VIDEOBLOGOŠANA

Paņēmieni augstākas kvalitātes satura veidošanai

Nav grūti panākt, lai jūsu saturs izceltos sociālajos medijos. Uzlabojiet savu ziņu kvalitāti ar šiem padomiem par fotografēšanu un videoblogu veidošanu.
Jauna sieviete ar zilām bizēm dzelzceļa priekšā sevi filmē ar kameru, turot to aiz roktura.

Sociālo mediju platformas plīst pušu no cilvēkiem, kuri cenšas, lai viņu saturs tiktu pamanīts. Bet kā gan savas ziņas izcelt?

Četri mākslinieki, kuri piedalījās Canon sadarbības kampaņā Crew Create, uzskata, ka nepieciešamas tikai trīs lietas: aizrautība ar to, ko darāt; vēlme paplašināt savas radošās robežas; un ziņas ar visaugstāko iespējamo kvalitāti.

Pirmās divas lietas ir atkarīgas no jums, bet, lai palīdzētu jums ar pēdējo, šeit ir daži fotografēšanas un video uzņemšanas padomi, kas vienlīdz noderēs gan iesācējiem, gan pieredzējušiem influenceriem.

1. Ķerieties pie darba ar rokturi un trijkāji

Sieviete ar ziliem matiem sēž pie klēpjdatora, kamēr Canon kamera uz maza trijkāja viņu filmē.

Videoblogošana ar kameru ir klasisks paņēmiens, ko atvieglo labākās Canon videoblogu veidošanas kameras, piemēram, Canon EOS M50 Mark II ar grozāmo ekrānu un Canon PowerShot G7 X Mark III ar noliecamo skārienekrānu, kas ļauj sevi redzēt filmēšanas laikā. Investējot rokturī, varēsiet vēl vairāk uzlabot saturu, kas uzņemts, kameru turot rokās. Rokturi paver jaunus, ērtus kameras leņķus un labvēlīgi ietekmē arī materiāla estētiku. Canon trijkāja roktura HG-100TBR noliecamais stiprinājums ļauj uzņemt vertikāli — tas ir perfekts formāts, ja uzņemat materiālu pakalpojuma Instagram stāstiem vai TikTok. Izmantojot šo papildu sasniedzamību, varat panākt augstākus leņķus pašbildēm, kas ļaus jums labāk izskatīties, piešķirot ziņām izsmalcinātu efektu.

Canon trijkāja rokturis HG-100TBR var arī aizvietot trijkāji, sniedzot radošu elastīgumu ar stabilu filmēšanas pamatu pilna auguma kadriem, pamācībām vai platleņķa ainām, kurās ietverta jūsu apkārtne vai draugi. TikTok zvaigzne un dejotāja Nifè izmanto šo rokturi dažādam saturam, bieži vien savienojot pārī tās iebūvēto Bluetooth tālvadību ar filmēšanas taimeri kamerā EOS M50 Mark II.

“Dažkārt uzņemu, kameru turot rokās, bet dažkārt man nepieciešams visu uzstādīt un atkāpties. Kadros var būt nepieciešams parādīt visu torsu vai visu augumu. Man nepieciešama iespēja kustēties visapkārt, un man nepieciešams laiks, lai pirms filmēšanas uzsākšanas ieņemtu pozu,” viņa saka. “Tālvadība ir ļoti ērta. Līdz ar to mani klipi ir īsāki. Man nav jārediģē, izņemot sākumu, un nav jāatsāk mūzikas atskaņošana, jo ieraksts jau sen sācies.”

2. Nekad nenokavējiet nevienu mirkli ar palēnināto kustību

Cilvēks filmē grafiti uz sienas, kur redzama neona zemene, izmantojot Canon PowerShot G7 X Mark III kameru.

Ir svarīgi sekotājiem parādīt pēc iespējas vairāk aizraujošu detaļu. Tāpēc daudzas labākās satura veidotāju kameras uzņem videoklipus palēninātā kustībā. Izmēģiniet palēninātās kustības izmantošanu, lai piešķirtu dramatismu vai spriedzi saturam vai lai nodrošinātu, ka netiek palaists garām neviens sekundes daļiņas mirklis.

Filmu režīmā Canon PowerShot G7 X Mark III var ierakstīt 120 kadrus sekundē Full HD režīmā. Palēninātā kustība ar 120 kadriem sekundē automātiski nodrošina filmu ar 30 kadriem sekundē, kas ir četras reizes lēnāka, nekā filmējot. Fat Cap Sprays izmanto šo paņēmienu, lai ierakstītu intensīvo krāsas izkliedēšanu, notverot savas mākslas spilgtumu un skaistumu.

