Christine Sonvilla looking through printed copies of photographs scattered on a table.

DRUKĀŠANA

Attēli, kas atstāj iespaidu: kāpēc drukāšanai ir tik būtiska nozīme

Ja vēlaties uzlabot fotografēšanas prasmes, ir svarīgi saprast, kas jums attēlā patīk vai nepatīk, kā arī atklāt aspektus, kas var tikt uzlaboti. Visvienkāršāk to izdarīt, izveidojot attēla izdruku, kurā precīzi atveidotas krāsas un attēla kvalitāte — to var paņemt rokās un rūpīgi apskatīt.

Vairāk nekā desmit gadus Kristīne un viņas vīrs Marks Grafs ir specializējušies savvaļas dzīvnieku fotografēšanā, galveno uzmanību pievēršot dabas aizsardzībai. Viņu darbi ir publicēti grāmatās un žurnālos visā pasaulē, tostarp žurnālā “National Geographic".

"Izdrukāta fotogrāfija izskatās citādāk nekā ekrānā," saka Kristīne, "tāpēc ir svarīgi attēlus izdrukāt un paskatīties uz tiem no jauna. Nosakiet lietas, kas jums attēlā patīk un kas nepatīk, pēc tam nākamajā uzņemšanas reizē ņemiet vērā šo informāciju. Izpētiet, kā koriģēt pamanītās kļūdas. Jo vairāk to darīsiet, jo ātrāk apgūsiet jaunas prasmes."

"Ar izdrukātu attēlu vienmēr var panākt pamatīgāku iespaidu nekā ar digitālu attēlu internetā vai sociālo tīklu platformās, kurās katru dienu parādās tūkstošiem attēlu," papildina Marks. "Izdrukāts attēls ir kaut kas īpašs."

Christine and Marc stand by a printed version of one of their shots displayed as part of an outdoor exhibition in a forest.
Kristīne un Marks eksperimentē ar inovatīviem veidiem, kā parādīt savu darbu, tostarp veido izstādes brīvā dabā, kurās cilvēki var izveidot saikni ar dabu savā apkārtnē, ne tikai attēlos. Izdrukām jābūt lielām, izturīgām, košām un skatienu piesaistošām.

Drukāšanai mājās ideāli piemērota Canon PIXMA TS8350 sērija — stilīgi bezvadu daudzfunkciju printeri, kas apvieno trīs ierīču funkcijas. Šis A4 formāta daudzfunkciju printeris ar sešām atsevišķām tintēm un Canon FINE tehnoloģiju veido fotolaboratorijas kvalitātes izdrukas un piedāvā iespējas to izmantot arī darbam un ģimenes izklaidei. Izmantojot Canon ChromaLife100 tinti, fotogrāfiju mūžs ir ilgāks — līdz 100 gadiem albumā. Tajā ir arī SD kartes slots, lai varētu drukāt tieši no atmiņas kartes.

Neatkarīgi no izmantotā printera, kā fotogrāfiju drukāšana var uzlabot fotografēšanas prasmes? Kristīne un Marks dalās ar savu ekspertu pieredzi.

Parādiet attēlus jaunā gaismā

A Canon   Colorado 1640 printing out a large-scale shot of a brown bear in a forest.
Kad Kristīnei un Markam ir jādrukā lielformāta attēli, viņi paļaujas uz profesionālajiem standartiem, ko piedāvā Colorado 1640.

Drukāšana piedāvā dalīties ar iecienītākajiem kadriem, neizmantojot USB. Kāpēc gan neizveidot albumu ar labākajiem kadriem un nedalīties ar to ar draugiem? Ja fotogrāfijas tiek izdrukātas, attēliem ir šķietami lielāka vērtība, jo īpaši ja tās pasniedz kā dāvanas.

"Būs neskaitāmi gadījumi, kad, apskatot izdrukāto fotogrāfiju, kāds teiks, ka nemaz neiedomājās, ka attēlā ir uzņemts kaut kas tāds," saka Kristīne.

Kristīne un Marks, būdami kaislīgi izstāžu veidotāji, izmanto Canon imagePROGRAF Pro-1000, lai drukātu un novērtētu savus attēlus, — tas sniedz priekšrocības drukāt pat A2 formāta attēlus un iegūt precīzas krāsas ar 12 krāsu tintes sistēmu. Lai panāktu vēl lielāku daudzveidību, tostarp izdrukātu reklāmplakātu lieluma izkārtnes un izstāžu līmeņa lielformāta izdrukas, kurās attēlotas daudzas apdraudētas sugas, piemēram, kalnu lāči un lielie kaķi, pāris uzticas iekārtai Colorado 1640.

