā var būt noderīgs tiešā skata ekrāns, lai ekrānā skaidri varētu redzēt kompozīciju, kad maināt ekspozīcijas iestatījumu ar ekspozīcijas kompensāciju vai pilnīgi manuālu režīmu (M).
Ar slēdža iedarbināšanas vadu varat uzņemt no attāluma, kas noder, uzņemot no neparastiem leņķiem vai ar ilgu ekspozīciju. Canon Camera Connect lietotne ļauj veikt izmaiņas kameras iestatījumos un ekspozīcijās no tālruņa. Savā ierīcē pat varat skatīties tiešo skatu.
Dažu sekunžu ilga ekspozīcija ir lieliski piemērota, lai uzņemtu transportlīdzekļu kustību, kas brauc garām iespaidīgam ievērojamam objektam. Vienkārši sagaidiet satiksmes plūsmu, pirms nospiežat slēdzi, lai iegūtu radošas gaismas strēles no automašīnu aizmugurējiem un priekšējiem lukturiem. Interesanti ir arī eksperimentēt ar kompozīciju un fotografēšanas leņķi, lai noskaidrotu, kur gaismas strēles atradīsies attiecībā pret ievērojamo objektu, izmantojot dažādus slēdža ātrumus.
Lai iegūtu vēl citus padomus, noskatieties mūsu videoklipu par pilsētas ainavu fotografēšanu, kad noriet saule.
Pēdējā doma: kā fotogrāfijām pievienot GPS
Atskatoties uz iecienītākajiem pilsētas skatiem, var būt ļoti noderīgi atcerēties, kur tie tika uzņemti, jo īpaši ja vēlaties atkārtoti apmeklēt noteiktu vietu un vēlreiz izbaudīt ceļojumu. Dažām Canon kamerām ir iebūvēts GPS, tāpēc attēlu failos tiks saglabāti atrašanās vietas dati. Ja jūsu kamerai nav šādas iespējas, Canon Camera Connect lietotne var izmantot jūsu tālruņa pozicionēšanas datus un pievienot jūsu attēliem atrašanās vietas informāciju.
Kā secina Paula, ēku un pilsētas ainavu fotografēšana ir lielisks veids, kā “paplašināt savas fotografēšanas robežas”. Izmantojiet mūsu padomus, lai veidotu savus atmiņā paliekošos pilsētvides attēlus.
Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)
Saistītie produkti
-
Bezspoguļu kameras
EOS R8
Pārejiet uz fotografēšanu un filmēšanu ar pilnkadra kameru un īstenojiet savas radošās ieceres. -
RF objektīvi
RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM
Mazs un izsmalcināti viegls RF sērijas 24–50 mm tālummaiņas objektīvs, ko ikdienā varat izmantot ceļojumu, ainavu un citu objektu fotografēšanai. -
Bezspoguļu kameras
EOS R7
Izpētiet savvaļas dzīvniekus ar kameru, kas nodrošina sensacionālu ātrumu un attēlu kvalitāti ērti pārnēsājamā korpusā ar APS-C sensoru — tā konstruēta nākotnes lietošanas vajadzībām. -
Bezspoguļu kameras
EOS R10
Speriet nākamos soļus fotografēšanā un video veidošanā ar bezspoguļa EOS R sistēmas kameru, kuras konstrukcijas pamatā ir APS-C lieluma sensors. -
Bezspoguļu kameras
EOS R
Pilnkadra bezspoguļu kamera, kas paver jaunas radošas iespējas fotogrāfiem un filmu veidotājiem. -
Īpaši plata leņķa tālummaiņas objektīvs
RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM
Kompakts un viegls RF 15–30 mm tālummaiņas objektīvs, kas lieliski piemērots ceļojumiem, tostarp pilsētu, ainavu, arhitektūras un videoemuāru uzņemšanai, atrodoties ceļā. -
Platleņķa objektīvs
RF 16mm F2.8 STM
Kompakts un pieejams īpaši plata leņķa pilnkadra 16 mm objektīvs EOS R sērijai, kas piemērots videoblogu un radoša satura veidošanai. -
DSLR kameru objektīvi
EF 16-35mm f/4L IS USM
Lieliskas veiktspējas L sērijas īpaši plata leņķa objektīvs ar integrētu attēla stabilizatora tehnoloģiju.
Saistītie raksti
-
Arhitektūras fotografēšana
Arhitektūras fotografēšanas padomi
Uzsāciet arhitektūras fotografēšanu ar profesionāļa ieteiktiem paņēmieniem un padomiem.
-
FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI
Kompozīcijas veidošana fotogrāfijā
Desmit paņēmieni pārsteidzošāku, interesantāku un izteiksmīgāku attēlu uzņemšanai.
-
PILSĒTAS FOTOGRAFĒŠANA
Efektīvi izmantojiet pilsētas fotografēšanas iespējas ar mūsu padomiem
Uzņemiet pārsteidzošas fotogrāfijas ar urbāno vidi un pilsētas ainām. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu visus padomus, ieteikumus un paņēmienus, kā arī gūtu nepieciešamo iedvesmu.
-
IELU FOTOGRAFĒŠANA
Ielu fotografēšanas objektīva izaicinājums
Kāpēc ielu fotogrāfiem Canon RF 28mm F2.8 STM objektīvs ir svarīgs piederums fotoaparatūras somā?