“Cilvēki labāk reaģē uz augstas kvalitātes saturu, redzot krāsu uzplaiksnījumu ekrānā tāpat, kā viņi to redzētu manu mākslas darbu tapšanas laikā uz ielas,” viņš skaidro. “Kad izsmidzinu spīduma efektu, viss ir patiešām miglains. Tā ir kā liela liesma. PowerShot G7 X Mark III uzņem ar 120 kadriem sekundē, kas man ļauj skaisti notvert šo miglaino liesmas efektu. Es varu parādīt pārsteidzošas sava mākslas darba detaļas, un jūs redzat, kā norit darbība.”

3. Saglabājiet asumu ar automātisko fokusa izsekošanu

Canon EOS R6 ar noņemtu mikrofonu, kas nolikts zālē, — fonā cilvēks, kas izpilda futbola triku.

Lai uzturētu satura viengabalainību, nodrošiniet, lai viss attēls būtu ass, izmantojot kameras automātiskās fokusēšanas sistēmu.

Canon EOS RP un Canon EOS R6 ir aprīkotas ar Dual Pixel CMOS AF, kā arī sejas un acu izsekošanas funkciju, līdz ar to tās ir lieliskas kameras, lai vienatnē filmētu saturu mājās vai sekotu ātrai darbībai. Aktivizējiet Movie Servo AF savas kameras AF darbību panelī, un tā ierakstīšanas laikā pastāvīgi meklēs fokusu. Iestatot sejas noteikšanas un izsekošanas automātisko fokusu, kamera kadrā automātiski noteiks seju, fokusēs to un tai sekos, savukārt objektiem var sekot, vienkārši pieskaroties skārienekrānam.

Īvans Bagots (Ewan Baggott) (EABSkills), kurš videoblogos demonstrē savas futbola prasmes, izmanto Canon EOS R6, kas seko fokusa punktiem visos 100 procentos no kadra, lai paturētu sevi fokusā neatkarīgi no savu kustību ātruma.

“Viena funkcija, kas man noteikti ir vissvarīgākā, ir automātiskā fokusēšana,” viņš saka. “Parasti kustos ļoti ātri un situ bumbu pa labi, pa kreisi, uz priekšu un atpakaļ. Es varu ieiet kadrā, iziet no tā, bet automātiskā fokusēšana vienmēr seko līdzi.”

4. Personalizējiet katru fotoattēlu

Fotogrāfijas ir tikpat svarīgas kā video, lai nodrošinātu, ka sekotāji saņem saturu, kuru viņi vēlas redzēt, tāpēc ir svarīgi, lai sociālajos tīklos augšupielādētais saturs atspoguļotu jūsu radošumu.

Visām Canon EOS kamerām ir pielāgojami attēla stili, lai personalizētu fotogrāfiju parametrus. Lejupielādējiet vai izveidojiet pielāgotus attēla stilus, augšupielādējiet tos savā kamerā un iegūstiet atzīmes “Patīk” ar unikāliem attēliem.

“Brit Awards” balvu ieguvušajam mūziķim un producentam Džekam Garetam (Jack Garratt) patīk sevi izpaust ar fotogrāfiju, un viņš izmanto attēla stilus, lai personalizētu savas fotogrāfijas. “Esmu izveidojis attēla stilu savai kamerai Canon EOS RP — tas ir melnbaltais iepriekšējais iestatījums, kas liek katrai uzņemtajai fotogrāfijai izskatīties lieliski. Es uzņemu daudz attēlu ar savu suni, un katrs līdz šim uzņemtais attēls ir izskatījies kā Enijas Leibovicas bilde,” viņš saka.

5. Izmantojiet fokusa attālumus vairāk nekā tikai tālummaiņai

Jauns vīrietis baltā džemperī ar kapuci pielāgo kameras iestatījumus.

Fokusa attālumi nav paredzēti tikai tuvināšanai vai tālināšanai, tos var arī izmantot, lai izpaustos radoši. Vienkārši izvēloties atbilstošo objektīva garumu, var mainīt visu sava satura noskaņu.

Fokusa attālums var ievērojami izmainīt satura māksliniecisko noskaņu. Varat eksperimentēt ar dažādiem objektīviem, lai koriģētu noskaņu un iegūto efektu.

Platleņķa objektīvi izmaina skatītāja attāluma uztveri, palielinot objektus priekšplānā un panākot šķietamu ainas dziļuma palielinājumu. Līdz ar to tiek iegūts personisks piegājiens, piesaistot skatītājus un liekot viņiem justies, it kā viņi sēdētu vienā telpā ar jums, — tas ir lielisks paņēmiens, ja mājās viens pats uzņemat, piemēram, pamācības.