Izdrukas raisa vairāk viedokļu

A close up shot of a red squirrel on the driveway to a stately manor in Vienna.
Process, kurā fotogrāfijas tiek atlasītas drukāšanai, — neatkarīgi no tā, vai tās drukājat, lai piekārtu mājās pie sienas vai lai parādītu izstādē, — iemāca labus attēlus atšķirt no sliktiem.

Dažkārt virzīšanās uz priekšu nozīmē to, ka jāpaiet kāds solis atpakaļ, un, lai uzlabotu fotografēšanas prasmes, jābūt godīgam, novērtējot savu darbu. Canon PIXMA TS8350 sērijas printeru izmantošana var atbalstīt šo procesu.

Uzmanīgi apskatot kadru kopumu, lai izvēlētos attēlu drukāšanai, tiek pilnveidota prasme noteikt, kādas īpašības piemīt labam attēlam. “Ja tomēr neesat pārliecināts, vienkārši pajautājiet citu cilvēku viedokli," Marks iesaka.

"Vislabākās atsauksmes — gan labas, gan sliktas — saņemam, kad izstādēs esam izstādījuši savu attēlu izdrukas," viņš saka. "Skatītājs savu uzmanību koncentrē uz kādiem desmit attēliem, salīdzinot ar simtiem attēlu pakalpojumā Instagram. Sašaurinot uzmanības loku, pieredze ir reālāka un nopietnāka. Cilvēki godīgāk izsaka savu viedokli, kas mums — dabas aizsardzības fotogrāfiju kontekstā — ir svarīgi."

Rādiet patiesās krāsas

Wildlife photos by Christine Sonvilla and Marc Graf on display in an outdoor exhibition in a forest.
Kristīnes un Marka lielformāta izdrukas, kas izgatavotas ar Colorado 1640 inovatīvo UVgel tehnoloģiju, saglabā asumu un spilgtās krāsas arī tad, kad tās izstādītas ārā.

Viena no galvenajām attēlu kopīgošanas problēmām tiešsaistē ir tā, ka nevarat kontrolēt, kā citi redz jūsu darbu, jo īpaši parādītās krāsas. Izmantojot Canon PIXMA TS8350 sērijas printeri ar ChromaLife100 tintes tehnoloģiju, tiek nodrošinātas izdruku košās krāsas un kvalitāte līdz 100 gadu* periodā, tās glabājot albumā.

"Viens no iemesliem, kāpēc izvēlējāmies Canon printerus, ir tas, ka krāsas ir daudz izturīgākas," saka Kristīne. "Pat pēc vesela gada āra apstākļos, kur tie pakļauti UV starojumam, mūsu attēli izskatās tā, it kā būtu izdrukāti iepriekšējā dienā, tāpēc varam mūsu izstāžu izdrukas lietot atkārtoti gadu pēc gada."

Autors: Natālija Dentone (Natalie Denton)


*Pamatojoties uz Canon veiktu paātrināto pārbaudi ar glabāšanu tumšā telpā, kur ir kontrolēta temperatūra, mitrums un gāzes vide, kas simulē glabāšanu albumā ar plastikāta lapām. Canon nevar garantēt attēlu ilgmūžību; rezultāti var atšķirties atkarībā no drukātā attēla, žūšanas laika, izstādīšanas/glabāšanas apstākļiem un vides faktoriem.

Saistīti raksti
A squirrel looks up, paws in front of its body, surrounded by a field of white daisies and lush green grass up to its shoulders.

SAVVAĻAS DZĪVNIEKU FOTOGRAFĒŠANA

Fotografējiet mērķtiecīgi: kā fotografēt dabu un iegūt labākas fotogrāfijas

Kristīne Sonvila un Marks Grafs dalās padomos, kā fotografēt savvaļas dzīvniekus un kā vairot cilvēku izpratni par dabas aizsardzību.

A before and after image of a marshy landscape, unedited on the left and in black and white on the right.

REDIĢĒŠANAS PAMATI

Kā rediģēt ainavu attēlus pirms drukāšanas

Rediģēšanas metodes, kas jūsu ainavu fotogrāfijas pārvērtīs mākslas darbos.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem