Urban nature photography tips: A squirrel looks up, paws in front of its body, surrounded by a field of white daisies and lush green grass up to its shoulders.

DABAS FOTOGRAFĒŠANA

Urbānās dabas fotografēšanas padomi: uzņemiet dzīvniekus savu durvju priekšā

Dabas fotografēšana nav greznība, kas pieejama tikai tiem, kas dzīvo laukos. Ieskatieties savā dārzā, ielās, zem akmeņiem, ap dīķiem un pilsētas parkos — jūsu atradīsit perfektu dabas fotografēšanas iespēju pilsētā tieši savu durvju priekšā.

Jaunais somu fotogrāfs Osi Sārinens (Ossi Saarinen) ir izveidojis ar sešciparu skaitli mērāmu sekotāju pulku platformā Instagram, fotografējot dabu pilsētā — apbrīnojamas vāveres, peles un lapsas, kas skatās tieši uz skatītāju, kā arī smieklīga izskata apaļus putnus, kuri parāda savu raksturu. Šeit viņš dalās ar svarīgākajiem padomiem dabas fotografēšanai pilsētā, tostarp atklāj labākās vietas, kurās atrast lapsas, savus iecienītākos kameras iestatījumus un kompozīcijas, kurās vislabāk reālajā dzīvē uzņemt zīmīgus personāžus.

1. Izprotiet dzīvnieku

Dažkārt Osi sastop dzīvniekus Helsinkos, tomēr, izprotot fotografējamo dzīvnieku uzvedību, viņš zina, kur un kad tos meklēt. “Pavasarī es mēģinu sameklēt lapsu alas vietās, kas nav gluži pilsētas centrā, tomēr atrodas netālu no cilvēkiem. Mēģinu zemē atrast caurumus, kuros var būt alas; pēc tam meklēju spalvas un spēcīgu smaku,” Osi stāsta.

“Es domāju, ka viena no svarīgākajām lietām dzīvnieku fotografēšanā ir viņu paradumu pārzināšana. Ja esmu atradis lapsu alu ar mazuļiem, es zinu, ka tie visu laiku tur uzturas, līdz ar to varu nogulties zemē tuvumā un fotografēt lapsu mazuļu rotaļas. Pieaugušas lapsas staigā apkārt naktī un dažkārt arī pēcpusdienā. Parasti tās izmanto vienu un to pašu ceļu, tāpēc varu tām sekot, lai uzzinātu to lietotos ceļus, un nākamajā reizē varu aiziet līdz pusceļam un gaidīt nākam lapsu.”

A female duck stands in the middle of a wooden bridge at dawn, looking straight at us.
Uzņemts ar EOS 6D
  • f/1.8
  • 1/250
  • 400

2. Rūpīgi izvēlieties dienas laiku

Rosīgas pilsētas ielas, noslogoti ceļi un civilizācijas skaņas ir pretrunā ar dabas fotografēšanu, tomēr tas nenozīmē, ka tur nav dzīvnieku; tie gaida, lai parādītos, kad cilvēki pierimst. “Es nekad nefotografēju dienas vidū,” saka Osi. “Daudzi dzīvnieki ir aktīvāki naktī, tomēr tumsā ir grūtāk uzņemt fotogrāfijas, tāpēc fotografēju saulrieta un saullēkta laikā. Šajā laikā ir labāka gaisma, un fotogrāfijas ir izteiksmīgākas.”

“Lai gan pilnkadra kamera (piemēram, Canon EOS 6D) labāk darbosies ar lieliem ISO iestatījumiem, lieliskas dabas fotogrāfijas var uzņemt arī ar apgrieztu APS-C sensora kameru (piemēram, Canon EOS 7D Mark II),” saka Osi. “Fotografējot putnus un bites — ja nevarat piekļūt ļoti tuvu, apgrieztie sensori var pat palīdzēt objektam izskatīties lielākam kadrā,” pateicoties ierobežotajam skata laukam ar apgrieztā kadra sensoru.

Saistīti raksti
canon-get-inspired-urban-nature-photography-tips-related1-185x94

DABAS FOTOGRAFĒŠANA

Osi Sārinena (Ossi Saarinen) urbānās dabas fotografēšanas stāsts

Tikai trīs gadus pēc fotografēšanas uzsākšanas Osi raksturīgās dzīvnieku fotogrāfijas ir kļuvušas par sociālo tīklu sensāciju. Viņš stāsta, kā izveidojies viņa hobijs.

A red squirrel looks straight at the camera as it runs across a carpet of dried leaves and fallen petals.

SAVVAĻAS DZĪVNIEKU FOTOGRAFĒŠANA

Padomi savvaļas dzīvnieku fotografēšanai

Padomi un paņēmieni, lai uzņemtu jauna līmeņa savvaļas dzīvnieku fotogrāfijas un efektīvi izmantotu savu Canon kameru un objektīvus.

Young Wildlife Photographer of the Year to pro

SAVVAĻAS DZĪVNIEKU FOTOGRAFĒŠANA

No balvu ieguvējiem līdz profesionāļiem

Divi Gada jaunie savvaļas dzīvnieku fotogrāfi par to, ko viņiem nozīmēja gūt panākumus agrīnā vecumā.