Telefoto objektīviem ir šaurāks skata lauks, un ar tiem lietas izskatās tuvāk, nekā ir patiesībā, tie attēlā saspiež dziļumu. Vidēja diapazona telefoto objektīvs, piemēram, 85 mm ekvivalents, var piešķirt patīkamu estētiku sejām. Garāks telefoto objektīvs ir lieliski piemērots, lai kameru varētu turēt ārpus darbības laukuma, piemēram, uzņemot futbola trikus. Tie arī saspiež attālumu, piešķirot seklāku asuma dziļuma izskatu, liekot nefokusētam, blīvi izpludinātam fonam izskatīties tuvāk objektiem, kas ir fokusā. Izmantojiet lielāka fokusa attāluma objektīvus, lai kontrolētu vidi, izmantojot izpludinājumu, kadrā izolējot un izceļot svarīgus aspektus un panākot profesionālu noskaņu.

Ar Canon EOS R6 un Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM objektīvu Īvans izmanto telefoto attēlu saspiešanu, lai iekadrētu sevi kopā ar bumbu. “Es kameru novietoju tiešām tālu aizmugurē,” viņš skaidro. “Es to iestatu pusē un pietuvinu ar 200 mm. Iegūstu patīkamu sekla asuma dziļuma efektu.”

Ar to viņš ne tikai iegūst izteiksmīgu kadru, bet arī patur kameru nost no darbības, kad izpilda trikus.

6. Straumējiet tiešraidē

Jauns vīrietis ar bārdu sēž sinepju krāsas dīvānā un iestata Canon kameru, lai sevi filmētu.

Saziņa un mijiedarbība ar auditoriju tiešraidē ir svarīgs elements, lai gūtu panākumus kā tiešsaistes satura veidotājam. Tas ļauj dalīties ar savu radošo veikumu ar citiem, tiklīdz parādās kas jauns. Lielākā daļa Canon bezspoguļa un DSLR kameru var izmantot Canon EOS Webcam Utility programmatūru, lai saturu straumētu tiešraidē, izmantojot PC vai Mac datoru. Jūsu kamera ir ceļš uz saziņu ar savu auditoriju, tāpēc izmēģiniet to.

“Es vienmēr cenšos atrast veidus, kā kopīgot savu mūziku ar pārējo pasauli, un viens no labākajiem, ātrākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir straumēšana,” saka Džeks, kurš mēdz izmantot Canon EOS RP, lai apraidītu radīto mūziku saviem faniem. “Tas man lika sākt domāt par veidiem, kā es varētu vairāk izmantot straumēšanu, jo īpaši no savas studijas.”

Lai uzzinātu vairāk par Canon komplektiem, ko izmanto šie četri satura veidotāji, kā arī kāpēc viņi to dara, vairāk lasiet šeit.


Autors: Pīters Volinskis (Peter Wolinski)

Saistīti produkti

Saistītie raksti

 • Mūziķis, dejotāja un futbolists stāv sienas priekšā, uz kuras uzgleznota neona grafiti pūce.

  VIDEOBLOGOŠANA

  Viena radoša sadarbība

  Četri Canon aprīkojumu lietojoši mākslinieki apvienoja spēkus un savas dažādās prasmes, lai izveidotu izcilu īsfilmu.

 • Canon PowerShot G7 X Mark III, kurai piestiprināts rokturis un kura novietota pie sienas blakus krāsas aerosola bundžām.

  VIDEOBLOGOŠANA

  Labākais komplekts satura veidošanai

  Uzziniet, kādu komplektu izmanto četri dažādi tiešsaistes satura veidotāji un kā tas viņiem palīdz veidot augstāka līmeņa saturu.

 • Sieviete ar gariem, blondiem matiem valkā rozā saulesbrilles un pozē pret rozā aizkariem un kreļļu virtenēm. Uz galda viņas priekšā ir kamera, kurā ir redzams viņas attēls.

  PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Uzņemiet labākas pašbildes

  Pakalpojuma TikTok satura veidotāja Nina Kolinsa (Nina Collins) skaidro, kā mājās uzņemt radošus pašportretus.

 • VIDEOBLOGOŠANA

  Ceļojumu videoblogu veidošana ar īpaši plato objektīvu

  Ceļojumu videoblogere Hloī Ganinga (Chloe Gunning) filmē vienas dienas izbraucienu pilsētā ar Canon RF 16 mm F2.8 STM.