3. Piekļūstiet tuvu vai izmantojiet objektīvu ar lielu fokusa attālumu

“Ja vēlaties piekļūt patiešām tuvu, parasti jāļauj dzīvniekiem jūs ieraudzīt,” Osi paskaidro. “Ir svarīgi pavadīt daudz laika kopā ar dzīvnieku, lai tas pierastu pie jūsu klātbūtnes. Jārīkojas ļoti mierīgi — neveiciet pēkšņas kustības. Varat uzzināt, kā tie uzvedas, reaģē uz jūsu kustībām un cik tuvu varat piekļūt, pirms tie aizbēg.”

Urbānās dabas fotografēšanai Osi patīk izmantot tālummaiņas objektīvu, “jo situācija nemitīgi mainās — dzīvnieks var būt ļoti tuvu, bet tad pēkšņi pārvietoties. Ar savu Canon EF 70-200mm f/2.8L USM objektīvu varu iegūt ļoti tuvus tuvplānus vai arī no attāluma ar pilnu 200 mm fokusa attālumu. Tas ir jo īpaši svarīgi, kad uzsāk dabas fotografēšanu; ir grūti piekļūt tuvu dzīvniekiem. Šī iemesla dēļ ir labāk uzsākt fotografēšanu ar objektīvu, kuram ir liels fokusa attālums, piemēram, 300 mm vai 400 mm.” Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III ir populārs kompakts objektīvs ar lielu sasniedzamību, bet vēl kompaktāks risinājums ar pievilcīgu cenu ir Canon PowerShot SX740 HS kamera ar jaudīgu 40 reižu optiskās tālummaiņas objektīvu, kas sniedz arī iespēju viegli un ātri veikt tālummaiņu.

4. Palieliniet ISO un uzņemiet ar lielu diafragmas atvērumu

Bieži vien daba ir viskrāšņākā agri no rīta vai vēlu vakarā, kad dienas gaisma izplēnē. Līdz ar to iespēja fotografēt vājā apgaismojumā ir viens no iemesliem, kāpēc Osi urbānās dabas fotografēšanā dod priekšroku tādai kamerai kā pilnkadra Canon EOS 6D. Tai ir liels ISO diapazons ar 11 punktu automātiskās fokusēšanas sistēmu, kas ir pietiekami jutīga, lai darbotos mēnessgaismā, palielinot jūsu izredzes iegūt asu kadru. Kameras pēctece Canon EOS 6D Mark II šīs iespējas vēl vairāk paplašina ar 45 krusteniska veida automātiskās fokusēšanas punktiem un vēl lielāku ISO diapazonu.

Šī metode darbojas arī apgriezta kadra kamerām: viņš iesaka palielināt ISO un fotografēt ar lielu diafragmas atvērumu, lai iegūtu vēlamo kadru. “Ja nepieciešams, iestatu ļoti augstu ISO — labāk iegūt fotogrāfiju ar nelielu troksni nekā to neiegūt vispār,” viņš saka. Osi piemetina, ka viņam patīk izmantot ISO zem 10 000 ar savu kameru, tomēr visi kameru modeļi atšķiras dažādos apstākļos, tāpēc ir svarīgi eksperimentēt ar savu kameru, lai uzzinātu, ko ar savu kameru var uzņemt vietējā apkārtnē.

A small yellow bird perches on a hand in front of us, its wings outstretched.

5. Ātri fokusējiet un fiksējiet dzīvniekus kustībā

Osi sniedz padomu fotogrāfiem, kuri vēlas uzņemt dabu pilsētā, izvēlēties kameru ar ātru automātisko fokusēšanu — “jo ātrāk, jo labāk” — un attēlu stabilizēšanu. Canon EOS 7D Mark II kamerai ir 65 punktu pilnīga krusteniskā veida AF sistēma un Dual Pixel CMOS AF, kas palielina iespējas fokusēt kustīgus objektus pat vājā apgaismojumā. Izmantojot objektīva lielāko diafragmas atvērumu, kamerā iekļūst maksimāls gaismas daudzums, kas sniedz iespēju palielināt slēdža ātrumu: “Es dodu priekšroku objektīviem ar lielu diafragmas atvērumu, jo nepieciešams liels slēdža ātrums, lai fiksētu dzīvniekus kustībā”, saka Osi.

6. Izceliet savu objektu

Osi stilu raksturo liels diafragmas atvērums, kas parāda ļoti asus objektus, kas izolēti no pieblīvēta fona — viņš izmanto diafragmas prioritātes režīmu (Av režīmu) un lielu diafragmas atvērumu. Viņš arī izmanto pēcapstrādi, lai uzlabotu savus attēlus: “Es veicu rediģēšanas pamata darbības, koriģējot spilgtumu, kontrastu un nedaudz arī krāsas. Bieži vien mēģinu panākt, lai dzīvnieks labāk izceltos uz fona, padarot to spilgtāku un fonu tumšāku. Cenšos savas fotogrāfijas saglabāt pēc iespējas reālākas.”

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Skatīt visus rakstus

Saistīti produkti